NEWSru.com :: В Мінська стягують війська: після виборів влада готується відбивати виступи опозиції

Напередодні в Білорусії почалося дострокове голосування з виборів президента. Білоруський Центрвиборчком зареєстрував 10 кандидатів
Незалежні соціологи констатують: близько половини білорусів Батькой задоволені

До столиці Білорусі напередодні президентських виборів стягуються спецтехніка та армійські підрозділи. Зокрема, радіостанція "Ехо Москви" з посиланням на свідків повідомляє про п'ять БТР і приблизно десяти вантажівках з озброєними солдатами.

Також є інформація, що до Мінська доставлено близько 15 водометів, передає "Газета.ru" . Як повідомлялося, влада звинувачує опозицію в тому, що вона готує збройні акції за результатами голосування. Глава Адміністрації президента Білорусії Володимир Макей заявив, що "вже готуються групи бойовиків, закуповуються теплі речі, вже готуються піротехнічні та навіть вибухові засоби".

- Лукашенко має намір побити рекорд Брежнєва
- Політичний діагноз: колишні соратники розповіли, на що хворий Лукашенко
- Операція "Наступник" стала темою анекдотів
- Лукашенко вчасно помирився з Кремлем

Напередодні Олександр Лукашенко провів нараду з питань забезпечення безпеки виборчої кампанії. Зачіпалася і тема опозиційної акції на Жовтневій площі, наміченої на вечір 19 грудня і заздалегідь забороненої владою.

Білоруський президент заявив: "Не дай бог, тільки переступить хтось той Рубікон. Реакція правоохоронних органів, так і військових, повинна бути адекватною і жорсткою". Опозиція заздалегідь оголосила сфальсифікованими президентські вибори, які повинні відбутися в Білорусії 19 грудня.

Напередодні в Білорусії почалося дострокове голосування з виборів президента. Білоруський Центрвиборчком зареєстрував 10 кандидатів, в тому числі - чинний президент Олександр Лукашенко, лідери громадських кампаній "Говори правду" Володимир Некляєв і "Європейська Білорусь" Андрій Санніков, заступник голови Об'єднаної громадянської партії Ярослав Романчук, керівник Союзу "За модернізацію" Олексій Михалевич, співголова оргкомітету по створенню партії Білоруська християнська демократія Віталій Римашевський, лідер оргкомітету зі створення партії Білоруська соціал-демократична ( "Грамада") Микола Стат кевич, Григорій Коктусев - заступник голови партії Білоруський Народний Фронт, економіст Віктор Терещенко і підприємець Дмитро Ус.

Незалежні соціологи констатують: близько половини білорусів Батькой задоволені. "Рейтинг Лукашенка після минулих президентських виборів практично залишається незмінним всі ці роки - на рівні 40%", - говорить професор Олег Манаєв. Патронуються державою дослідницькі центри в розпал нинішньої виборчої кампанії збільшують цю цифру вдвічі. Але аналітик Олександр Федута впевнений: Лукашенко втрачає електорат.

Лукашенко має намір побити рекорд Брежнєва

Незважаючи на велику кількість кандидатів, і аналітики, і обивателі практично впевнені: керувати країною після виборів продовжить обраний більш шістнадцяти років тому Олександр Лукашенко.

Довше в начальників на пам'яті білорусів був тільки Брежнєв. Але, претендуючи на четвертий президентський термін, Лукашенко має намір побити і продовжити радянські рекорди, відзначає BBC .

Аналітики називають Лукашенко - "символом контрреформ" на пострадянському просторі. Лукашенко - це спроба законсервувати те, що залишилося в Білорусії після краху радянської системи, вважає білоруський політолог Валерій Карбалевич. При цьому він упевнений, що система, "законсервована" Лукашенко, себе не вичерпала.

В інтерв'ю BBC Карбальовіч заявив, що Лукашенко, однак, не уникнути змін. На думку аналітика, відповідаючи на економічні виклики часу, президент вибере для Білорусії китайський шлях розвитку, в політиці докладаючи всіх великих зусиль для збереження авторитарної моделі влади.

Політичний діагноз: колишні соратники розповіли, на що хворий Лукашенко

Третина білорусів, за даними Незалежного інституту соціально-економічних і політичних досліджень, вважає, що в Білорусії існує культ особистості Лукашенко. Колишній соратник, який призвів Лукашенка до влади, а нині лідер найбільшої опозиційної партії Анатолій Лебедько нарікає: "Нашою головною помилкою було - не розгледіли політичний діагноз: Лукашенко хворий владою".

Операція "Наступник" стала темою анекдотів

Про операції "Наступник" в Білорусії всерйоз не говорять. Хіба що в формі популярного місцевого анекдота: - Доки, синку, ти нами правити будеш? - запитує у президента стара. - До Колі і буду, - відповідає їй Лукашенко, маючи на увазі незаконнонародженого шестирічного сина Колю.

Лукашенко вчасно помирився з Кремлем

Відносини Москви з білоруським президентом Олександром Лукашенком в рік перед виборами стали просто огидними - і раптом за два-три тижні до голосування знову налагодилися. Тепер політичні коментатори припускають, що Москва не стане ні прямо, ні натяками сумніватися в легітимності виборів і передбачуваною перемоги "одного з кандидатів", передає BBC .

В кінці листопада російський посол Олександр Суриков заявив: "І ми, і Євросоюз сходимося в прогнозах, що один головний кандидат - Олександр Григорович Лукашенко - переможе об'єктивно, передбачувано і з великим відривом".

Білоруський аналітик Леонід Заїко вважає, що тепер Кремль не захоче ставити під сумнів легітимність Лукашенко і з нею - досягнуті домовленості. "Думаю, що Кремль, як досить слабке і вразливе політичне ланка, буде намагатися дотримуватися тієї позиції, яка вже стала зрозумілою: Лукашенко - президент, створено якийсь економічний простір, незрозуміле, Медведєв - один Лукашенко, і Олександр Григорович отримує за це по 4 млрд (доларів) на рік ", - говорить Заіко.

Втім, як пророкують багато аналітиків, економічні суперечки Мінська і Москви неминуче продовжаться.

Хіба що в формі популярного місцевого анекдота: - Доки, синку, ти нами правити будеш?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация