Нова проблема Тимошенко: Чим відомий підозрюваний у вбивстві екс-нардеп Шепелєв

Колишнього нардепа Олександра Шепелєва підозрюють у вбивстві полковника Єрохіна. Він був затриманий ще в лютому, і раніше вже встиг посидіти за гратами в Україні, Росії та Угорщини. Це може серйозно вдарити по Юлії Тимошенко

Сьогодні стало відомо, що прокуратура оголосила підозру екс-нардепу за організацію вбивства полковника Єрохіна. За словами головного військового прокурора Анатолія Матіоса, підозрюваний - громадянин Ш.

Раніше, ще в лютому, стало відомо про затримання одного з найбільш одіозних персонажів українського "сірого" політикуму - колишнього народного депутата від БЮТ та Партії регіонів Олександра Шепелєва, якого як раз і підозрювали у вбивстві Єрохіна. У червні суд продовжив арешт Шепелеву до серпня 2018 го.

За наявною інформацією, співробітники Служби безпеки України виявили у екс-нардепа "посвідчення", видане так званим "МГБ Донецької народної республіки" на ім'я підполковника Боруха Миколи Володимировича. В "Оппоблоке" поспішили "вписатися" за Шепелєва. Зокрема, екс-представник Віктора Януковича в парламенті Юрій Мірошниченко заявив : У справі Шепелєва повинні бути дотримані "презумпція невинності і неупередженості". Про те, яка може бути "об'єктивність", якщо цей пан у 2014 році примудрився втекти з-під варти, коли перебував у київській лікарні, Мірошниченко чомусь промовчав.

Шепелев давно відомий в середовищі банкірів як один з основних фінансових "схемщиків". Втім, в своїх аферах він дійшов і до відверто "мокрих" справ. Почнемо розповідь про нього здалеку. За даними ЗМІ, вітчимом екс-нардепа був Володимир Кузнєцов - перший начальник управління по боротьбі з організованою злочинністю Донецької області. Дружина Шепелєва Галина - донька відомого в радянські часи діяча споживкооперації Донецької області, а потім бізнесмена Михайла Фриденталь. Інша дочка Фриденталь - дружина Олександра Рибака, сина екс-голови Верховної Ради часів Януковича.

Очевидно, саме родинні зв'язки Шепелєва на Донбасі дали серйозний поштовх його кар'єрі. У 2006 і 2007 роках він був обраний депутатом за списком БЮТ. Однак у вересні 2010 року став "тушкою" і увійшов до фракції Партії регіонів. Правда, це не врятувало його від порушення кримінальних справ. Через діянь, скоєних за часів перебування в команді Юлії Тимошенко. Такі дії попереднього режиму мотивувалися двома цілями. По-перше, тоді вся державна машина активно займалася пошуком компромату проти Тимошенко. І Шепелев за родом своєї діяльності чимало знав про її роботі. По-друге, саме тоді, як кажуть, за вказівкою старшого сина Януковича - Олександра - було прийнято рішення послабити "Юру Єнакіївського" та його оточення.

Як би там не було, але в 2012 році ГПУ було відкрито справу про розкрадання коштів банку "Родовід" в розмірі 340 млн грн. Звинувачення ґрунтувалося на свідченнях тимчасового адміністратора фінустанови Сергія Щербини, який прийняв рішення про надання 300 млн грн на послуги юридичної фірми, і 40 млн - на ремонт орендованого у Шепелєва будівлі. До речі, в цій будівлі орендував офіс ще один одіозний персонаж - Юрій Іванющенко. Щербина визнав ці свої рішення злочинними і заявив, що прийняв їх під тиском Шепелєва, якому, за словами Щербини, прем'єр-міністр Юлія Тимошенко надала неофіційний статус "куратора". При цьому ніяких формальних повноважень Шепелєв не мав.

Ще одна справа стосувалося розкрадання 315 млн коштів рефінансування Національного банку - тут Шепелєв проходить по справі разом з колишнім "сімейним" банкіром Павлом Борулько - засновником банків "Національний стандарт", "Володимирський", "Європейський" та інших установ. Всі рішення приймав Борулько та посадові особи банків, проте слідство також вийшло і на слід Шепелєва.

У січні 2013 року з'явилися набагато серйозніші звинувачення. Йдеться про підозру в організації вбивства полковника МВС Єрохіна в 2006 році. Тоді міністр внутрішніх справ Юрій Луценко звинуватив в причетності до вбивства Єрохіна "якогось депутата БЮТ Ш.". Однак офіційно прізвище Шепелєва ніхто не назвав, обвинувачення не висувалися. Лише в грудні 2010 року відбувся суд на вбивцями полковника. Виконавці отримали терміни, однак замовників слідство не встановило. Але вже через два роки після винесення вироку прокуратура заявила, що організатором був Шепелєв. Також до цього додалися звинувачення в замовленні вбивства банкіра Кириченко в 2003 і в замовленні замаху на вбивство банкіра Дядечко в 2011-му.

Шепелев, зрозумівши, що сяде надовго, втік в Угорщину. І вже в 2013 році він потрапив в базу Інтерполу, внаслідок чого опинився за гратами в сусідній з нами країні. Почався процес екстрадиції, і буквально через місяць після завершення Революції Переваги, 26 березня 2014 року, Шепелєва та його дружину Галину передали українським правоохоронцям. А5 липня наш герой, який скаржився на стан здоров'я, втік з Київської міської клінічної лікарні. Екс-глава Державної пенітенціарної служби України Сергій Старенький тоді заявив, що, за його "неофіційною оперативної інформації", звільнення коштувало Шепелеву (або його товаришам) 10 млн доларів.

Після цього екс-нардеп вирішив бігти на схід - і опинився на Росії. Але і тут він на волі пробув недовго. Його затримали на території Московської області 19 березня 2015 року. Шепелев просидів у в'язниці близько півтора років, але потім його відпустили. І, схоже, не просто так. У серпні 2016- го стало відомо, що Головна військова прокуратура України відкрила проти екс-депутата справу за підозрою в державній зраді. За наявними даними, той перейшов на службу в ФСБ Росії. Поява "ксиви" "МГБ ДНР" лише підтверджує цю інформацію: Шепелев "злився" остаточно. Цікаво, що в кінці грудня він був оголошений Росією в міжнародний розшук за підозрою в дачі хабара. Але це цілком могли зробити для відводу очей.

За інформацією ЗМІ, втікача затримали не під Києвом, як повідомляли раніше, а то на кордоні з Росією, чи то чи не в самій Росії. Нинішній вигляд Шепелєва свідчить про те, що потрапляти в руки силовиків він точно не хотів. Що далі? Можна не сумніватися, що запобіжний захід йому оберуть сувору і рецедиви втечі не буде. Подальші ж події будуть залежати від бажання екс-нардепа давати показання. Які, і це поза всяким сумнівом, деяким здатні гарненько підсмажити крильця перед початком передвиборної кампанії.

Що далі?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация