NEWSru.com :: США розчаровані промовою Путіна в Мюнхені

Сполучені Штати розчаровані виступом президента РФ Володимира Путіна на Мюнхенській конференції з питань політики безпеки
Виступ президента Путіна в Мюнхені може увійти в історію як поворотна точка в міжнародній політиці. Росія почне відігравати активнішу роль на зовнішньополітичній арені, вважають експерти
Як зазначає ВВС, багато західних лідерів, в тому числі німецький канцлер Ангела Меркель, слухали промову президента з похмурими обличчями

Сполучені Штати розчаровані виступом президента РФ Володимира Путіна на Мюнхенській конференції з питань політики безпеки. Про це повідомив сьогодні представник Ради національної безпеки Білого дому Гордон Джондро, назвавши висловлювання Путіна "неправильними".

"Ми сильно здивовані, але мають намір продовжувати співпрацю з Росією в таких важливих міжнародних областях, як боротьба з тероризмом, припинення розповсюдження зброї масового знищення", - вказав представник.

У свою чергу, американські сенатори в своїх оцінках менш обережні і в виразах не соромляться. Сенатор-республіканець Джон Маккейн розцінив виступ Путіна як "найагресивнішу мова російського лідера з моменту закінчення" холодної війни "". А сенатор Джозеф Ліберман назвав доповідь Путіна "провокаційним, що звучить як відлуння" холодної війни "".

Промова Путіна і подальша дискусія

Виступ президента Путіна в Мюнхені може увійти в історію як поворотна точка в міжнародній політиці. Росія почне відігравати активнішу роль на зовнішньополітичній арені, вважають експерти. як зазначає ВВС , Багато західних лідерів, в тому числі німецький канцлер Ангела Меркель, слухали промову президента з похмурими обличчями.

Путін досить різко критикував США, НАТО і ОБСЄ. Він звинуватив Вашингтон в спробі світового диктату. Заявив, що розширення НАТО не має ніякого відношення до модернізації альянсу і провокує Росію, а ОБСЄ перетворюється в "вульгарний інструмент".

Міжнародні експерти заговорили про "нову холодну війну". Вони відзначають, що напруженість між Росією і Заходом виникла після енергетичних конфліктів Москви з найближчими сусідами, а також після вбивства журналістки Анни Політковської та колишнього офіцера ФСБ Олександра Литвиненка.

Тим часом Путін зізнався, що навіть деякі закордонні лідери пропонували йому подумати про те, щоб залишитися на президентській посаді ще на один термін.

"Я скажу річ несподівану, але не тільки лідери арабських держав, а навіть лідери деяких європейських держав говорили мені в особистих бесідах, що Росія не Європа. Тому в цей перехідний період вони теж вважали б за доцільне для мене залишатися на посаді президента Російської Федерації", - заявив Путін в інтерв'ю каналу Al-Jazeera.

"Не тільки за кордоном, але і всередині країни я теж часто чув подібні рекомендації, - сказав він. - Але я вважаю вкрай важливим впроваджувати в практичну життя нашої країни демократичні принципи і інститути, повагу до закону і до Конституції. Це насправді є глибинною основою стабільності в країні ".

Миронов підтримав все, що сказав Путін

Спікер Ради Федерації Сергій Миронов вважає виступ президента РФ Володимира Путіна на міжнародній конференції в Мюнхені вкрай важливим і значущим.

"У виступі Путіна міститься дуже важливий меседж на адресу США, суть якого полягає в тому, що Росія готова до найширшого діалогу з усіх життєво важливих міжнародних проблем", - сказав Миронов в інтерв'ю "Інтерфаксу".

Разом з тим, підкреслив Миронов, Росія не допустить, щоб з нею розмовляли з позицій диктату, "зі зневагою до наших національних інтересів".

"Ми сьогодні є свідками того, як політичний егоїзм і надмірні амбіції, а також небажання однієї держави визнавати законні і природні права інших країн фактично заводять світ в глухий кут", - сказав Миронов.

Він підкреслив, що "заява Путіна - це заклик до спільних зусиль зупинити цей негативний процес". "Російський президент вперше звертає увагу на те, що однополярна модель світу є неприйнятною і неможливою, тому що в її основі немає морально- моральної основи сучасної цивілізації", - сказав Миронов.

На його думку, назріла необхідність "в жорсткій, як це зробив російський президент, постановці питань щодо розширення НАТО".

"Це (розширення НАТО) серйозний провокуючий чинник, що знижує рівень взаємної довіри, і у Росії є справедливе право відверто спитати: проти кого це розширення?", - сказав Миронов.

Він підкреслив, що відсутність відповіді на це питання змушує Росію задуматися про адекватні заходи по зміцненню власної безпеки. "Також цілком справедливо Путін поставив питання і з приводу американської системи ПРО, яка все ближче і ближче підходить до кордонів Росії", - сказав Миронов.

У виступі Путіна, продовжив він, зазначається, що Росія має свій достатній відповідь на цей військово-політичний проект, в основі якого "закладено явне прагнення США добитися одностороннього переваги в цій сфері".

За словами Миронова, "велике значення також має висловлювання президента РФ, що стосується одностороннього застосування військової сили для вирішення конфліктів".

"На жаль, є тенденція до загострення існуючих конфліктів і появи нових", - зазначив Миронов. У зв'язку з цим, за його словами, "має вкрай важливе значення попередження, зроблене Путіним, що тільки ООН і статут цієї організації дає" єдину легітимну можливість адекватного вирішення цих конфліктів ".

Павловський: "Це була промова лідера"

Президент РФ Володимир Путін у своїй промові в Мюнхені на міжнародній конференції з безпеки продемонстрував, що Росія відіграє важливу роль у світовій політиці і готова вирішувати найскладніші проблеми, вважає президент Фонду ефективної політики Гліб Павловський.

"Це була промова лідера. Це ознака того, що Росія дозріла для того, щоб говорити своє" так, ні "в світі", - сказав Павловський "Інтерфаксу". Політолог підкреслив, що не вважає промова Путіна конфронтаційної або реакцією на агресивні висловлювання на адресу Росії з боку деяких західних політиків.

"Це спроба звернутися до якоїсь мінімальної відповідальності, мінімальної солідарності перед обличчям мінливого світу", - сказав політолог.

За його словами, президент РФ "звертає увагу на те, що світ змінився і продовжує змінюватися так, що односторонні дії можуть стати причиною біди".

Як зазначив Павловський, також своєю промовою Путін продемонстрував, що "нездатність США впоратися з тим завданням, яке вони самі на себе поклали, створює загрозу". Разом з тим, підкреслив політолог, "це дуже жорстка мова, і Путін вибрав для себе дуже жорсткий формат".

За словами Павловського, Путін "продемонстрував світовій спільноті, що Росія не сприймає диктат в якій би то не було формі".

"Він продемонстрував, що позиція його неконфронтаційного. Він прямо ставив питання: якщо ви готові до діалогу, то ми будемо його продовжувати, якщо немає, то ми готові і до цього", - сказав Павловський.

Quot;Це (розширення НАТО) серйозний провокуючий чинник, що знижує рівень взаємної довіри, і у Росії є справедливе право відверто спитати: проти кого це розширення?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация