Ніна Дорошина: біографія, вікіпедія, фото, особисте життя

  1. дитинство
  2. Перші кроки
  3. Кар'єра
  4. Особисте життя
  5. Вам сподобалася стаття?

Ніна Дорошина - радянська і російська актриса театру і кіно, народилася 3 грудня 1934 року в дачному селищі Лосінкі неподалік від Москви.

дитинство

Сім'я майбутньої знаменитості була найпростішою і тулилася в комуналці. В ті часи одна кімната була нормою. Перед самою війною батька Ніни відправили в тривале відрядження до Ірану, що і вберегло сім'ю від страшного лихоліття. За кордоном дівчинка вивчила перську мову.

Після повернення в Москву юна Дорошина ходила в драмгурток жіночої школи. Саме їй чомусь доручали грати чоловічі ролі, а значить перевтілюватися в невідомі образи Ніні було складніше. Але це ж якраз і показало її можливості і здібності до акторської професії. Відомо, що посередні актриси вміють грати тільки самих себе.

В дитинстві В дитинстві

Всі канікули Ніна проводила у своїх родичів в селі з красивою назвою Шовкова в Рязанській області. Говір там у людей особливий, з місцевим колоритом. Коли дівчинку звали обідати або додому ввечері, то кричали: «Нінка, а Нінка!».

Ця інтонація запам'яталася їй на все життя. Ось звідки у фільмі, який приніс актрисі всесоюзну популярність, «Любов і голуби» це відоме: «Людк, а Людк!».

Перші кроки

Педагог і актриса Марія Львівська переконала дівчину йти в мистецтво, що Дорошина і зробила, вступивши в театральний з першого разу.

Завершивши свою освіту, і потрапивши в трупу театру «Современник» Ніна зловила, що називається, удачу за хвіст. Її поставили на заміну головної героїні, яка захворіла, і дебют пройшов вдало. Ця сцена стала її другою домівкою на довгі десятиліття.

Ця сцена стала її другою домівкою на довгі десятиліття

Самостійне життя Ніна почала дуже рано. Коли вона була студенткою, її запросили на зйомку в кіно. Роль була настільки незначною, що ім'я Дорошиною навіть в титрах не вказали. У фільмі ж «Перший ешелон» симпатична дівчина з виразними очима, що горять запам'яталася глядачам.

За сюжетом її коханий був хуліганом. Перші шанувальники з місцевої дворової шпани перейнялися повагою до Ніни і проводжали її ночами від електрички до будинку, коли вона поверталася з навчання.

Кар'єра

У кіно і на сцені Народна артистка РРФСР Ніна Дорошина зіграла десятки ролей. Її героїнями були жінки пристрасні, фатальні і завжди закохані. «Вона завжди блищала в будь-якій ролі» - стверджує художній керівник театру «Современник» Галина Волчек . Колеги Ніни жартома говорили, що вона і телефонну книгу зіграти може.

Знаменитий драматург Олександр Володін писав п'єси спеціально для коханої своєї актриси Дорошиною. Вона не губилася на тлі навіть найвідоміших акторів російської сцени. Не менш успішною була актриса і в кіно.

Всі глядачі закохалися в просту сільську жінку після виходу на екран ліричної комедії «Любов і голуби». Що цікаво, за сценарієм Надія, яку відіграє Дорошина - жінка середнього віку. Коли проходили зйомки, Ніні Михайлівні виповнилося 50 років. Артистові Олександру Михайлову було 40. Він по фільму був чоловіком Наді, і вона його вважала баламутом і шибеником.

В основу кінострічки лягла реальна історія, яка сталася в місті Черемхово Іркутської області. Здавалося б, і зйомки потрібно проводити в Сибіру. Коли режисер поїхав шукати відповідне місце уздовж траси Іркутськ - Черемхово у нього очі на лоб полізли від побаченої розрухи.

Коли ж заглибилися від залізниці в тайгу, то знайшли мальовничі села з красивою навколишньою природою. Однак для знімальної апаратури електропостачання виявилося недостатнім і не витримало б навантаження.

В результаті натуру знайшли в Карелії. Витрат це вимагало менше, та й московським акторам для гри в столичних спектаклях добиратися було зручніше. Невигадлива історія про любов і зраду у виконанні Ніни Дорошиною втратила своєї актуальності і в наші дні, користуючись успіхом у глядачів кількох поколінь. Артистка показала людську простоту Наді, сільська одяг з хусткою щиро і органічно на ній виглядають.

За спогадами режисера Меньшова працювати з Ніною було дуже нелегко. Зараз вже мало хто пам'ятає, але «Любов і голуби» спочатку був спектаклем в «Современнике», і Дорошина багато разів зіграла головну героїню на сцені театру впродовж двадцяти років. Але екранний образ - це щось зовсім інше. А у неї склалися вже певні штампи, і щось перебудувати або поміняти було дуже складно. Артистка вередувала, Меньшов нервував, але продовжував гнути свою лінію. Підсумок всім відомий.

Взагалі ж в кіно Дорошина знімалася мало. Неодмінна умова Ніна висувала одне - героїня обов'язково повинна бути з долею. За визнанням актриси її душа пронизана театром. Загальний стаж її роботи в «Современнике» майже 60 років, її називають живою легендою знаменитого театру.

Вона не покинула цю театральну сцену, навіть коли йшов у МХАТ Єфремов. Він просив її піти з ним, але Ніна категорично відмовилася. Дорошина зробила свій непростий вибір між коханою людиною і улюбленим театром, який для неї - сім'я.

Свій багатий досвід і майстерність Ніна передає студентам Щукінського театрального училища, знаменитої «Щуки» ось вже 35 років. Каже, що здивувати її вже нічим і вважає, що витрачати свої нерви через критику фільмів і вистав не варто.

Особисте життя

Роль героїні не одного роману Ніні також довелося зіграти і в реальності. Першим чоловіком Дорошиною став відомий актор Олег Даль, з яким вона познайомилася на знімальному майданчику. За іншою версією він її врятував в Криму.

Їй захотілося поплавати в темряві, і вона втратила орієнтацію щодо берега. Перелякавшись і знесилившись, вона мало не потонула. Даль витягнув її вночі з моря і допоміг прийти в себе.

Ніна Дорошина і Олег Даль Ніна Дорошина і Олег Даль

Молоді люди швидко одружилися, купивши кільця на останні гроші, але разом прожили недовго. У Даля був важкий характер, та й Ніна була непроста. До того ж вона була старша за чоловіка на сім років. Хоча, справжньою ж причиною було те, що Дорошина по вуха була закохана в Олега Єфремова.

Той відповів взаємністю, але пізніше перемкнув весь свій запал на Анастасію Вертинську , Яка засяяла на небосхилі кіномистецтва. Як же Ніні хотілося порвати на шматки блискучу розлучницю, але від безсилля й образи їй залишалося тільки лити сльози та сумувати. Вона так і не змогла забути Єфремова, який назавжди залишився в її серці.

Думаючи, що клин клином вибивають, дарма тільки синьоокий Даля образила. Тепер вже на старості років вона шкодує про свій необдумане вчинок і гірко кається у скоєному. Після розлучення Ніна 20 років жила одна.

З Олегом Єфремовим З Олегом Єфремовим

Другий раз Дорошина вийшла заміж, попередньо все зваживши і обдумавши. Їй не хотілося більше страждань і сплесків емоцій, від яких згораєш. Володимир Тишков працював театральним освітлювачем. Двадцять років подружжя прожило тихо і мирно, поки життєвий шлях чоловіка не закінчилася. Переживала смерть Тишкова Ніна Михайлівна дуже важко.

Вона називала колишнього чоловіка чарівним людиною і говорила, що у них була хороша життя. На жаль, дітей у шлюбі не було. Тому самотність літньої жінки в квартирі сьогодні скрашує улюблена кішка.

Коли помер Єфремов, актриса також пережила великий удар. Олег Миколайович просив її прийти до нього. В останні роки він залишився зовсім один. Хворів на рак легенів, вже не ходив і лежав удома. Вирішив зібрати всіх близьких йому людей. Дорошина йому пообіцяла прийти в інший день, так як була зайнята у МХАТі. Не встигла, він помер.

Артистці вже дев'ятий десяток років, і доводиться їй дуже непросто. Ні в її житті більше свят. Захворів єдиний і улюблений брат Євген, племінниця померла від внутрішнього крововиливу, що не стало мами, яка дожила до 101 року, а ще Ніну Михайлівну пригнічує незатребуваність в театрі. Адже люди мистецтва не йдуть на пенсію, все їхнє життя - сцена.

Живе артистка на свою пенсію і зарплату викладача у вищому навчальному закладі. У неї звичайнісінька квартира в багатоповерховому будинку на Пресненском валу. Вважає, що страждання очищають душу.

З життя винесла для себе таку мораль, що не можна сильно залежати від чоловіка. Необхідно мати свою професію. Якщо чоловік раптом піде, то життя на цьому не закінчується.

Останнім часом через проблеми з ногами актриса не встає з ліжка і з працею може говорити. Її мучить астма, радикуліт і серце болить постійно. Від особистої доглядальниці Ніна Михайлівна відмовилася.

Всі її шанувальники переживають за неї, пропонують різну допомогу, причому безоплатну, звертаються до кінематографічних і театральних спільнот. У соціальних мережах і на форумах люди з жалем пишуть, що в Росії старих і інвалідів не поважають.

Вам сподобалася стаття?

(2

оцінок, середнє: 3,50 з 5)
оцінок, середнє: 3,50 з 5)   Завантаження Завантаження ...

Якщо так - Поділіться з друзями!

Вам сподобалася стаття?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация