NEWSru.com :: У Росії вступив в силу закон про товарні агрегаторах

На території РФ набув чинності закон про регулювання діяльності інтернет-агрегаторів товарів і послуг (наприклад, "Яндекс.Маркет", "Товари.Mail.Ru"). Нові норми почали діяти з 1 січня

На території РФ набув чинності закон про регулювання діяльності інтернет-агрегаторів товарів і послуг (наприклад, "Яндекс.Маркет", "Товари.Mail.Ru"). Нові норми почали діяти з 1 січня.

Закон вводить поняття товарного агрегатора і відповідальність за надання їм завідомо недостовірної інформації про товар (послугу) і продавця. Президент РФ Володимир Путін підписав закон в липні 2018 року, передає "Інтерфакс" . Раніше законопроект був прийнятий Держдумою.

Новий закон усуває правову прогалину, пов'язаний з відсутністю в законодавстві поняття "агрегатор товарів і послуг". До сих пір діяльність агрегаторів не потрапляла під жодні норми законодавства.

У новому законі зазначено, що власник агрегатора зобов'язаний довести до відома споживачів інформацію про себе і про продавця, а також вчасно інформувати про зміну цих даних (протягом одного дня).

Продавець, в свою чергу, зобов'язаний розміщувати на своєму сайті, а також надавати власнику агрегатора достовірну інформацію про себе. Якщо продавець вносить зміни в дані, він зобов'язаний протягом одного робочого дня повідомити про це власнику агрегатора і розмістити їх на своєму сайті.

Якщо власник агрегатора надає недостовірну чи неповну інформацію про товар, послугу або продавця, то він несе відповідальність за збитки, завдані споживачеві, який уклав договір купівлі-продажу на підставі таких даних. При цьому власник агрегатора не нестиме відповідальність за збитки споживача, якщо він не міняв інформацію про товар або послугу, яку отримав від продавця.

Споживач має право вимагати у власника агрегатора повернути передоплату за товар або послугу, якщо продавець не виконав свої зобов'язання в строк. Власник агрегатора повинен повернути передоплату протягом 10 календарних днів з дня пред'явлення вимоги про повернення передоплати. Втім, він може відмовити в поверненні передоплати, якщо продавець надав агрегатору підтвердження про передачу товару споживачеві.

У разі незгоди споживача з представленими власником агрегатора доказами прийняття споживачем товару (надання послуги), споживач має право вимагати повернення суми виробленої їм попередньої оплати товару (послуги) в судовому порядку.

Також з 1 січня 2019 року наглядові органи отримали право проведення перевірок товарних агрегаторів. Згідно з постановою уряду від 14 грудня, власники агрегаторів інформації про товари (послуги) можуть відтепер піддатися перевірці дотримання закону про захист прав споживачів, отримати від профільних органів приписи про усунення порушень. В разі неодноразових порушень захисники прав споживачів має право звернутися до суду із заявою про припинення діяльності маркетплейса або навіть його ліквідації.

З 2012 року кількість скарг в Росспоживнагляд на дистанційну торгівлю зросла в 2,5 рази і склало більше 34 тисяч. Найчастіше люди скаржаться на те, що неможливо дізнатися інформацію про справжній продавця товару або послуги, нереально повернути товар, в тому числі і неналежної якості, а також на те, що дуже довго доводиться чекати доставки.

Тим часом голова правління Міжнародної конфедерації товариств споживачів Дмитро Янін висловив раніше побоювання, що якщо агрегатори почнуть карати за неправдиву інформацію про товари і послуги, то цей сегмент інтернет-торгівлі взагалі зникне.

У Росспоживнагляді врахували цей момент і внесли поправку: агрегатор не несе відповідальність за збитки, якщо сам продавець надав неправдиву інформацію про товар.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация