Нормальний тиск людини по роках, віковим групам таблиця

  1. АТ - що це? Його вплив на стан організму
  2. Норма тиску у людини по віковим групам: таблиця
  3. Як нормалізувати тиск в домашніх умовах швидко
  4. Чим і як нормалізувати підвищений тиск
  5. Засоби від зниженого тиску

На АТ, артеріальний тиск, мають вплив багато чинників. Його рівень залежить як від життєвих звичок людини, так і від екологічного середовища, що оточує його, від продуктів, які він вживає в їжу, від психологічного комфорту (або дискомфорту).

У цій статті сайт Еко-життя розповість про те, яким має бути нормальний тиск людини по роках, вікові показання якого мають велике значення для організму і загального стану в цілому.

Зміст статті:

АТ - що це? Його вплив на стан організму

Багато патологічні стани (поганий сон, занепад сил, втрата інтересу до життя) може пояснити високу або зниження артеріального тиску людини, норма його донині є предметом суперечок учених медиків.

Що має на увазі термін «артеріальний тиск»?

Правильніше було б називати тиском кров'яним. Кров тисне на всі кровоносні судини, як на великі (вени і артерії), так і на дрібні, капіляри. Однак сучасні прилади дозволяють вимірювати його рівень лише в крупних судинах, причому, розташованих ближче до поверхні шкіри. А це артерії.

При вимірі враховують два показника - верхній і нижній. Перший вказує силу, з якою серце жене кров по судинах. Другий сигналізує про стан судин, їх тонусі.

Нижня показання називають іноді нирковим тиском. Пояснюється це тим, що в нирках виробляється ренін, речовина, що впливає на стан гладкої мускулатури судин.

Що ще потрібно знати про артеріальний тиск:

Як швидко знизити артеріальний тиск у домашніх умовах

Продукти, що знижують артеріальний тиск

Норма тиску у людини по віковим групам: таблиця

ВООЗ вважає, що в будь-якому віці у людини повинні бути незмінні 120/80, в народі говорили «як у космонавта». Допустима норма кров'яного тиску (думка ВООЗ) 110-130 / 70-80. Але, з віком змінюється стан кровоносних судин, а це робить свою дію на рівень артеріального тиску. А тому норма артеріального тиску по віковим групам змінюється і досить істотно.

Отже, яке повинно бути тиск у людини, щоб вважати його нормою для певного віку? Російська медицина найчастіше визначає АТ наступними значеннями:

  • Новонароджені діти - 70 мм рт. ст.
  • До одного року показники збільшуються до 96/66 у хлопчиків, і до 95/65 у дівчаток.
  • У молодих людей нормальним вважається АТ 126-120 / 79-75, у юнаків і дівчат відповідно (читайте так само і далі).
  • До 30 років 126-120 / 79-75.
  • Нормальні показники для людей середнього віку 129-127 / 81-80.
  • До 50-ти років норма становить 135-137 / 83-84.
  • У 60-річному віці нормальним вважається показник 142-144 / 85.
  • У категорії літніх людей (70 років і трохи більше) 145-159 / 82-85.
  • Старими вважають людей після 80-ти. Їх показники повинні бути в межах 147-157 / 82-83 мм РТ. ст.
  • У довгожителів, яким за 90, АТ дещо знижується (його офіційна норма) до 145-150 на 78-79.
  • Кров'яний тиск вище норми говорить про захворювання. Підвищується артеріальний тиск і при фізичних навантаженнях, при стресах і заворушеннях.

Як нормалізувати тиск в домашніх умовах швидко

Народні засоби - це не замінник лікарських препаратів, а лише помічник, здатний трохи знизити або підняти АТ Народні засоби - це не замінник лікарських препаратів, а лише помічник, здатний трохи знизити або підняти АТ. Щоб постійно контролювати цей показник, рекомендується застосовувати тонометр-браслет, який можна використовувати без сторонньої допомоги (читайте також Як вибрати тонометр ).

Сад, город, кухня - там потрібно шукати кошти для зниження тиску і профілактики його стрибків.

Чим і як нормалізувати підвищений тиск

  • Сік горобини чорноплідної давно відомий народний засіб нормалізації підвищеного тиску. Всього по чверті склянки соку за 30 хвилин до їжі - і тиск прийде в норму. Курс такого лікування - 2-3 тижні. Чай і компот з горобини - відмінний профілактичний засіб.
  • Калина. Ягода в свіжому вигляді, її сік, варення з калини трохи збивають АТ, покращують самопочуття.
  • Відвар Боярки. 100г ягід, залиті 2 ст. води, стоять ніч. Потім все це кип'ятять, настоюють кілька хвилин. П'ють по півсклянки раз в день. Такий чай нормалізує артеріальний тиск, якщо воно підвищено.
  • У шкірці запеченої картоплі багато калію, який підтримує роботу серцевого м'яза. Шкірка - прекрасний спосіб профілактики високого тиску.
  • Чорна смородина не тільки корисна, але і дивно смачна. Їжте її в будь-якому вигляді, в будь-яких кількостях, в тому числі і в якості профілактики гіпертонії. Листя чорної смородини також здатні нормалізувати артеріальний тиск. Для цього жменю сушених або свіжих листочків залийте склянкою окропу, нехай настоїться до охолодження. Пийте такий чай 2-3 рази на день, щоб підтримувати тиск в межах норми.
  • До травам, нормалізує тиск, відноситься кріп. Його насіння потрібно подрібнити (в ступці або блендері), залити 1 чайну ложку порошку склянкою окропу, накрити кришкою і рушником і настояти протягом 1-2 годин. Процідити і приймати по половині склянки 2-4 рази на день.Растянуть це кількість настою на 2 дня. Випивати за один раз можна до кількох десертних ложок. Врахуйте, що кріп має послаблюючу дію! Якщо немає бажання возитися з настоєм - просто їжте подрібнене насіння по половині чайної ложки під час їди, запиваючи парою ковтків води.
  • Лавровий лист для нормалізації тиску без ліків: 2 великих листочка потрібно прокип'ятити в двох склянках води 5-10 хвилин і дати настоятися (вода повинна стати рожевого кольору). Пити по 100 грам 4 рази на день. Цей відвар сприяє також зниженню цукру в крові, виведенню з організму солей.
  • Компреси з укусом реально знижують АТ. Вони прикладаються до стоп ніг. Застосовувати цей засіб тільки в крайній необхідності! Перепади тиску можуть бути дуже небезпечні для організму.

Засоби від зниженого тиску

  • Для підвищення тиску їжте шовковицю. Влітку свіжу, взимку - заморожену з медом.
  • Плоди розторопші - 100 гр потовкти і залити літром горілки. Настояти в темному місці два тижні, періодично збовтуючи. Приймати проціджений настоянку по 50 крапель перед їжею.
  • Ще одна настоянка - з аралії маньчжурської, точніше з її коренів. Їх необхідно в пропорції 1: 5 залити горілкою (попередньо подрібнивши) і настояти протягом тижня. Пити перед їжею, розбавивши 30 крапель невеликою кількістю води.
  • Кілька підняти показники тиску допоможуть морквина, темний виноград, відвар шипшини.
  • І, звичайно, кава.

Слідкуйте за своїм АТ - це гарний настрій, працездатність і сприйняття світу у всіх його барвах!

Автор: Людмила Сафонова

Фото: photl.com

АТ - що це?
Що має на увазі термін «артеріальний тиск»?
Отже, яке повинно бути тиск у людини, щоб вважати його нормою для певного віку?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация