Нижній Новгород - п'яте місто Росії

Нижній Новгород був заснований в 1221 році у місця злиття великих російських річок - Волги і Оки князем Юрієм (Георгієм) Всеволодовичем як опорний пункт оборони російських кордонів від мордви, черемисов і татар Нижній Новгород був заснований в 1221 році у місця злиття великих російських річок - Волги і Оки князем Юрієм (Георгієм) Всеволодовичем як опорний пункт оборони російських кордонів від мордви, черемисов і татар. Місто отримало назву «Нижній», як припускають історики, через розташування в «низовских» землях щодо Новгорода Великого.

З кінця Москви в боротьбі за великий річковий шлях. В цей час в місті зводиться кам'яний кремль, що став видатною спорудою російського фортифікаційного мистецтва. Від стін цього кремля взимку 1612 року, прийшло ополчення на чолі з Кузьмою Мініним і Дмитром Пожарським для боротьби з польсько-литовськими загарбниками.

З взяттям Іваном Грозним Казані (тисяча п'ятсот п'ятьдесят-дві), а потім і Астрахані Нижній Новгород став центром, через який йшла вся торгівля російської держави зі сходом. У XVII столітті Нижній Новгород З взяттям Іваном Грозним Казані (тисяча п'ятсот п'ятьдесят-дві), а потім і Астрахані Нижній Новгород став центром, через який йшла вся торгівля російської держави зі сходом був центром масових формувань суднових караванів. Уже тоді Нижній став великим центром суднобудування. На XVIII століття доводиться піднесення Нижнього Новгорода як адміністративного центру. З 1714 року воно стало губернським, а з 1779 по 1796 рік - центром Нижегородського намісництва, що включав в себе в різний час Вятскую, Костромську, Пензенську губернії і Алатирський провінцію. В цей час в Нижньому Новгороді було відкрито партикулярні лікарня і аптека, почали діяти публічні приватні театри (театр Н.Г.Шаховского - один з найстаріших в країні).

На рубежі од став великим науковим і культурним центром країни. тут жили механік-самоучка І.Кулібін , Математик Н.Лобачевскій, видатний педагог І.Кужелев, історик Н.Ільінскій, письменник-мандрівник В.Баранщіков і багато інших. У місті жили і працювали основоположники вітчизняної художньої та публіцистичної фотографії А. Карелін і М.Дмитрієв.

7 жовтня 1932 років Нижний Новгород був перейменований в місто Горький в зв'язку з 40-річчям 7 жовтня 1932 років Нижний Новгород був перейменований в місто Горький в зв'язку з 40-річчям   літературної і громадської діяльності пролетарського письменника Максима Горького літературної і громадської діяльності пролетарського письменника Максима Горького. Рішення про перейменування міста і області було прийнято указом ВЦВК і постановою президії крайисполкома. Відповідне рішення в самому Нижньому Новгороді було сприйнято дуже неоднозначно. Одним з тих, хто не схвалив зміну назви міста, став сам Горький. У листі Федору Хітровской (нижегородському журналісту і краєзнавцю) 19 лютого 1933 року через Соренто він писав: «Сьогодні перший раз писав на конверті замість Н.Новгород - Горький. Це дуже незручно і неприємно ».

22 жовтня 1990 року місту було повернуто його історичну назву. В наші дні Нижній 22 жовтня 1990 року місту було повернуто його історичну назву Новгород є обласним центром Нижегородської області, має площу 350 квадратних кілометрів і чисельність населення майже півтора мільйона жителів. За чисельністю населення Нижній Новгород - третій після Москви і Санкт-Петербурга місто в Росії. Крім того, Нижній Новгород є одним з 100 міст в світі, що представляють, на думку ЮНЕСКО, світову культурну цінність: в місті розташований унікальний Нижегородський Кремль з Михайло-Архангельським кремлівським собором - найдавнішим кам'яним храмом Нижнього (споруджений в ознаменування перемоги народного ополчення під проводом Мініна і Пожарського на початку XVII століття). У соборі похований прах Козьми Мініна. У місті зберігаються монастирські комплекси, рідкісні по історико-архітектурним особливостям для Росії XVII-Х1Х століть. Найважливіша роль у справі збереження культурно-історичної спадщини міста належить музеям. На сьогодні в Нижньому Новгороді діють 14 музеїв.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация