НОВІ КНИГИ

Глушкова В. Г. Підмосков'ї: Культура, історія, географія. Історичний путівник. - М .: Вече, 2005. - 352 с., Іл.

Підмосков'ї, за площею дорівнює невеликій європейській державі, завжди було «повітряним прошарком» і сполучною ланкою між центром і провінцією. Запрошуючи в подорож по стародавніх підмосковним земель, багатим пам'ятками історії та архітектури, тінистими парками і дзеркальної гладдю ставків, озерами і лісами, автор пропонує десять маршрутів, що пролягають поблизу від залізничних і автомобільних доріг.

Петухова Н. М. Площа трьох вокзалів: Архітектурна біографія. - СПб: Острів, 2005. - 155 с.

Каланчевская (Комсомольську) площа в Москві нерідко називають «Площею трьох вокзалів». Це найбільший транспортний вузол і одна з головних історико-архітектурних пам'яток столиці. Тут, в районі Каланчевская пустиря, в 1865 році з'явилися три вокзалу: Миколаївський (Ленінградський), Ярославський і Рязанський (Казанський) (див. «Наука і життя» № 7, 1998 г.). На початку XX століття вигляд Каланчевской площі значно змінився: було перебудовано будинок Ярославського вокзалу за проектом архітектора Ф. О. Шехтеля, а на місці старого Рязанського вокзалу з'явився новий комплекс Казанського вокзалу (архітектор А. В. Щусєв). Протягом минулого століття площа оббудовується новими будівлями: висотний готель «Ленінградська» (архітектор Л. Поляков), станції метро, ​​універмаг «Московський» (архітектор А. Рочегов), реконструюються вокзали. «Площа трьох вокзалів є зримим втіленням впливів технічного прогресу на створення життєвого середовища. Будинки вокзалів, дали хоча і неофіційне, але повсюдно поширена назва площі, не тільки послужили приводом створення її прекрасної архітектурного ансамблю, але надали і більш широкий вплив на формування загальноміської структури Москви », - пише архітектор Н. М. Пєтухова.

Лідс Дж. Е. Народження всесвіту / Пер. з англ .; Послесл. члена-кореспондента РАН А. А. Старобинского, гл. науч. співр. Інституту теоретичної фізики ім. Л. Д. Ландау. - М .: Весь Світ, 2005. - 200 с.

Англійський фізик Джеймс Е. Лідс розповідає про основні проблеми сучасної космології, про те, як вона еволюціонувала протягом XX століття, і про деякі ідеї, які хвилюють нині вчених усього світу. Більшість сучасних вчених вважають, що Всесвіт виник в результаті Великого вибуху. «Висновок, яке ми повинні винести з нашого космічної подорожі, - пише автор, - полягає в тому, що« вибух », можливо, був набагато більше, ніж ми раніше уявляли».

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация