Ніла Армстронга поховають в океані

  1. Орфографічна помилка в тексті:

7 вересня 2012, 10:08 Переглядів: 7 вересня 2012, 10:08 Переглядів:   Ніл Армстронг

Ніл Армстронг. Фото AFP.

Легендарний астронавт Ніл Армстронг - перша людина, що ступила на поверхню Місяця - буде похований в океані. Такий незвичайний вид поховання був обраний, оскільки до служби в NASA астронавт полягав у військово-морському флоті США : З 1949 по 1952 рік він був там льотчиком-випробувачем.

Саме відповідно до традицій флоту і пройдуть похорони: ритуал віддання останніх почестей наказує вихід з померлим в море на військовому катері, який зупиняється по команді офіцера "Покійного ховають все" ( "All hands bury the dead").

Після цього, згідно зі статутом ВМФ, допускається переказ воді тіла в труні або ж розсипання праху. Прощальна церемонія супроводжується релігійним ритуалом (Армтронг не сповідувала жодну з релігій) і завершується трьома пострілами траурного взводу з семи чоловік. Коли і в якому місці відбудеться церемонія передання тіла астронавта воді, поки не уточнюється.

Відкрита панахида по астронавта відбудеться 13 вересня в Національному соборі Вашингтона. Раніше прощальна церемонія відбулася в околицях Цинциннаті за закритими дверима, у вузькому колі рідних і близьких.

При прощанні сім'я Армстронга постаралася дотримати традиції, з якими жила ця людина, яка присвятила життя космосу і розвитку космічної науки. Його рідні на спеціально створеному сайті висловили глибоку вдячність всім, хто відгукнувся на їхнє горе, а також попросили не надсилати їм численні квіти і вінки, а краще перерахувати гроші до фондів, які фінансував помер, - місцевого госпіталю в Цинциннаті і в два фонди стипендіатів імені Армстронга, в тому числі в Американському інституті аеронавтики і астронавтики.

Ніл Армстронг народився 5 серпня 1930 року в містечку Уапаконета (штат Огайо). Після закінчення військово-морського льотного училища був направлений в Корею, де брав участь в бойових діях. Після демобілізації закінчив університет Пердью і університет Південної Каліфорнії. Працював льотчиком-випробувачем, випробував понад 200 моделей літаків, вертольотів і планерів. У загін астронавтів потрапив в 1962 році, вперше побував в космосі в 1966 році на кораблі "Джеміні-8".

У липні 1969 року Армстронг став учасником історичного польоту корабля "Аполлон-11", який вперше доставив людей на Місяць. 21 липня 1969 року Ніл Армстронг першим ступив на поверхню Місяця і вимовив: "Це маленький крок для людини, але гігантський стрибок для всього людства". Фраза в лічені хвилини облетіла весь світ і увійшла в історію світової космонавтики. В цілому Армстронг пробув на поверхні Місяця близько двох з половиною годин.

Армстронг і Олдрін провели на Місяці двохвилинний сеанс зв'язку з президентом Річардом Ніксоном, зробили фотографування ландшафту, встановили на поверхні Місяця сейсмометр і відбивач лазерного випромінювання, за допомогою якого було з великою точністю виміряна відстань до Землі, зібрали понад 20 кг зразків грунту і повернулися в місячний модуль. 24 липня 1969 екіпаж "Аполлона-11" повернувся на Землю.

Останнім часом Армстронг жив в передмісті Цинциннаті і вів замкнутий спосіб життя. Зрідка він давав інтерв'ю, критикуючи космічну програму. У травні 2010 року він піддав різкій критиці план президента Барака Обами відмовитися від програми "Сузір'я", в рамках якої розробляли нову техніку для забезпечення польотів нового космічного корабля до МКС , А також польотів на Місяць, створення постійної бази на Місяці і в перспективі польотів на Марс.

Астронавт помер 25 серпня у віці 82 років через ускладнення після операції на серці.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Ніла Армстронга поховають в океані". інші Світові новини дивіться в блоці "Останні новини"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация