Ніхто не забутий. Як знайти інформацію про своїх предків - учасниках ВВВ

Хороші люди, які народилися в поганий час. Нашим дідам і прадідам довелося пережити те, що їм ніколи не забути, а нам, сучасному поколінню, до кінця ніколи не зрозуміти. Але ми зобов'язані шанувати пам'ять про героїв Великої Вітчизняної війни, про їхні подвиги, скоєних заради Перемоги. І один із способів зробити це - пронести фотопортрет героя своєї сім'ї в загальній колоні «Безсмертного полку».

Масштабна акція в цьому році пройде в регіоні вже четвертий раз, але, на жаль, не всі бажаючі зможуть взяти в ній участь. Причина проста - у багатьох немає достатньої інформації про загиблого на фронті або зниклого безвісти родича, не кажучи вже про фотографії. Найчастіше все, що знають нащадки - це ім'я, прізвище, по батькові та, можливо, дата народження. Але і цього достатньо, щоб спробувати знайти кінець тієї тонкої нитки, що з'єднує сьогодення і минуле вашої родини. Для цього є безліч ресурсів, що містять документи з персональними даними військовослужбовців минулих років.

Узагальнений банк даних «Меморіал» - obd-memorial.ru

Архівний сайт «Меморіал» створено за підтримки Міністерства оборони РФ. У цього ресурсу дуже зручна система пошуку. Але навіть якщо за Вашим запитом не було нічого знайдено - не втрачайте надії. Цілком можливо, що в документах минулих років є орфографічні помилки або просто помилки. Пробуйте різні варіанти - міняйте літери у прізвищі та імені.

Офіційний сайт узагальненого банку даних «Меморіал»

Сайт «Солдат.ру» - soldat.ru
Ще одна база даних - сайт «Солдат.ру». Тут в розділі «Довідники» можна знайти багато корисної інформації - від дислокації госпіталів до командного складу Червоної армії. Але якщо у вас збереглися фронтові листи, то зверніть увагу на розділ «Довідник польових поштових станцій РККА в 1941-1945 роках». За номером польової поштової станції (ППС) і датою на конверті листа можна знайти номер дивізії або полку, в якому служив ваш дід чи прадід, а можливо і інші важливі для вас дані. Також тут можна зареєструватися на форумі і отримати консультацію від небайдужих людей - істориків, фахівців, всіх тих, хто шукає і допомагає шукати.

«Російська газета» - Зірки Перемоги - rg.ru
Ордени та медалі, які так і не були вручені героям війни. На сайті «Російської газети» діє іменна пошукова база таких нагород. Дізнатися про подвиги своїх рідних під час Великої Вітчизняної війни можна, вписавши прізвище, ім'я та по батькові в пошуковий рядок бази.

База даних «Подвиг народу» - podvignaroda.ru
Ще один електронний банк документів - «Подвиг народу у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 рр.». На цьому ресурсі є три напрямки для пошуку: людей, указів і наказів про нагородження і даних по місцю розташування і часу події.

Сайт «Пам'ять народу» - pamyat-naroda.ru
На сайті «Пам'ять народу» можна знайти не тільки дані про героїв війни, а й вивчити наочні карти боїв і військових операцій, а також місця розташування поховань. Для користувачів також доступний пошук журналів бойових дій, але для цього потрібно знати тимчасові рамки, найменування військової частини або ім'я автора.

Сайт «РККА» - rkka.ru
Документацію військових років можна знайти на сайті «Робітничо-селянської Червоної армії». В архіві - постанови і накази НКО СРСР, списки репресованих військовослужбовців, склад і дислокація військ, матеріали по зборах і закликів і багато іншого.

Офіційний сайт руху «Безсмертний полк» - moypolk.ru
Система пошуку родичів, які пройшли через війну, є і на офіційному сайті руху «Безсмертний полк». Билися на фронті або захищали тил, що вижили або зниклі безвісти - дані про них, які було можливо зібрати, зберігаються на сайті.

Фото: Юлія Таранова

Сайт Центру документації (м Дрезден) - dokst.ru
Без вісті зниклі під час війни солдати могли загинути в полоні у нацистів, на території Німеччини. Знайти інформацію про людину в таких ситуаціях набагато складніше. Центр документації в німецькому місті Дрезден займається дослідженнями, спрямованими на з'ясування долі колишніх радянських військовополонених, допомагає в пошуку їх родичам. Для цього створена база даних на сайті Центру.

Сайт «Військова література» - militera.lib.ru
На цьому ресурсі зібрана велика колекція текстів військових років: мемуари, документи, військова поезія і проза, дослідження, статті, карти, схеми і багато іншого. Хто знає, може в цьому архіві вам вдасться знайти як мінімум ваше прізвище, а як максимум - історію вашого родича.

Сайт «Забутий полк» - polk.ru
Сайт «Забутий полк» - про зниклих без вести радянських і російських солдатів під час воєн ХХ століття. Корисні розділи: "База даних" і "Дошка оголошень" .

Сайт «Пам'ятайте нас» - pomnite-nas.ru
На сторінках сайту «Пам'ятайте нас» - фотографії та опис військових поховань, братських могил, пам'ятників і меморіалів. Ви можете не тільки скористатися цим ресурсом, а й допомогти його творцям - сфотографувати пам'ятник і завантажити знімок в загальну базу даних.

Пошукове рух Росії - rf-poisk.ru
Ви також завжди можете звернутися за допомогою в Пошукове рух Росії. Ця організація займається пошуком зниклих без вести солдатів. На сайті ви можете знайти реєстр діючих пошукових загонів, пошукові історії і навіть інформація про школу молодого пошукача.

На сайті ви можете знайти реєстр діючих пошукових загонів, пошукові історії і навіть інформація про школу молодого пошукача

Фото: офіційний сайт Пошукового руху Росії

Як бачите, зараз знайти необхідну інформацію не так складно. І навіть якщо результат пошуку в електронних ресурсах «Нічого не знайдено», можна відправити запит в письмовому вигляді. Наприклад, якщо ви знаєте, що ваш дід був поранений в бою, можна звернутися до філії Центрального архіву Міністерства оборони (ЦАМО) військово-медичних документів в Санкт-Петербурзі. Якщо пощастить, то по картці, які заводилися на кожного госпіталізованого, ви можете дізнатися час і місце поранення, відновити хронологію подій того часу.

У запиті потрібно вказати всі, що ви знаєте про родича. Лист відправляйте за адресою: Філія Центрального архіву Міністерства оборони Російської Федерації (військово-медичних документів, м.Санкт-Петербург) 191180 м.Санкт-Петербург, Лазаретная провулок, будинок 2. Приймальна архіву: +7 (812) 315-73-28 .

Для тих, хто вже знає про долю своїх родичів, які пройшли через війну, і хоче вшанувати їх пам'ять, прийнявши участь у ході Безсмертного полку - наш матеріал .

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация