Новий закон: хто зможе стати адвокатом?

Новий закон про адвокатуру передбачає перехідний період для доступу до професії

Рада з питань судової реформи при Адміністрації Президента продовжує обговорювати нову редакцію закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність». Про це повідомляє «Судово-юридична газета» .

Одним з найбільш дискусійних питань став доступ до професії, зокрема, положення проекту про те, що претендувати в адвокатуру зможуть тільки помічники адвокатів, судді і прокурори (останніх запропонували ввести вже під час обговорення документа Радою).

Втім, остаточний варіант документа ще Радою не затверджений (з попередніми можна ознайомитися за посиланням).

З огляду на деякій паніки, варто звернути увагу на перехідний період до 2022 р, який буде у звичайних юристів, щоб встигнути подати документи для отримання адвокатського свідоцтва.

Так, до 1 березня 2022 року особи, які мають вищу юридичну освіту ступеня магістра (або прирівняного до нього) і які на дату набрання чинності цим Законом мають не менше 5 років стажу роботи в галузі права на посаді: 1) юриста, юрисконсульта, головного юрисконсульта, начальника юридичного відділу, іншої аналогічної посади в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, підприємствах, установах та організаціях незалежно від форми власності; 2) прокурора, слідчого, нотаріуса; 3) помічника судді, помічника нотаріуса; 4) педагогічного або науково-педагогічного працівника, які здійснюють навчання, виховання та професійну підготовку у вищих навчальних закладах або вищих навчальних закладах післядипломної освіти; 5) в науково-дослідну установу, - зможуть отримати статус адвоката в установленому новим Законом порядку на підставі складання письмового анонімного тестування, без проходження стажування і роботи на посаді помічника адвоката (стажиста).

Крім того, особи, які вже подали документи і стоять в черзі на іспит, також пройдуть його відповідно до чинної нині редакції.

Так, положення п. 2 ч. 3 ст. 6 і ст. 10 нового Закону набирають чинності з 1 березня 2019 року. Тобто особи, які на дату набрання чинності нового Закону мають рік стажу роботи за останні два роки на посаді помічника адвоката і (або) дворічний стаж роботи в галузі права (тобто звичайні юристи), зможуть стати адвокатами згідно з нині діючими правилами.

Стажування, розпочата до 1 березня 2019 р здійснюється в порядку, що діяв до набрання чинності нового закону.

Особи, які на 1 березня 2019 р здадуть кваліфікаційний іспит, отримають свідоцтво про складання іспиту і не матимуть річного стажу роботи на посаді помічника адвоката, здійснюють стажування в порядку, що діяв до набрання чинності нового закону.

Таким чином, підвищення кваліфікаційних вимог, по суті, відбудеться з 1 березня 2022 року, а до цього звичайні юристи зможуть претендувати в адвокатуру, не стаючи помічниками адвокатів.

Раніше повідомлялося, що проект нової редакції закону про адвокатуру прописує абсолютно інший порядок доступу до професії адвоката.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация