Нові категорії ТЗ .... - Юридичні питання - UAMOTO [moto] (Україна, Мотоцикли, Байкери, Ukraine, Motorcycles, Bikers)


Johnson

Відгуки:

8 8   100% Кому:   всім   23/11/2009 10:28 PM |   1   |   #   | 100% Кому: всім 23/11/2009 10:28 PM | 1 | # |

Кабінет Міністрів України вніс зміни до Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами від 8 травня 1993 Постанова КМУ від 20 травня 2009 р №511 «розширила список» категорій транспортних засобів, управління якими здійснюється за наявності посвідчення водія, узгодивши таким чином вітчизняну законодавчу практику з європейськими стандартами.
Відповідно до пункту 3 вказаного вище Положення в залежності від типів і призначення транспортні засоби поділяються на категорії:
- А1 - мопеди, моторолери та інші двоколісні транспортні засоби, які мають двигун з робочим об'ємом до 50 куб. сантиметрів або електродвигун потужністю до 4 кВт;
- А - мотоцикли та інші двоколісні транспортні засоби, які мають двигун з робочим об'ємом 50 куб. сантиметрів і більше або електродвигун потужністю 4 кВт і більше;
- В1 - квадро- і трицикли, мотоцикли з боковим причепом, мотоколяски та інші триколісні (чотириколісні) мототранспортні засоби, дозволена максимальна маса яких не перевищує 400 кілограмів;
- В - автомобілі, дозволена максимальна маса яких не перевищує 3500 кілограмів (7700 фунтів), а кількість сидячих місць, крім сидіння водія, - 8;
- С1 - призначені для перевезення вантажів автомобілі, дозволена максимальна маса яких становить від 3500 до 7500 кілограмів (від 7700 до 16500 фунтів);
- С - призначені для перевезення вантажів автомобілі, дозволена максимальна маса яких перевищує 7500 кілограмів (16500 фунтів);
- D1 - призначені для перевезення пасажирів автобуси, в яких кількість місць для сидіння, крім сидіння водія, не перевищує 16;
- D - призначені для перевезення пасажирів автобуси, в яких кількість місць для сидіння, крім сидіння водія, більше 16;
- ВЕ, С1Е, СЕ, D1E, DE - состави транспортних засобів з тягачем категорії В, С1, С, D1 або D, яким водій має право керувати, але який не належить до зазначених категорій составів транспортних засобів;
- Т - трамваї та тролейбуси.
Право на керування транспортними засобами відповідної категорії лімітовано мінімальним віком, якого досягло особа. Зокрема, допуск до керування транспортним засобом категорії А1, А надається з 16-річного віку; В1, В, С1, С - з 18-ти років; BE, C1E, СЕ - з 19-ти років; D1, D, D1E, DE, Т - з 21-го року.
Особи, які мають посвідчення водія категорії В, С1, С, D1 і D або кількох з них та безперервний річний стаж керування транспортними засобами зазначених категорій допускаються до керування транспортними засобами категорій ВЕ, С1Е, СЕ, D1E і DE. Для отримання допуску водій зобов'язаний пройти перепідготовку за встановленими програмами і скласти практичний іспит з навичок керування составом транспортних засобів в реєстраційно-екзаменаційному відділенні Державтоінспекції.
Право на керування транспортними засобами категорії D1 надається особам, які мають посвідчення водія категорії В або С1, чи категорій В та С1 і безперервний трирічний стаж керування відповідним транспортним засобом, пройшли перепідготовку за встановленими програмами і склали теоретичний і практичний іспити на право керування транспортними засобами категорії D1.
Допуск до керування транспортними засобами категорії D надається особам, які мають посвідчення водія категорій В, С1, С, D1 або кількох з них, з безперервним трирічним стажем керування транспортним засобом відповідної категорії, якщо вони пройшли перепідготовку за встановленими програмами і склали теоретичний і практичний іспити на право керування транспортними засобами категорії D.
Особи, які мають посвідчення водія на право керування транспортними засобами будь-якої категорії, але останнім часом не працювали водіями більше 12 місяців або наймаються на роботу водіями вперше, допускаються до керування транспортними засобами після проходження стажування з практичного керування на відповідному транспортному засобі тривалістю не менше 30 годин.
Положення передбачає порядок видачі посвідчень водія та позбавлення права на керування транспортними засобами (детально див. Порядок видачі посвідчень водія та позбавлення права на керування транспортними засобами).
Відповідно до пункту 16 згаданого нормативного документа посвідчення водія на право керування транспортним засобом однієї з категорій видається особі, яка пройшла медичний огляд у порядку, встановленому МОЗ, а також підготовку або перепідготовку відповідно до встановлених планів і програм та здало теоретичний і практичний іспити в реєстраційно-екзаменаційному відділенні Державтоінспекції.
Підготовку та перепідготовку водіїв транспортних засобів засвідчує свідоцтво, яке видається після закінчення закладу з підготовки водіїв транспортних засобів, та діє протягом 10 років з дня закінчення закладу. Тобто, в разі, якщо особа не здало іспити в реєстраційно-екзаменаційному відділенні Державтоінспекції (з будь-яких причин), воно має можливість це зробити протягом 10 років.
Особи, місце проживання яких зареєстровано на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, складають іспити, необхідні для отримання посвідчення водія, в місцевих реєстраційно-екзаменаційних відділеннях Державтоінспекції. Рішення про допуск до складання іспитів осіб, зареєстрованих на території інших адміністративно-територіальних одиниць або в іншій державі, можуть приймати керівники управлінь (відділів) Державтоінспекції головних управлінь, управлінь МВС в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.
Військовослужбовці строкової військової служби допускаються до здачі іспитів в Державтоінспекції за місцем дислокації військових частин.
Посвідчення водія на право керування транспортними засобами категорій А1, А, В1, В, С1, С, D1 і D видаються особам, які здали в реєстраційно-екзаменаційному відділенні Державтоінспекції теоретичний і практичний іспити; категорії ВЕ, С1Е, СЕ, D1E і DE - практичний ;, а на право керування трамваєм або тролейбусом - теоретичний іспит.
Посвідчення водія, видане до набрання чинності Законом України від 24 вересня 2008 р №586-VI «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху», може бути обміняно на нове згідно Положення. При цьому в новому посвідченні водія зазначаються категорії (детально див. Видача та обмін посвідчення водія):
- А1, А - відповідає категорії А;
- В1, В - відповідає категорії В;
- С1, С - відповідає категорії С;
- D1, D - відповідає категорії D;
- BЕ - відповідає категоріям В і Е;
- C1E, СЕ - відповідає категоріям C і Е;
- D1E, DЕ - відповідає категоріям D і Е;
- Т - відповідає категорії Трамвай, Тролейбус.
Можливо одночасне відкриття двох або більше нижчих категорій за наявності відповідних довідок, виданих закладами з підготовки водіїв, і здачі практичних іспитів за кожною з таких категорій. Нижчими категоріями вважаються: D1 - до D; C - до D1, D; С1 - до С, D1, D; B - до C1, C, D1, D; В1 - до В, С1, С, D1, D; А - до В1, В, С1, С, D1, D; А1 - до категорії А, В1, В, С1, С, D1, D.


піжон
Кому: всім

25/11/2009 1:43 AM | 1 | # | 25/11/2009 1:43 AM |   1   |   #   |   Сьогодні був в Дніпропетровському МРЕВ, там мені толком не змогли відповісти ні на одне питання і відправили до начальника Сьогодні був в Дніпропетровському МРЕВ, там мені толком не змогли відповісти ні на одне питання і відправили до начальника. Начальника не було, а ось його зам дав відповідь, що такі категорії ка А, В, С, Д і Е є "поглинають". Тобто якщо у тебе є категорія А, то А1прілагается "безкоштовно", то ж і щодо категорії В і інших. Інша справа, якщо відкрили категорію А1, наприклад, то категорією А я управляти не зможу. З усього почутого я зрозумів, що маючи категорію А, я можу зі спокійною совістю керувати будь-двоколісної технікою, незалежно від кубатури. Те ж стосується категорії В, маючи її можна з чистою совістю управляти і
Nemec

Відгуки: 15 94% Кому: усім 25/11/2009 5:26 PM | 1 | # |

У кого права старого типу, з категоріями А, В, С і т.д. - тим автоматично можна управляти кат. А1, В1, С1 і т.д.
А у кого права нові, з категоріями А1, А, В1, В. С1, С - тим управляти можна тільки тими категоріями, які відзначені. Тобто, якщо відкрита А, а А1 - не відчинені - на мопеді їздити не можна.
Я так думаю.


піжон
Кому: Nemec

25/11/2009 8:47 PM | 1 | # | 25/11/2009 8:47 PM |   1   |   #   |

В Японії, наприклад, на мотоцикли, на кожну кубатуру, своя категорія. На 150сс, на 250сс, на 400СС, на 600сс, на 750сс, і на все що більше літра. Але якщо у тебе є більш висока категорія, то мотоциклом з меншою кубатурою можна управляти не маючи відповідної категорії.


Pretty
Кому: Nemec

26/11/2009 8:20 AM | 1 | # | 26/11/2009 8:20 AM |   1   |   #   |   Так не чесно
Так не чесно!
Defender
Кому: trebike 6/1/2010 0:50 AM | 1 | # |


Правильно, правильно: будь-яка оса в оці - твоя, камінь, що вилетів з-під коліс попереду машини, що йде прямо тобі в лоб - теж твій, пісок сиплеться тобі в очі, дорожня бруд - розтікається у тя по обличчю, вітер зі швидкістю вище сотні, обдуваючи тобі очі, викликає сльози, позбавляючи тебе можливості бачити, куди ти їдеш. Можу ще довго розпинатися з цього приводу.
Коли ви, нарешті, зрозумієте, що шолом - це не приблуда, "дає право мусорам тебе переслідувати", але твій шанс зменшити ймовірність втрати контролю над дорожньою ситуацією і, відповідно, збільшує твій шанс на ВИЖИВАННЯ!


Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация