Новий рік і Різдво в Австрії

Австрія - європейська багатонаціональна держава. Основу населення складаю етнічні німці, тому в Австрії сповідують не тільки католицизм, але лютеранство. Різдво і Новий рік австрійці святкують так само, як і вся Європа, 25 грудня та 1 січня.

Різдво і Новий рік австрійці святкують так само, як і вся Європа, 25 грудня та 1 січня

Різдво - свято особливе, до нього готуються цілий рік: купують подарунки для дітей, родичів і друзів, складають заздалегідь меню для різдвяного столу, наряджають ялинку і прикрашають гірляндами вхідні двері.

Звичай вішати на головний вхід вінок прийшов до Австрії з Середньовіччя. Квітами і зеленню вказували Санта Клаусу будинку, де живуть діти, які очікують подарунка. На двері вивішували також панчішки, чобітки, шапочки. Туди добрий чарівник мав неодмінно покласти яблучко або горішок, а тому, хто вів себе особливо добре, діставався і шматочок шоколаду.

Під Різдво австрійці збираються родинами. Приїжджають родичі, що живуть далеко за кордоном, повертаються на кілька днів діти-студенти, приходять старі друзі. У цей день все наповнене радістю і очікуванням дива. Стіл зазвичай ломиться від смачних страв. В основному це свинина або риба.

Сильвестр, так називається напередодні Нового року в Австрії, місцеві жителі святкують весело, голосно, з виспівуванням національних пісень і гулянням по вулицях. Цілий день, 31 грудня, дозволяється їсти приготовані страви і пити спиртне, запрошувати гостей додому, дарувати один одному подарунки.

Цілий день, 31 грудня, дозволяється їсти приготовані страви і пити спиртне, запрошувати гостей додому, дарувати один одному подарунки

Увечері готується пунш. Це особлива австрійська традиція. Пунш - головний новорічний напій, готується з червоного вина, апельсинів і прянощів. Вино з апельсиновим соком, корицею і гвоздикою доводиться до кипіння, але не кип'ятити, потім великими камінними щипцями береться цукрова голова (великий шматок цукру) вмочається в ром і підпалюється. Що тане у вогні цукор повинен неодмінно потрапляти в ємність з пуншем.

Напій набуває незвичайний аромат і смак, його готують по всій Австрії в останній день року, що минає. Кому пощастило побувати в цій країні на зимові свята, той розповість, як маленькі міста і альпійські села пахнуть новорічним пуншем. Цей запах залишається надовго в пам'яті.

У національну австрійську традицію входить і приготування особливим чином коропа. Риба запікається з яблуками, апельсинами, волоськими горіхами, коріандром, чорносливом і курагою. У кожному населеному пункті свій особливий рецепт. Покуштувати різдвяного австрійського коропа приїжджають багато іноземців і просто туристи, які багато чули про вишуканості місцевих страв.

Словом, варто обов'язково хоча б раз у житті побувати в Австрії на Різдво чи Новий рік. Допомогти з організацією поїздки можуть туристичні оператори, які щорічно пропонують новорічні та різдвяні тури в Австрію.

Допомогти з організацією поїздки можуть туристичні оператори, які щорічно пропонують новорічні та різдвяні тури в Австрію

схоже

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация