Норма збільшення ваги новонароджених по місяцях на грудному вигодовуванні

  1. Фактори збільшення ваги у новонароджених
  2. Норма збільшення у вазі у дітей від народження до півроку при грудному вигодовуванні
  3. Перший місяць
  4. другий місяць
  5. третій місяць
  6. четвертий місяць
  7. п'ятий місяць
  8. Коли бити тривогу?
  9. Норми збільшення у вазі у немовлят від півроку до року
  10. Що робити, якщо новонароджений повільно або занадто швидко набирає вагу
  11. висновки

збільшення ваги по місяцях у новонароджених - це один з основних критеріїв, за якими оцінюється розвиток малюка. За цим показником можна відразу ж визначити ті чи інші відхилення у формуванні дитини і вчасно їх лікувати.

Фактори збільшення ваги у новонароджених

збільшення ваги   по місяцях у новонароджених - це один з основних критеріїв, за якими оцінюється розвиток малюка

Хлопчики народжуються більшими дівчаток.

В основному збільшення ваги у кожної дитини індивідуальна в різні місяці і залежить від таких факторів, як:

  • стать дитини. Так як хлопчики найчастіше народжуються більшими дівчаток, то і щомісячна надбавка у вазі у них теж більше;
  • тип харчування. На грудному або змішаному вигодовуванні малюки зазвичай додають повільніше, ніж при годуванні сумішами;
  • Протягом вагітності. Якщо в процесі виношування плоду були ризики викидня, перенесені інфекційні захворювання або інші нездужання, це може позначитися на розвитку новонародженого;
  • термін вагітності на момент пологів. У недоношених дітей збільшення ваги розраховуються трохи інакше, ніж у малюків, що народилися в строк;
  • генетика. Багато в чому швидкість і кількість збільшення ваги залежить не тільки від вищевказаних чинників, але і від спадковості.

У цій статті ми розглянемо загальноприйняті збільшення ваги у новонароджених і немовлят від народження до року при грудному вигодовуванні.

Норма збільшення у вазі у дітей від народження до півроку при грудному вигодовуванні

При адаптації новонароджений втрачає надлишки рідини при диханні.

Доношені новонароджені, які знаходяться на грудному вигодовуванні, в перші дні життя можуть трохи втратити у вазі.

Це пояснюється тим, що дитина адаптується до навколишнього середовища і втрачає надлишки рідини при диханні.

Перший місяць

У дівчаток в перший місяць норма приросту - 400-900 гр.

У перший місяць норма збільшення ваги у хлопчика становить від 400 до 1200 грамів.

Будь-які показники між цими двома значеннями свідчать про відсутність відхилень у розвитку. У дівчаток же нормою вважається приріст в 400-900 грамів.

другий місяць

Другий місяць життя характеризується можливої ​​максимальної збільшенням ваги. Норми приросту у хлопчиків в цей період - 400-1500 грамів, а у дівчаток ці показники варіюються від 400 до 1300 грамів.

Норми приросту у хлопчиків в цей період - 400-1500 грамів, а у дівчаток ці показники варіюються від 400 до 1300 грамів

У другій місяць у хлопчиків прибавка в вазі - 400-1500 гр.

третій місяць

На третьому місяці життя збільшується мінімальна норма набору ваги у новонароджених.

  • У цей період при стабільному і правильний розвиток хлопцi проти від 600 до 1300 грамів за місяць, а дівчатка від 500 до 1200 грамів.
  • Середня прибавка становить 800 г для немовлят обох статей.

На третьому місяці надбавка становить 800 гр.

четвертий місяць

  • Для четвертого місяця життя характерна середня прибавка ваги 750 г, відповідно для хлопчиків показники варіюються від 400 до 1300 грамів.
  • Дівчаткам ж властиво набирати в цей період 500-1200 грамів.

Для четвертого місяця життя характерна збільшення ваги 750 гр.

п'ятий місяць

У п'ятий і шостий місяці життя у хлопчиків встановлюється стабільний мінімальний поріг набору ваги, який становить 400 м

Максимальний же показник в п'ятий місяць - 1200 грамів, а після досягнення півроку - рівно кілограм. У дівчаток в цей же період життя норми приросту однакові в обидва місяці. Мінімальні і максимальні показники нормальної надбавки - від 300 грамів до одного кілограма.

Максимальний показник збільшення у п'ятий місяць - 1200 гр.

Коли бити тривогу?

Набір ваги у новонароджених може залежати від спадковості.

Якщо малюки додають у вазі відповідно до зазначених норм, немає причин турбуватися про їх розвиток.

Однак якщо з якихось причин збільшення становить менше або більше зазначених значень, слід звернутися до педіатра для проведення огляду.

Відразу бити тривогу не варто, тому що, як уже було сказано вище, набір ваги у новонароджених може залежати від багатьох факторів, включаючи спадковість. При відвідуванні педіатра потрібно обов'язково розписати графік годування дитини, показати календар збільшення у вазі і відповісти на всі питання фахівця.

Норми збільшення у вазі у немовлят від півроку до року

На 11 і 12 місяцях життя показники норми приросту у хлопчиків і дівчаток однакові.

Після півроку у немовлят обох статей показники мінімальної і максимальної норми набору ваги значно знижуються. Це пов'язано з тим, що малюк остаточно адаптувався до навколишнього середовища.

У цей період життя норми збільшення ваги у хлопчиків і дівчаток виглядають наступним чином:

  • сьомого місяця хлопчики можуть додавати від 200 грамів до кілограма. У дівчаток норма мінімального показника надбавки така ж, як і у хлопчиків - 200 грамів, а максимальний приріст не повинен перевищувати 800 г;
  • на восьмому місяці життя норми збільшення ваги однакові і для хлопчиків і для дівчаток, і варіюються від 200 до 800 грамів. У цей період життя середня прибавка у вазі у малюків становить близько 500 г;
  • норма збільшення ваги у хлопчиків на дев'ятий місяць життя така ж, як і в попередньому місяці. У дівчаток же показники зменшуються і складають від 100 до 600 грамів;
  • десятий місяць характеризується зниженням норми збільшення ваги і у хлопчиків і у дівчаток. Тепер вона становить від 100 до 600 і від 100 до 500 грамів відповідно;
  • на одинадцятому та дванадцятому місяцях життя показники норми приросту у хлопчиків і дівчаток однакові. Вони варіюються від 100 грамів до половини кілограма, а середня прибавка становить 400 г в одинадцятий місяць і 350 г протягом дванадцятого місяця.

Це загальноприйняті стандарти збільшення ваги. Але що робити, якщо малюк з якихось причин вибивається із зазначених показників і як з'ясувати причини?

Що робити, якщо новонароджений повільно або занадто швидко набирає вагу

Якщо малюк в перші півроку набирає менше 400 грамів за місяць - це привід звернутися до лікаря-педіатра.

Якщо малюк в перші півроку набирає менше 400 грамів за місяць - це привід звернутися до лікаря-педіатра. Причиною такого недобору ваги може стати:

  • недокорм. Деякі мами вважають, що варто годувати дитину певною кількістю молока , Якого малюкові може бути недостатньо. У цьому випадку досить давати дитині груди на вимогу до тих пір, поки він не насититься;
  • фізичні відхилення. Встановити якісь відхилення в розвитку зможе тільки дипломований лікар;
  • неправильне вигодовування. Це може бути і незручна поза для малюка під час прикладання до грудей, і неправильне положення немовляти, і багато іншого. У цьому випадку варто проконсультуватися з медсестрою або з лікарем.

висновки

Якщо ж дитина занадто швидко набирає вагу, то це свідчить про його перегодовуванні або про збої в роботі гормональної системи.

Якщо ж дитина занадто швидко набирає вагу, то це свідчить про його перегодовуванні або про збої в роботі гормональної системи

Якщо дитина швидко набирає вагу, це свідчить про перегодовуванні.

Щоб можна було точніше відстежити динаміку приросту малюка, рекомендується зважувати його до і після годування, а також раз на тиждень проводити контрольне зважування у лікаря-педіатра.

Відео про норми набору ваги у новонародженого

Коли бити тривогу?
Але що робити, якщо малюк з якихось причин вибивається із зазначених показників і як з'ясувати причини?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация