Нова броня Росії

У найближчі роки бійці мотострілкових військ будуть забезпечені новітньою екіпіровкою «Ратник», а у війська надійде 11 тис У найближчі роки бійці мотострілкових військ будуть забезпечені новітньою екіпіровкою «Ратник», а у війська надійде 11 тис. Одиниць бронетехніки, в тому числі новітніх танків і бронемашин, заявив в день Сухопутних військ генерал-полковник Олег Салюков. На думку експертів, роль Сухопутних військ в сучасних умовах змінилася, що знайшло відображення в нових видах зброї.

У день Сухопутних військ, який з 2006 року в Росії відзначається 1 жовтня, головком цього виду Збройних сил генерал-полковник Олег Салюков розповів, як зміняться бойові можливості мотострільців і танкістів в найближчі роки.

За його словами, до 2020 року Міноборони планує закупити понад 11 тис. Одиниць бронетанкової техніки і близько 14 тис. Військових автомобілів.

«Відповідно до рішення Верховного головнокомандуючого до 2020 року СВ будуть укомплектовані на 70% новими сучасними зразками озброєння і військової техніки. В цілому планується закупити понад п'ять тисяч нових і близько шести тисяч модернізованих зразків бронетанкового озброєння і військової техніки, а також близько 14 тисяч військових автомобілів », - сказав він.

За словами Салюкова, Сухопутні війська РФ отримають на озброєння модернізовані танки Т-72Б3, чудово показали себе на змаганнях по танковому біатлону, а також бронетранспортери БТР-82А, бойові машини піхоти БМП-3, модернізовані БМП-2.

Головком нагадав про те, що Міноборони відновило закупівлю бойової машини піхоти БМП-3, що потрапила під критику попереднього керівництва Міноборони в 2010 році: «Закупівля БМП-3 відновлено, і з наступного року планується їх комплектне постачання (побатальйонно) в підрозділи Сухопутних військ».

Новітній танк «армату» створений фахівцями Уралвагонзавода на уніфікованої важкої платформі однойменного шифру. На її основі планується створити основний танк, бойову машину піхоти, важкий бронетранспортер, бойову машину підтримки танків, броньовану ремонтно-евакуаційну машину, шасі для самохідних артилерійських установок і ін. Передбачається, що танк буде мати гармату з дистанційним управлінням (нежилу вежу), повністю цифровим керуванням, управляти якою екіпаж буде з ізольованою бронекапсула.

«В даний час тривають дослідно-конструкторські роботи зі створення перспективних зразків бронетанкового озброєння, в тому числі танка і БМП« армату », БМП« Курганец-25 »і БТР« Бумеранг », завершення яких планується до кінця наступного року», - заявив в середу Салюков.

«Після закінчення державних випробувань в інтересах Сухопутних військ буде закуплено по одному батальйонного комплекту даних машин для проведення їх дослідної військовий експлуатації на всіх етапах бойової підготовки в складі підрозділів. За результатами буде визначено їх подальше призначення та обсяг поставок », - пояснив головком.

Раніше він заявляв, що серійна поставка для Сухопутних військ нового перспективного танка «армату» планується в 2016 році.

«Ми розглядаємо бойову машину підтримки танків« Термінатор-2 »для Сухопутних військ. Питання щодо її подальшого використання буде вирішене після завершення роботи по визначенню перспективного вигляду Сухопутних військ », - сказав також головком.

Переоснащуються і ракетні з'єднання. У наступному році в Росії буде сім бригад, озброєних оперативно-тактичними ракетними комплексами «Іскандер-М».

«В даний час відповідно до довгострокового державним контрактом у війська вже поставлено чотири бригадних комплексу ракетного комплексу« Іскандер-М ». До кінця цього року спланована поставка ще одного комплекту для ракетного з'єднання Центрального військового округу. У 2015 році планується поставка двох комплектів для ракетних з'єднань Південного і Східного військових округів », - сказав він.

«Іскандер» - один з найпотужніших ударних комплексів Сухопутних військ Росії. За допомогою головних частин різних типів він може вражати різні цілі - від військ противника до заглиблених командних центрів. При необхідності ракети можуть нести ядерну бойову частину. Випробування комплексу завершилися в 2007 році. У версії «Іскандер-М» і «Іскандер-К» комплекс прийнятий на озброєння Російської армії, а експортна версія «Іскандер-Е» оснащена однією ракетою на пусковій установці замість двох. 20 вересня в рамках масштабних навчань «Схід-2014» в Східному військовому окрузі вперше були проведені навчально-бойові пуски ракет оперативно-тактичного комплексу «Іскандер-М».

Випробування для «Ратника»

Що стосується оснащення мотострільців, то для них розробляється екіпірування «Ратник», яка в найближчому майбутньому повинна з'явитися на озброєнні. «В даний час проходить завершальний етап державних випробувань за ОКР« Ратник », і з грудня поточного року почнеться досвідчена військова експлуатація нової бойової екіпіровки на базі військових частин Сухопутних військ, Повітряно-десантних військ і морської піхоти ВМФ», - сказав Салюков.

Відповідаючи на питання журналістів про необхідність впровадження у війська нової бойової екіпіровки і її ефективності, головком Сухопутних військ пояснив, що в сучасних умовах бойових дій кількість предметів екіпіровки, постійно знаходиться на військовослужбовця, постійно збільшується. При створенні екіпіровки «Ратник» враховувалися досвід бойових дій, підсумки порівняльних випробувань вітчизняних і зарубіжних елементів бойової екіпіровки, а також результати ініціативних розробок підприємств промисловості.

«Про ефективність комплекту бойової екіпіровки« Ратник »об'єктивні висновки доцільно буде зробити за результатами військовий експлуатації», - підкреслив головком.

Він зазначив, що вже зараз можна підбити попередні підсумки: зменшений вага носиться екіпіровки в 1,4 рази (з 34 кілограмів до 24 кілограмів); підвищений клас захисту загальновійськових бронежилетів (з 3-го до 6-го класу); проведена інтеграція системи управління і засобів зв'язку з іншими елементами екіпіровки; підвищена ефективність стрілецької зброї в 1,2 рази; забезпечена можливість виконання військовослужбовцям бойових завдань в будь-який час доби і при різних кліматичних умовах. При оснащенні екіпіровкою підрозділів ймовірність виконання бойових завдань підвищується в півтора-два рази.

Система «Ратник» об'єднує в собі сучасне стрілецьке озброєння, ефективні комплекти захисту, засоби розвідки і зв'язку, всього близько 10 різних підсистем. Крім своєї бойової функціональності, вона покликана забезпечити ефективний захист солдата від різних вражаючих факторів на поле бою. У комплект «Ратника» входить близько 50 різних елементів, включаючи стрілецьку зброю, системи прицілювання, захисту, електронні засоби зв'язку, навігації та цілевказівки.

«Зараз я не бачу ймовірності великомасштабних операцій, особливо на європейському театрі, з використанням армад танків, - сказав газеті ВЗГЛЯД член експертної ради при ПІР-центрі генерал-лейтенант Євген Бужинський. - Сухопутні війська мобільніше, вони діють відносно невеликими групами. Це відповідає вимогам сьогоднішнього дня ».

За його словами, зараз для бойових дій Сухопутних військ особливе значення має система управління і зв'язку і високоточна зброя. «Розвідувально-ударні комплекси: зараз найголовніше - розвідка, автоматизована система управління, точність визначення координат, точність визначення мети».

«Але піхота в будь-якому випадку потрібна, якщо ставиться завдання оволодіти якоюсь територією. Її можна розбомбити, як Сполучені Штати розбомбили Лівії. Але для оволодіння територією потрібна піхота », - зазначив генерал.

Генерал-полковник Салюков повідомив також, що нове арктичне командування «Північ», що складається з двох арктичних бригад, буде сформовано через три роки.

«Для захисту національних інтересів в Арктиці створюється міжвидова угруповання військ (сил). В даний час завершується формування окремої мотострілкової бригади (арктичної) в Мурманської області. Друга арктична бригада буде сформована протягом 2016 року в Ямало-Ненецькому автономному окрузі », - сказав головком.

Він пояснив, що цим з'єднанням належить вирішувати завдання патрулювання прибережної зони, охорони об'єктів і територій вздовж берегів північних морів і Північного Льодовитого океану, забезпечення проходу і супроводу кораблів по Північному морському шляху, а також демонстрації військової присутності в Арктиці. Озброєння і спеціальне екіпірування сприятимуть успішному виконанню особовим складом завдань в північних широтах. Бойова підготовка буде організована з урахуванням кліматичних умов.

«Арктичні з'єднання будуть оснащені високопроходімимі транспортними засобами - Дволанковий транспортерами, снігоходами, кораблями на повітряній подушці», - додав він.

Нагадаємо, у вересні з'явилася неофіційна інформація про те, що до кінця осені Північний флот буде виведений зі складу Західного військового округу і стане основою нового Об'єднаного стратегічного командування «Північ» в Арктиці. У середу джерело ІТАР-ТАРС у військовому відомстві повідомило, що вже завершена поставка запасів для арктичної міжвидового угруповання. «За наказом міністра оборони військове відомство на 1 жовтня завершило доставку необхідних запасів матеріальних засобів, включаючи техніку і озброєння, для формованих угруповань військ в Арктиці», - сказав він.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация