Нова точка - "Ворошиловська батарея", нижній тріас, тобізінская свита.

29.09.13г. скориставшись гарною погодою і з'явилася можливістю швидко і з комфортом потрапити по новому мосту на острів Російська ми (я і мій син Олександр) пустилися в чергове маленьке подорож. 29


Мета подорожі - відвідування одного з численних оборонних об'єктів Владивостоцької фортеці, а саме «Ворошиловської батареї»

Мета подорожі - відвідування одного з численних оборонних об'єктів Владивостоцької фортеці, а саме «Ворошиловської батареї»


Ну і звичайно розвідка ресурсів острова в плані палеонтологічних знахідок.
Коротка історична посилання:
Навесні 1931 року було прийнято рішення - посилити оборону р Владивостока. Комісія на чолі з наркомом оборони К. Ворошиловим вибрала для нового «плацдарму» острів, висота поблизу східного кута бухти Новик. Тут вирішено було встановити баштову (305-мм) артилерійську батарею, відбулась з двох трехорудійних бронебашенних установок з лінійного корабля «Михайло Фрунзе» (колишній лінкор «Полтава»). У 1932-1933 рр. була виконана велика частина бетонних, скельних і підземних робіт. Деталі веж і гарматні стволи на острів переправляли баржами. Для транспортування баштових конструкцій від м. Полонського на березі б. Новик проклали залізницю. Механізми і металоконструкції до місця будівництва батареї доставляли по льоду, використовуючи тракторні волокуші. Монтаж першої вежі було завершено 01.02.1934 року, другу здали в квітні того ж року. Перший постріл був зроблений в 1939 році, все стрільби Ворошиловської батареї були навчальними. Батарея могла вивести з ладу авіаносець одним попаданням, есмінець - двома, крейсер - трьома влученнями. «Ворошилівка» - одне з унікальних оборонних споруд в світі. Батарея розташована на острові Російському у Владивостоці, така ж батарея знаходиться в Севастополі. У 1997 році батарея, як бойова одиниця була розформована, а на її основі була створена філія Військово-історичного музею Тихоокеанського флоту.
Кожна вежа має 5 підземних поверхів. Вежі розташовані на відстані приблизно 200 метрів один від одного і з'єднані тунелем. Розрахунок однієї башти згідно штатного розкладу - 75 осіб, всю батарею, включаючи спостережний пункт і силову установку, обслуговували 399 осіб.

Розрахунок однієї башти згідно штатного розкладу - 75 осіб, всю батарею, включаючи спостережний пункт і силову установку, обслуговували 399 осіб


Знахідки не змусили нас довго чекати. На території батареї прямо під ногами і на невеликому зрізі, зробленому провідімих при виконанні земляних робіт по планування території нами були виявлені ось такі зразки скам'янілої фауни. Можливий вік знахідок - Мезозойська ера, Тріасовий період.

Можливий вік знахідок - Мезозойська ера, Тріасовий період


Заздалегідь просимо вибачити за малу кількість інформації по палеонтологічними знахідками. Це була не робоча вилазка, а скоріше розважальна «без молотків», та й таблички на території батареї свідчать «Рвати квіти заборонено!» ЗдОрово б ми виглядали з молотками!
Дякую за увагу!

Додати в обране Додати в обране

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация