Нові правила в'їзду і перебування українців в Росії в 2019 році

  1. Які відбулися зміни
  2. Для чого потрібен міграційний облік
  3. Перетин кордону з дітьми
  4. Автостраховка
  5. Перетин кордону на особистому авто: Відео
  6. Період перебування іноземців в РФ
  7. Підстави для продовження терміну
  8. Яка передбачена відповідальність
  9. способи легалізації
  10. Державна програма
  11. Отримання громадянства РФ за допомогою держпрограми переселення співвітчизників: Відео
  12. оформлення ВНЖ
  13. Притулок для українців

Діючі правила в'їзду в Росію іноземних громадян з країн СНД не вимагають візи. Більш того, жителям колишніх радянських республік, що входять до Митного союзу (включаючи Киргизію і Україну, які не є членами цієї організації), для відвідування РФ не потрібен навіть закордонний паспорт. Посилення міграційного законодавства, яке сталося в 2015 році, торкнулося лише деяких середньоазіатських країн, Молдови та Азербайджану. Таким чином, в'їзд українців до Росії в 2019 році не вимагає обов'язкової наявності закордонного паспорта.

Які відбулися зміни

Які відбулися зміни

Нові правила в'їзду були введені для посилення контролю за трудовою міграцією громадян з суміжних з Росією країн. Винятки були введені лише для тих держав, які мають двосторонні договори з РФ. Україна в цьому переліку не входить. Її немає серед членів Митного союзу і вона не планує туди вступати, як, наприклад, Киргизія.

Крім того, в 2017 році українська влада в односторонньому порядку посилили правила в'їзду росіян. Тепер громадянам РФ, які планують поїздку до Києва або будь-який інший населений пункт цієї країни, необхідно на кордоні пред'являти біометричний закордонний паспорт.

Незважаючи на це, зараз в Росії все так само діють правила, що дозволяють жителям України в'їзд в країну за внутрішніми паспортами. Це пов'язано з військовими діями в Донецькій і Луганській областях, які стали причиною появи великої кількості біженців. Тому в питанні, чи потрібен закордонний паспорт для мешканців України при в'їзді в Росію, відповідь однозначна - на даний момент цей документ від них не потрібно. Зміни законодавства, які вступили в силу з 1 січня 2015 року, громадян цієї держави не торкнулися.

Для чого потрібен міграційний облік

Перетин кордону іноземними туристами, а також тими особами, які приїхали в Росію з приватним візитом до родичів або з метою тимчасового працевлаштування, відбувається через процедуру реєстрації. Для багатьох держав так званого далекого зарубіжжя, з якими у РФ діє візовий режим, може також знадобитися запрошення.

Міграційна карта для українців, які в'їжджають до Росії, заповнюється на кордоні. Це може бути зона прикордонного контролю в аеропорту, автомобільне КПП або поїзд, що прямував за маршрутом з Києва в Москву.

Бланк міграційної карти заповнюється при в'їзді в РФ і пред'являється при виїзді. Незважаючи на те, що цей документ має дублюючий текст англійською, заповнювати його потрібно на російській мові. Зазвичай на це йде кілька хвилин.

Чи необхідно перетин кордону для поновлення міграційної карти? Якщо брати до уваги російське законодавство, згідно з яким для громадян України діє норма 90/180, то подібна процедура не має практичного сенсу. Повторне отримання міграційної карти шляхом короткочасного виїзду за межі РФ не впливає на загальний термін перебування іноземця. Громадяни України мають право перебувати в Росії 90 днів протягом півроку, не звертаючись в ГУВМ МВС. При цьому вони можуть виїжджати або в'їжджати в країну скільки завгодно раз - на загальний термін перебування в РФ це не впливає.

Читаємо також:
Як отримати громадянство РФ громадянину України в 2019 році
Посольство України в Москві

Перетин кордону з дітьми

Перетин кордону з дітьми

Які потрібні документи для поїздки в Росію з України? Якщо мова йде тільки про дорослих громадян, то тут все просто: необхідний лише внутрішній або закордонний паспорт. Для дитини, що подорожує разом з батьками або іншим законним представником, потрібно підготувати значно ширший пакет документів. У їх число входить:

  • закордонний паспорт, виданий на ім'я неповнолітнього;
  • свідоцтво про народження;
  • нотаріально завірений дозвіл, виданий кожним з батьків (якщо дитину супроводжує лише мати або батько);
  • постанову суду про призначення опіки (для законних представників).

У 2014 році, в зв'язку з початком військових дій в Донецькій і Луганській областях, перетин російського кордону громадянами України (в тому числі з дітьми) було спрощено. Тепер проходження КПП при в'їзді в РФ допускається навіть при відсутності деяких раніше необхідних документів. Однак з української сторони ніяких послаблень в порядку виїзду не відбулося. Тому громадяни, які мають намір перетнути російський кордон разом з дитиною, зобов'язані цей факт врахувати.

Автостраховка

Чи дійсні водійські права громадянина України в Росії ? Оскільки обидві країни підписали Віденську конвенцію про міжнародні договори 1969 р яка передбачає, крім іншого, взаємне визнання документів, відповідь на це питання буде однозначним. Звичайно ж, будь-яке посвідчення водія міжнародного зразка, в тому числі і українське, дійсно в Росії.

У той же час, наявність цього документа не звільняє від інших обов'язків власника автомобіля. Це стосується, перш за все, наявності страхового поліса транспортного засобу. У даній ситуації громадянин України, який перетинає російський кордон на своєму автомобілі, може надійти одним з двох способів:

  • пред'явити поліс страхування транспортного засобу міжнародного зразка (зелена карта);
  • придбати російський поліс ОСАГО на кордоні при в'їзді в РФ.

В українських страхових компаніях ціна зеленої карти в Росію визначається виходячи з тривалості поїздки. Наприклад, автополісів міжнародного зразка з терміном дії 15 днів, діючий в РФ, обійдеться водієві приблизно в 470 гривень (близько 1000 рублів).

Перетин кордону на особистому авто: Відео

Заборона на в'їзд

Беручи до уваги непросту політичну ситуацію, що склалася в останні роки між Росією і Україною, деяким громадянам буде корисно дізнатися про можливі обмеження при проходженні прикордонного контролю. Як мінімум це позбавить від неприємних сюрпризів.

Якщо брати статистику, то українська влада забороняють в'їзд росіянам значно частіше. Зазвичай це відбувається з політичних мотивів. У протилежному напрямку заборона на в'їзд до Росії громадянам України видається помітно рідше. Як правило, причиною цього може з'явитися відсутність посвідчення особи або іншого необхідного документа. Іноді заборона на в'їзд видається через недійсності внутрішнього паспорта (НЕ вклеєна фотографія в 25 або 45 років). Також обмеження може бути видано за намір перевезти в Росію партію незадекларованого або несертифікованого товару.

Період перебування іноземців в РФ

Відповідно до норм вітчизняного законодавства, громадяни України мають право перебувати в Росії протягом 90 днів без необхідності реєстрації в ГУВМ. Цей тримісячний термін розраховується всередині піврічного періоду. На практиці це означає, що громадянин України може багаторазово в'їжджати і виїжджати в Росію, без обмеження кількості поїздок, але загальна тривалість перебування людини в країні протягом 180 днів не повинна перевищувати 90 діб.

Якщо ж українець бажає збільшити свій термін перебування на території РФ, йому доведеться звернутися в ГУВМ МВС за отриманням РВП. Заява з проханням про оформлення Дозволи на тимчасове проживання подається за місцем фактичного проживання іноземця.

Необхідно врахувати, що такого поняття, як закон 90/90 для громадян України, не існує. У документах і ЗМІ використовується лише цифрова комбінація 90/180, яка означає 90-денне перебування протягом 180 днів.

Підстави для продовження терміну

Підстави для продовження терміну

Щоб отримати РВП або посвідка на проживання в Росії, іноземному громадянину необхідно не тільки відповідати ряду формальних умов, а й мати вагомі причини. До їх числа можна віднести навчання у вищому навчальному закладі, офіційне працевлаштування, одруження, возз'єднання сім'ї.

З огляду на, що для громадян України віза в РФ не потрібно, щоб продовжити своє перебування в країні, необхідно лише подати заяву в ГУВМ МВС. Залежно від мети і терміну перебування, іноземець може просити оформлення РВП або посвідки на проживання.

Яка передбачена відповідальність

Недотримання вимог міграційного законодавства може загрожувати громадянину України депортацією. Залежно від фінансового становища порушника, висилка з Росії здійснюється за його рахунок або за гроші людини, відповідального за прийом іноземця (роботодавець, родич). У деяких випадках депортація оплачується з російського бюджету.

З огляду на відсутність прямого авіасполучення між Росією і Україною, найбільш поширеним способом висилки порушника міграційного законодавства РФ є відправка громадянина на батьківщину через прикордонний КПП в Білгородській або Курської області. Іноді депортація відбувається з використанням залізничного транспорту. Значно рідше - шляхом висилки в третю країну.

способи легалізації

Як переїхати жити в Росію з України ? Для початку громадянину необхідно подбати про наявність підстав для міграції. Найчастіше для цього використовується працевлаштування. Крім того, жителі України, які народилися до 1991 року, можуть претендувати на переїзд в РФ за програмою переселення співвітчизників. Спрощений порядок видачі РВП діє і для біженців з Донбасу.

Державна програма

Державна програма

Пільги для переселення в РФ співвітчизників - громадян колишнього СРСР почали діяти в 2006 році. Згідно з указом президента, при бажанні переїхати на постійне місце проживання до Росії громадянам надається матеріальна допомога для облаштування після приїзду. Залежно від регіону, куди переселяється іноземець і члени його сім'ї, сума «підйомних» може становити від 120 до 240 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на кожну людину, включаючи неповнолітніх.

Варто врахувати, що програма діє далеко не у всіх федеральних суб'єктах. Досить часто майбутнім переселенцям пропонують для переїзду регіони РФ, де є стійкий міграційний відтік: Забайкаллі, Далекий Схід, Сибірський ФО. Згодом, незважаючи на відчутну матеріальну допомогу з боку держави, багато громадян стикаються з чималими труднощами на новому місці. Це стосується не тільки суворого клімату, але і труднощів із пошуком високооплачуваної роботи.

Отримання громадянства РФ за допомогою держпрограми переселення співвітчизників: Відео

Дозвіл на тимчасове проживання

отримання РВП для громадян України є необхідним етапом натуралізації в Росії. Згодом цей документ може бути використаний для оформлення посвідки на проживання в РФ.

Для отримання РВП громадянину необхідно звернутися в ГУВМ МВС за місцем свого фактичного проживання, надавши наступні документи:

  • заповнену заяву встановленого зразка (бланк можна отримати в ГУВМ або скачати в інтернеті);
  • дві фотографії 35 на 45 мм;
  • внутрішній або закордонний паспорт громадянина України (також приймається будь-яке інше посвідчення особи державного зразка);
  • довідка про відсутність судимості, видана не пізніше 90 днів від дати подання заяви в ГУВМ;
  • міграційна карта, отримана при в'їзді в РФ;
  • медична довідка, що підтверджує відсутність інфекційних захворювань і наркотичної залежності;
  • квитанція про оплату держмита в розмірі 1600 рублів.

Розгляд поданої заяви та супровідних документів відбувається протягом 60 днів. У разі задоволення звернення про надання РВП, воно діє протягом 3 років і не підлягає продовженню.

оформлення ВНЖ

Вид на проживання є аналогом дозволу на тимчасове проживання. При цьому правовий статус володаря такого документа має деякі відмінності. Зокрема, якщо РВП дійсно лише 3 роки, то ВНЖ видається на 5 років. Крім того, вид на проживання може бути неодноразово продовжений.

Подати заявку на отримання ВНЖ можна після 12 місяців проживання в Росії по РВП. Раніше вказаний тут перелік документів, які потрібно надати в ГУВМ МВС, слід доповнити:

  • довідкою з роботи або випискою з банківського рахунку (для підтвердження стабільного фінансового стану заявника);
  • договір оренди житлового приміщення або виписка ЕГРП (для власників житла);
  • квитанцією про оплату держмита в розмірі 3600 рублів.

Читаємо також:
Робота в Росії для українців
Тимчасовий притулок в Росії для українців

Притулок для українців

Військові дії, що почалися в 2014 році в Донецькій і Луганській областях, стали причиною міграції кількох сотень тисяч місцевих жителів, чимала частина з яких виїхала в Росію. Згодом деякі з біженців повернулися додому, інші ж вирішили залишитися на новому місці, запросивши дозвіл на тимчасове проживання в РФ.

У зв'язку зі складною гуманітарної ситуацією, допомога біженцям з України надається за спрощеною процедурою. Зокрема, для розгляду заявки на отримання РВП можна не надавати весь пакет документів, а лише ті довідки і свідоцтва, які у людини є в наявності. Іноді для оформлення дозволу на тимчасове проживання в Росії буває досить одного лише паспорта або іншого посвідчення особи.

Чи необхідно перетин кордону для поновлення міграційної карти?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация