Нічого особистого: Алтайское Заксобраніі поставило крапку в питанні про керівника фракції КПРФ

Максим Талдикін вже значиться керівником фракції КПРФ в офіційних документах АКЗС

Після двох днів вивчення і юридичної оцінки надійшли керівництву Алтайського Заксобранія документів поставлено крапку в питанні про те, чи залишиться Марія Прусакова на чолі фракції КПРФ, або місце займе Максим Талдикін. Прийняті на зборах 14 травня рішення , Згідно з якими пані Прусакова звільнили з посади, - легітимні, заявив ІА «Банкфакс» голова комітету з правової політики АКЗС Андрій Осипов. Г-на Талдикін вже називають керівником в офіційних документах.

Г-н Осипов розповів про те, чим керувалися комітет з правової політики та експертно-правова комісія, які вивчали прийняті фракцією рішення. При цьому він обмовився, що оцінка була об'єктивною, оскільки внутрішні справи КПРФ залишаються за дужками розглядів. «Нам потрібно було оцінити, хто ж в результаті очолює фракцію, хто від її імені взаємодіє з головою Алтайського Заксобранія, з іншими фракціями, здійснює функції керівника. Мандатна комісія повинна була внести або не внести зміни в реєстр депутатських об'єднань у відповідь на що надійшли протокол і повідомлення про зміну керівника », - сказав співрозмовник.

За його словами, всі юристи, які брали участь в оцінці, в результаті прийшли до єдиної думки. Прийняті на засіданні рішення - легітимні, Максим Талдикін - новий керівник фракції КПРФ.

Андрій Осипов, голова комітету з правової політики АКЗС:

15 травня ми запросили в апараті фракції КПРФ чинне Положення та інформацію про прийняття цього документа в поточному скликанні. Як з'ясувалося, в поточному скликанні не приймалося рішення про пролонгацію будь-якого попереднього Положення і не приймалося рішення про прийняття нового документа.

Федеральний закон № 184 про загальні принципи організації законодавчих, представницьких органів суб'єктів РФ говорить, що порядок діяльності і формування фракцій встановлюється законами суб'єктів, або регламентом. У нашому регіональному законі про статус депутата фракціям присвячений невеликий обсяг. Проте, там ми говоримо про те, що фракції АКЗС утворюються політичними партіями з числа депутатів, обраних у складі крайових списків. Вже це говорить про те, що кожне нове скликання фракція нова, на відміну від апарату або комітету. Неважливо, ті ж депутати в неї пройшли, чи ні. У нас чотири партії, чиї списки були допущені. Вони отримали право сформувати фракції. Мандатна комісія кожен раз реєструє їх заново.

Далі. Ст. 118 і 118.1 Регламенту АКЗС говорять про те, що фракції вважаються створеними з дня їх реєстрації мандатної комісією. Реєстрація проводиться в день проведення першої сесії нового скликання АКЗС. Їх внутрішня діяльність організовується вже самостійно. Ми не зобов'язуємо їх приймати якісь додаткові документи, в тому числі окреме Положення. Фракція має право самостійно визначати ці моменти. Однак за підсумками скликання все прийняті документи відправляються в архів, і ми починаємо з чистого аркуша. Жодних правових актів минулих скликань не можуть автоматично продовжуватися без рішення фракції.

Як зазначив Андрій Осипов, попереднє керівництво фракції КПРФ, як він тепер називає Марію Прусакова, коли приховувало, що нового Положення немає. У той же час він трохи покартав колегу за недалекоглядність. «Для прикладу,« Єдина Росія »на першому ж організаційному засіданні прийняла нове Положення, де все чітко прописано - і порядок найменування, і порядок голосування ... Наприклад, у нас керівник обирається і звільняється з посади шляхом таємного голосування. Чому цього не зробили колеги - їх питання, ми в це не втручаємося », - сказав голова комітету.

Він додав, що юристи про всяк випадок вивчили також Статут КПРФ і інші документи. Однак в них не вказано, що до компетенцій будь-якого партійного органу віднесено погодження керівника фракції регіонального парламенту. У той же час в цих документах докладно і вичерпно описаний перелік причин, за якими депутат може бути виключений з фракції. «Перелік настільки широкий, що мене дивує, чому комуністи досі нікого з фракції не виключили, наприклад, за неправильне голосування. У нас в «Єдиної Росії» таких пунктів всього кілька: особиста заява про вихід з фракції, порушення антикорупційного законодавства, вступ в іншу партію », - пояснив Андрій Осипов.

Таким чином, доводи прихильників Марії Прусакова про те, що дія прийнятого раніше Положення про фракцію КПРФ в Алтайському Заксобрании автоматично має пролонгуватись з кожним новим скликанням, було відкинуто експертами АКЗС. Оскільки цього документа немає, то немає і додаткових вимог до порядку проведення зборів фракцій. «Виходячи з цього, рішення, прийняті більшістю, є легітимними», - підвів підсумок пан Осипов. «У нас нічого особистого - як є, так є. Ми наполегливо цією справою займалися два дні », - сказав депутат.

Відзначимо, що ще 15 травня апарат АКЗС видав лист погодження одного з постанов, в якому пан Талдикін вже було вказано керівником фракції КПРФ. На сайті Заксобранія ці зміни поки не відображені.

Нагадаємо, що вранці 14 травня стало відомо про позачергове засідання фракції КПРФ в Алтайському Заксобрании, на якому було прийнято про гнозіруемое ІА «Банкфакс» рішення. Персека крайкому Марію Прусакова змістили з посади керівника депутатського об'єднання, а новим лідером комуністів в АКЗС обрали Максима Талдикін. Цікаво, що цю інформацію ІА «Банкфакс» в телефонній розмові підтвердив сам пан Талдикін. Однак крайком спростував легітимність зборів фракції і заявив, що пані Прусакова залишається керівником депутатського об'єднання. Це протиріччя і вирішувалося апаратом АКЗС в юридичній площині.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация