Німеччина - головний постачальник товарів у всій Європі

Німеччина - головний постачальник товарів у всій Європі. На карті світу такий експортер, як Німеччина, йде слідом за великомасштабними США і КНР. Берлін прагне постійно розширювати ринок збуту, залучаючи нові держави в зону євро і не відпускаючи боржників, щоб не розпався великий ринок. Євроскептики давно побачили в позиції ФРН "четвертий рейх". Німеччина - головний постачальник товарів у всій Європі

Спостерігаючи за тим, як в ряди евроассоціірованних країн вступають новобранці, які не можуть принести ніякої вигоди Євросоюзу в основному в зв'язку зі зношеним станом економік, експерти втомилися повторювати, що єдина причина підписання цих угод полягає в бажанні Євросоюзу розширити ринок збуту. раніше Pravda.Ru вже писала про те, які інтереси переслідує Євросоюз, підписуючи угоди з бідними країнами колишнього СРСР, і про те, як згубно це вплинуло на їх економіки. Але наскільки можна судити по зростанню кількості євроскептиків в таких країнах, як Англія чи Франція, не схоже, щоб влада цих країн бачили якусь перспективу в приєднанні нових ринків збуту. Зате абсолютно очевидно, кому це вигідно - Німеччини, бізнес якої почав просідати, коли вже наявні ринки Португалії, Іспанії, Греції перестали забезпечувати хороший попит, скотившись на дно.

Читайте також: Європа зубожіла: назад до "буржуйки"

Той факт, що всі переживають кризу єврокраїни знаходяться на кредитній голці завдяки політиці Ангели Меркель (на фото якої мітингувальники країни ЄС малюють характерні вусики), вже нікого не дивує. Адже був же момент, коли Європу накрило хвилею економічної кризи і, коли хвиля зійшла, виявилося, що Грецію буквально змило з карти євроринку. Був навіть момент, коли в ФРН задумалися, а не скинути зайвий баласт. Але момент цей минув, Грецію забезпечили легким кредитом, щоб в подальшому отримати з боржника сповна, а заодно відрепетирували сценарій і для всіх наступних потопельників - Іспанії, Португалії, Кіпру ... Сценарій передбачає не тільки повернення боргів, але і переваги країн у виборі постачальника, яким , до слова, не Брюссель є, що видає кредити, а ФРН, яка зробила найбільший в них внесок.

Криза, що охопила Європу, дозволив жителям багатьох країн прозріти. Виявилося, що Євросоюз - це не союз найбільш благополучних і стабільних країн Європи, а поле поневолення слабких сильним, який позначився дуже чітко. Принаймні, про це регулярно говорять євроскептики. Але чи є хтось в Євросоюзі, хто дійсно здатний протистояти великої економічної держави ФРН і зміг би змінити існуючий політичний і економічний розклад?

"Для того щоб змінити, їм потрібно вийти з ЄС, - розповів кореспонденту Pravda.Ru заступник директора Центру" Банки і кредитна політика "Інституту Європи РАН Анатолій Бажан. - Тому що норми ЄС передбачають абсолютно вільний рух товарів, капіталів, робочої сили і т . д., що вигідно перш за все тим країнам, у яких більш висока продуктивність праці, які постачають новітню, високоякісну продукцію, вироблену на основі новітніх технологій. В цьому досягла успіху насамперед, звичайно, Німеччина. Тому, скажімо, частка талії, і навіть Франції, на загальному ринку скорочується, в той час як частка Німеччини потроху зростає. Але вийти з ЄС теж вельми складно, оскільки в результаті цього будуть дуже негативні наслідки, насамперед фінансові, для цього треба ввести власну валюту, скажімо. І початкові витрати на це дуже великі, тому що розрив таких вільних відносин загрожує великими втратами в початковий період ".

Однак, за словами експерта, плюси від вступу в ЄС деякі країни, такі як Латвія, все ж встигли отримати перед кризою 2008 року. На той момент економічне зростання здійснювався за рахунок зростання фінансових послуг, коли банки з розвинених країн ЄС, по суті, захопили фінансові системи країн-новачків, в результаті чого там збільшився обсяг банківських і фінансових операцій і зафіксоване зростання економіки. Сприятливі наслідки цього встигло відчути і населення тих країн-новачків хоча б тому, що з'явився новий вид зайнятості.

До слова, не всі експерти підтримують євроскептицизм, процвітаючий в Великобританії, Франції, Іспанії, Греції та інших країнах Європи, і не всі вбачають в діях німців мотиви поневолення.

"Німецькі товари характеризуються не тільки високою якістю, відомим клеймом Made in Germany, за який люди готові платити, але і відповідними цінами. Тому німецька продукція не для країн, що розвиваються, а в першу чергу для розвинених ринків, для тих ринків, де є відповідний купівельний попит , де продукцію можна збувати, тому в слабких країнах Німеччина аж ніяк не зацікавлена, - поділився своєю думкою з Pravda.Ru керівник Центру німецьких досліджень Інституту Європи РАН Владислав Бєлов. - Німеччина була одним з ініціати торів розширення ЄС, незважаючи на всі негативні моменти, пов'язані з рівнем розвитку, проблеми, з якими колишні країни соціалістичного блоку увійшли в ЄС. І зараз є і відповідні проблеми з цими країнами. Залучаючи ці країни в орбіту впливу ЄС, Німеччина забезпечувала собі ринки збуту , в тому числі за рахунок підвищення рівня економічного розвитку цих країн ".

Втім, ця точка зору не суперечить тезі про спрагу Німеччини постійно і за всяку ціну розширювати кількість покупців німецьких товарів. Адже той, кого сьогодні можна закредитувати, завтра буде слухняним клієнтом. Більш того, на думку Анатолія Бажана, Німеччини, як одному з головних експортерів у всьому світі, вигідно, щоб цей світ був в змозі купувати товари її виробників, оскільки підтримання купівельної спроможності населення є основою для подальшого благополучного розвитку економіки ФРН. Треба розуміти, що Німеччина не має запасів сировини і тому вся міць її економіки в повоєнні роки планомірно вибудовувалася на виробництві. Сьогодні це головний постачальник товарів машинобудування, верстатів, техніки, на експорті цих товарів тримається ВВП країни. Так, може бути, позицію Німеччини в Євросоюзі можна розглядати просто з точки зору бізнесу? Холодний, розважливий, практичний німецький бізнес - і ніякого "четвертого рейху" ...

Читайте також:

Окупацію Німеччини США ніхто не відміняв

Розкол оборонки: Росія виживе, а Україна?

Україну кличуть наступити на болгарські граблі

Але чи є хтось в Євросоюзі, хто дійсно здатний протистояти великої економічної держави ФРН і зміг би змінити існуючий політичний і економічний розклад?
Так, може бути, позицію Німеччини в Євросоюзі можна розглядати просто з точки зору бізнесу?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация