NEWSru.com :: У Білорусі вирішено знищити докази у справі про вибухи в метро, ​​яке скінчилося двома смертними вироками

У Білорусії вирішено знищити докази у справі про вибухи в метро, ​​яке скінчилося двома смертними вироками
Верховний суд Білорусі постановив знищити речові докази у справі Владислава Ковальова та Дмитра Коновалова, засуджених до смертної кари за вибухи в 2005, 2008 і 2011 роках в Мінську і Вітебську
У той час, як один із засуджених (Ковальов) очікує відповіді на прохання про помилування, це рішення суду унеможливлює перегляд справи, справедливість вироку за яким у багатьох викликає серйозні сумніви

Верховний суд Білорусі постановив знищити речові докази у справі Владислава Ковальова та Дмитра Коновалова, засуджених до смертної кари за вибухи в 2005, 2008 і 2011 роках в Мінську і Вітебську. У той час як один із засуджених (Ковальов) очікує відповіді на прохання про помилування, це рішення суду унеможливлює перегляд справи, справедливість вироку за яким у багатьох викликає серйозні сумніви. Крім того, рішення про знищення важливих доказів викликало нові підозри у прихильників версії причетності до терактів білоруської влади, пише "Газета.ru" .

Йдеться про предметах, вилучених з місць вибухів і з підвалу Коновалова, в якому він влаштував вибухотехнічну лабораторію. Зокрема, серед знищуваних доказів - компоненти не спрацював вибуховий пристрій, на якому були виявлені відбитки пальців Коновалова і ще шести невстановлених осіб. Знищення підлягають і речі, вилучені в обвинувачених, які, за висновками експертиз, не використовувалися при підготовці терактів.

Багато з цих предметів могли свідчити про те, що висадили не сумка Коновалова, а вибухнула заздалегідь закладена спецслужбами вибухівка, вважає політолог Віктор Демидов, відзначаючи, що така версія популярна серед ряду потерпілих.

Звичайно, в справі залишаться фотографії та відеозаписи. Але, якщо постане питання про повторне слідстві, його без речових доказів повноцінно не проведеш.

Думка Демидова розділяє глава вітебській громадянської кампанії "Наш дім" Ольга Карач. Вона зазначає: "Як мінімум знищення речових доказів виключає варіант перегляду справи, наприклад, при зміні влади".

Правозахисниця зазначає, що "самі суперечки навколо суду над" терористами "і галас навколо знищення речових доказів говорять про те, що для суспільства остання точка в цій справі не поставлено, що авторитет влади підірваний і їй банально не вірять". У зв'язку з цим, вважає вона, "рішення суду народжує додаткові і найпохмуріші підозри".

Наприклад, цікавий той факт, що рішення про знищення речових доказів було прийнято фактично всупереч білоруським законам. У той час, як КПК Білорусії наказує зберігати речові докази, які можуть нести якісь сліди злочину або господар яких не встановлено, суд ухвалив утилізувати майже все. Тільки зруйнований вибухом вагон поїзда метро буде переданий метрополітену, а стільниковий телефон Коновалова буде проданий в рахунок погашення матеріальної шкоди.

Глава ПАРЄ заступився за "білоруських терористів", натякнувши на тортури

Варто відзначити, що репліки про сумнівність білоруського суду над Ковальовим і Коноваловим звучать не тільки в Білорусії, але і за її межами. Зокрема, як передає ІТАР-ТАСС, про це заявив відомий французький депутат Жан-Клод Міньйон, нещодавно обраний головою Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ).

Він направив білоруським властям офіційного листа з проханням зберегти засудженим життя, заявивши, що існують "серйозні сумніви" в їх винності. На думку Миньона, "існують очевидні ознаки того, що визнання, на основі яких Коновалов і Ковальов були засуджені, були отримані під тортурами", а справді відсутні "будь-які серйозні докази". Таким чином "страту цих молодих людей буде особливо кричущим порушенням принципів справедливості і прав людини", вважає європейський політик.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация