Нові квіти в букеті Манафорта

  1. оновлення
Пол Манафорт. Фото: Reuters

оновлення

15 червня суд змінив запобіжний захід колишньому главі передвиборного штабу Дональда Трампа Полу Манафорту з домашнього арешту на утримання під вартою, повідомляє Bloomberg.

Це сталося після того, як спецпрокурор Роберт Мюллер, який розслідує справу про передбачуване втручання Росії в американські вибори, звинуватив Манафорта в спробі тиску на свідків.

Букет обвинувачень, які пред'явив спецпрокурор Роберт Мюллер політтехнолога Пола Манафорту, в 2016 році очолював кілька місяців виборчий штаб Дональда Трампа, на минулому тижні став ще товщі. Тепер Мюллер поставив 68-річному Манафорту «перешкоджання здійсненню правосуддя» і злочинну змову з метою це перешкоджання здійснити.

Поки на цих кістках дуже мало м'яса. Мюллер додав до первісного обвинувального документу всього кілька рядків, в яких йдеться про те, що Манафорт і його спільник Костянтин Вікторович Килимник нібито намагалися намовити двох осіб, поки закодованих як Д1 і Д2, або не давати показання, або затягнути їх дачу, або якось їх змінити.

Ці спроби нібито мали місце між 21 лютого і квітнем 2018 року.

Манафортовскій адвокат Кевін Даунінг в п'ятницю закликав суддю відкинути «це незграбно трюкацтво спецпрокурора», яке, за словами захисника, засноване на «самих мізерних доказах», тобто на декількох смс і телефонній розмові, що тривав 84 секунди.

Адвокат додав, що Манафорт не міг знати, кого викличуть свідчити на його процесі, тому його не можна звинувачувати в спробі вплинути на свідків. Прокурори, зі свого боку, парирують, що, зносити з цими особами, Манафорт користувався додатками, які шифрували текст, тому напевно робив щось незаконне.

Як випливає з судових документів, Д1 і Д2 були власниками піар-компанії, які були посередником між Манафортом і його давнім партнером Ріком Гейтсом і членами так називаемоей «Габсбурзької групи». Так Манафорт називав колишніх європейських політиків, які лобіювали інтереси України при Януковичі.

Манафорт нібито таємно їм платив. За версією спецпрокурора Мюллера, в лютому Манафорт і Килимник нібито намовляли їх помилково показати, що вони працювали на нього лише в Європі, а не в США.

За даними «Нью-Йорк таймс», Д1 і Д2 є колишніми журналістами. Манафорт в минулому заплатив їх компанії за роботу близько 2 мільйонів доларів і тепер журиться, що вони розповідають про їхні справи спецпрокурори.

Все це дрібниці в порівнянні зі звинуваченнями в ухиленні від багатомільйонних податків і банківському шахрайстві, за які Манафорт може провести залишок своїх днів за гратами.

ЗМІ звернули б на нові звинувачення мало уваги, якби на сцені не з'явився разом з ними 47-річний Килимник, якого Манафорт називав своїм «російським мозком», а московські американці - «ручною поклажею» через його компактного розміру.

Зростання Килимника ледь перевищує півтора метра, пише американська преса, тому російські політтехнологи також називали його карликом. Відомі також прізвиська «Манафорт Манафорта» і КК.

Як випливає з документа, який Мюллер представив суду в минулий вівторок, 45-річний Рік Гейтс, залучений по одній справі з Манафортом, але швидко зізнався у злочинній змові і брехні ФБР і нині з ним співпрацює, показав, що, за його відомостями, Килимник в минулому був офіцером ГРУ.

У нинішній атмосфері це теж привернуло до Килимник особливу увагу американських ЗМІ. Сам він каже, що служив на початку 90-х в російській армії, але категорично заперечує причетність «до російської чи якоїсь іншої розвідслужбі».

У документах, які представив в суд Мюллер, йдеться, що в ході американської виборчої кампанії 2016 року Гейтс контактував з особою, «які мали зв'язки з російською службою розвідки, в тому числі в 2016 році». За непрямими ознаками видно, що мається на увазі Килимник, закодований в цих документах як «Обличчя А».

У квітні «Нью-Йорк таймс» присвятила йому розлогу статтю, озаглавлену «Він каже, що є невинною жертвою. Роберт Мюллер говорить, що він шпигун ».

Килимник - громадянин Росії, хоча народився на сході України. Як і «збройний барон» Віктор Бут, він закінчив військовий інститут іноземних мов, де вчив шведський і англійський, яким він володіє блискуче і розмовляє нею майже без акценту. Якийсь час Килимник працював в Швеції в російській компанії, яка торгує зброєю, а в 1995 році влаштувався в московське відділення Міжнародного республіканського інституту, некомерційної організації зі штаб-квартирою у Вашингтоні.

Він пробув там до 2005 року, коли його звільнили після того, як глава ФСБ упомінул в промові приватні зустрічі керівників інституту. Там вирішили, що ця інформація витекла через Килимника, і позбулися від нього. Сам він сказав в інтерв'ю, що його звільнили за роботу на стороні: на початку нульових він перекладав Манафорту на Україні.

Манафортовская компанія в Києві була зареєстрована на Килимника, який працював в ній з 2005 по 2014 рік, коли колишній клієнт американця Янукович перестав користуватися його послугами.

У 2016 році на Україні було розпочато розслідування передбачуваних зв'язків Килимника з російськими розвідувальними службами, але офіційно його ні в чому так і не звинуватили.

6 червня журнал «Атлантік» надрукував велику статтю про Килимник, в якій той названий імовірною «пішаком російський розвідки». Стаття вдало збіглася з порушенням справи проти свого героя, який став 20-м за рахунком фігурантом «Рашагейта», притягнутим до суду. Оскільки Килимник, мабуть, проживає зараз в Хімках разом з дружиною і двома дочками, зустрічі з ним Мюллер може не дочекатися.

Володимир Козловський, спеціально для «Нової» - Нью-Йорк

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация