Нова церква України: зарубіжна реакція і доля Києво-Печерської лаври

Українська церква Московського патріархату, так само як і РПЦ, відмовилися визнавати підсумки так званого об'єднавчого собору, який відбувся 15 грудня в Києві. При цьому думка про те, що зміни нелегітимні, почали висловлювати і іноземні ієрархи. Що чекає українську церкву в подальшому? Українська церква Московського патріархату, так само як і РПЦ, відмовилися визнавати підсумки так званого об'єднавчого собору, який відбувся 15 грудня в Києві

Петро Порошенко та єпископ нової Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП) Єпіфаній під час «об'єднавчого собору» на Софійській площі. Фото: Петро Сівков / ТАСС

На Україні створена нова церковна структура - Українська автокефальна православна церква. Тепер офіційний Київ вважає її єдиною канонічною церквою країни.

Нова церква отримає назву «Православна церква України», а обраний предстоятель митрополит Єпіфаній буде іменуватися «митрополитом Київським і всієї України». З обранням його привітав Константинопольський патріарх Варфоломій і благословив на служіння, правда лише по телефону. Його відсутність на «об'єднавчому соборі» до сих пір обговорюється в українських ЗМІ, адже саме під керівництвом Константинополя на Україні і відбулася реформа церкви.

Відомо, що Московський патріархат, який відкинув запрошення на собор, продовжить існувати на території України - тепер як Російська православна церква. Але її присутність вже не буде відповідати «новим» канонам. Так, предстоятель колишньої УПЦ МП Онуфрій втратив свій титул митрополита після об'єднання. Які будуть подальші кроки Києва?

Минулий «об'єднавчий собор» відкрито засудили в Москві, назвавши його підсумки нікчемними. Там нагадали, що відсутність представників канонічної церкви Московського патріархату робить створену структуру нелегітимною. Сам президент Петро Порошенко особисто обіцяв присутність на соборі як мінімум десяти ієрархів від Московського патріархату, але, за винятком двох «розкольників», церковники УПЦ проявили одностайність.

Створення нової церкви на Україні відкрито засудили предстоятелі і зарубіжних православних церков, наприклад білоруської , молдавської і естонської . Однак найбільш категорично висловився член Священного синоду Болгарської православної церкви митрополит Данило Ніколов. за його словами , Рішення Києва порушує тисячолітнє канонічне право церкви, при цьому принципи церковної юрисдикції чітко визначені і загальновизнані. Правда, законною чи була реформа Константинополя, питання дуже широкої трактування, каже протодиякон Андрій Кураєв:

Зараз один з принципових питань - яка доля чекає одну з найважливіших православних святинь, Києво-Печерську лавру. Вона як і раніше знаходиться у веденні вже неканонічного Московського патріархату. Місцеві ієрархи побоюються силового захоплення лаври. При цьому в Києві чітко дали зрозуміти, що згідно із законом святиня належить українській державі і після того, як обраний митрополит отримає довгоочікуваний томос від Константинополя, святиня перейде до «нової української церкви».

Прийти на допомогу священикам вже пообіцяв український боксер Олександр Усик. «Чи дадуть томос або не дадуть, я встану на бік ченців», - сказав він. При цьому, як відзначають експерти в Києві, президент Порошенко найближчим часом не планує піднімати тему передачі лаври, щоб зайвий раз не розділяти народ напередодні президентських виборів.

Додати BFM.ru в ваші джерела новин?

Що чекає українську церкву в подальшому?
Які будуть подальші кроки Києва?
Ru в ваші джерела новин?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация