ніч простояти

Багато батьків упевнені, що елітні школи дають дітям елітну освіту, тому вони не звертають уваги на навчальні установи, розташовані поруч з будинком. | Фото з сайту omskucheba.ru

За усталеною традицією батьки Вологди і Череповця, які хотіли записати дитину в перші класи популярних шкіл, штурмували навчальні установи вдень і вночі.

«Штурм починається за 1-2 дня, так як з досвіду мінімум двічі годину« ікс »переносився на більш ранню дату, - діляться батьки на сайтах розповідями про те, як все-таки записати дитину в перший клас потрібної школи. - Хто спритніші - той дізнався і подав документи, хто прийшов до раніше призначеного часу «ікс» - не встиг ».

Традиційна атака на популярні школи Вологди і Череповця почалася в цьому році за кілька тижнів.

Ажіотаж підігріли нові правила прийому дітей до перших класів, згідно з якими заяви приймаються з 1 по 31 березня від тих батьків, чиї діти зареєстровані в районі «охоплення» даної школи. А з 1 серпня до перших класів приймають тих, хто живе в іншому місці, але хоче потрапити в певну школу. Це змусило деяких умілих батьків змінити дитині місце реєстрації.

Ситуація повторюється з року в рік, і, на жаль, ні вчителі, ні чиновники не можуть вплинути на бажання вологжан і череповчан навчати своїх дітей в конкретних школах: в обласному центрі це - школи №№1, 8, гімназія №2 і багатопрофільний ліцей , а в Череповці - жіноча гуманітарна гімназія, гімназія №8, школи №№9, 10, 21, 26 і ліцей «АМТЕК».

Як і в попередні роки, батьки організовували так звані «громадські черзі» і чергували по черзі день і ніч.

У багатьох затребуваних школах - загальноміський набір. Розбірки розпалених пап доходили до з'ясування відносин на кулаках, і, наприклад, в Череповці співробітникам школи довелося викликати поліцейських, щоб ті розтягували забіяк.

Істерика по списку

Своїми враженнями батьки поділилися в соціальних мережах і в блогах. І, на думку тат і мам, незабаром чергу в 1 класи буде така ж, як і черга в дитячі сади.

У минулому році чергу в гімназію №2 формувалася протягом декількох тижнів. Представник черзі ніс вахту і вдень, сидів у кутку з листом самозапису. Вночі чергували, не покладаючись на пам'ять, перевіряли у стоять у черзі паспорт та інші документи. Одна з популярних страшилок таких активістів - якісь шпигуни, які хочуть записати своїх дітей в обхід реальної черги.

Цього разу, як розповідають батьки, годину «ікс» був намічений за два дні до запису, і ці дні стали серйозним випробуванням для батьків. Кілька мам і тат зізнаються, що скористалися на роботі відгулами і взяли відпустку на тиждень, щоб нести вахту. Вночі вони сиділи в своїх машинах у дверей школи або ж просилися погрітися біля шкільного сторожа. І це ще божеський варіант - в минулі роки деякі батьки додумалися розвести багаття біля будівлі, а в Череповці розбивали наметове містечко ...

«У школі № 1 листок зі списком дітей, який стрімко подовжувався, з'явився в четвер, 28 лютого. Далі все чітко: розподілилися, хто чергує зі списком в руках у четвер, хто в ніч з четверга на п'ятницю, хто з п'ятниці на суботу, а далі до години «ікс» - 2 березня о 14.00. Це ще не все. Просто чергувати - мало, раптом в чергу проникне ворожий агент, тому влаштували переклички. Аж три, наскільки мені відомо: ввечері в четвер, увечері в п'ятницю і в суботу вранці. Відсутність на перекличці автоматично ставить тебе в ряд невдах, яким не дуже-то і потрібно, щоб дитину взяли в 1-ю школу, - пише в блозі журналіст Євгенія Сибірцева. - У 2-й гімназії приблизно те ж саме. Час «ікс» - 1 березня о 8.00, а чергу організували за півтора дня, дві ночі під відкритим небом. У знайомої «зміна» у чоловіка була якраз вночі ».

Ще одним ударом для записуються стали нові вимоги до батьків з боку школи. Виявляється, згідно із законом татам і мамам потрібно було надати в пакеті документів свідоцтво про реєстрацію за місцем проживання. Ті, хто переглянув вимога і вистояв кілька діб в черзі, билися в істериці і вимагали запросити в школу представників прокуратури ...

Нові правила

Керівники всіх затребуваних шкіл з року в рік пояснюють, що будь їх воля - вони б взяли всіх бажаючих, але питання впирається в наповнюваність приміщень (багато шкіл і так навчаються у дві зміни!), Кількість вчителів і інші питання.

Крім цього, раніше майбутніх першокласників тестували, так як навчання в спеціалізованих школах відрізняється підвищеними навантаженнями, а програма - великою кількістю предметів. Незадоволені батьки побачили в цьому корупційну складову, тести скасували і запровадили нові правила. Тепер виходить, що в спеціалізованих школах зі складними програмами часом вчаться або, точніше, мучаться діти без особливих схильностей до поглибленого вивчення мов і математики. Тому вчителі радять, перш ніж зважитися штурмувати затребувану школу, краще проконсультуватися у психолога, наскільки розвинені пам'ять і мислення дитини, і яка стомлюваність. А далі - вибирати вчителя і програму, а не школу. Особливо в початкових класах.

«Дійсно, згідно із законом ми не маємо права проводити випробування для майбутніх першокласників, а ось якщо до нас вирішать вступати в 5 клас, ми проводимо тести», - розповідає директор школи №1 Ірина Смирнова. Схожа ситуація - в багатопрофільному ліцеї і ліцеї №32, де для вступу до 5 класу проводять іспити і підготовчі курси, а в процесі навчання виставляються бали за відповіді на заняттях, за контрольні роботи. «У ліцеї №32 потрібно набрати 300 балів за рік, щоб опинитися в числі учнів ліцею автоматом. Якщо не набрали, після закінчення курсів - іспит, за результатами якого приймається рішення про зарахування », - діляться батьки.

Цікаво, що старий принцип «в школу за пропискою», повернутий в минулому році, позитивно позначився на процесі запису в інших школах. Наприклад, в ефективно працюючій школі №18, за словами директора Любові Сєркової, тиша і спокій: «Якщо рік тому був ажіотаж, то тепер до нас записалося тільки 11 чоловік. Можливо, це пов'язано з тим, що в пакет документів потрібно додати довідку про місце прописки, але цифри говорять самі за себе - мами і тата перестали хвилюватися, чи потрапить їхня дитина в обрану ними школу. Вони знають, що зарахування відбувається за принципом територіальності, вони впевнені, що дитину в будь-якому випадку візьмуть ».

Марина Чернова

Теги: запис в перший клас , школи , черги

У вашої дитини або у вас проблеми з хребтом? Дуже через це переживаєте? Пропонуємо вам звернути в клініку доктора Ігнатьєва і ви побачите, що в цій клініці надають різні послуги, які лікують спину, хребет і багато іншого. Читайте більше інформації тут на сайті osanka.in.ua і вас це зацікавить. Тут вас будуть дуже раді і обов'язково допоможуть!

Дуже через це переживаєте?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация