Новий бренд України породив в мережі безліч фотожаб

  1. Хто автор
  2. Даєш кожному Міністерству по бренду України
  3. народний дизайн
  4. Скільки коштує

Уряд України підтримав Єдиний бренд України, який був створений український агентством Banda. Це агентство вийшло переможцем у конкурсі, який проводила Комісія з популяризації України при Міністерстві інформаційної політики України. Реакція дизайнерського співтовариства - як і з брендом Євробачення від того ж агентства - від повного захоплення, до повного неприйняття.

Ось так виглядає Єдиний бренд України. Ключове слів - зараз. Синенькі гуртки будуть динамічними - там буде з'являтися піктогармми в залежності від контексту - гори, сонечко, море, тварини та ін. - в залежності від сюжету і контексту.

Ніякої «Петриківщини» і «шароварщини». Як справедливо зауважив дніпровський маркетолог Ігор Потисьев : «Е сли по лого, то мені подобається не те, що є, а те чого немає. Не знаю, як вдалося переконати чиновників відмовитися від цих вишиванок тощо ».

Хто автор

Як написав у ФБ ПР-консультант Андрій Пузіков : «Ось це чудо, бренд UkraineNowUa, розробляла та ж контора, яка розробила брендування для Євробачення, Banda agency, співзасновник і арт-директор Павло Вржещ.

Нічого особливого звичайно ж, що другий раз це «агентство» виграє держтендерах і видає диво креативної думки, після, з @ ка, роки роботи! А за найскромнішими оцінками це могло коштувати приблизно від 1 до 2 млн. Посміхаємося і чекаємо напливу порохобототв, які нам розкажуть, яка ж це офігенна брендіровка ».

Ось що написано про цей бренд на сторінці компанії - розробника BANDA AGENCY .

«Ukraine now - це наймасштабніша міжнародна маркетингова кампанія українського уряду, яка стартує в 2018 році. Її мета - сформувати бренд України у світі, залучити в країну інвестиції і поліпшити туристичний потенціал. У підготовці до кампанії взяли участь 27 експертів з комісії з питань популяризації України в світі. З їх допомогою було зібрано максимальну кількість даних і матеріалів, щоб створити бренд, який продемонструє привабливість України для туризму, культурної взаємодії і бізнесу ».

Хочеться цитувати це уявлення бренду ще і ще:

«Сьогодні, якщо у країни немає бренду, люди формують думку про неї на основі того, що десь випадково почули або побачили. І це погано для України. Тому що ми не можемо вплинути на таку випадкову інформацію. А ще гірше, що часто вона негативна. За підтримки британського уряду було проведено дослідження, як сприймають Україну за кордоном. За його результатами виявилося, що три найпопулярніші асоціації з Україною - це «корупція», «революція» і «війна». Люди, які не бували в Україні жодного разу, бачать українців закритими, агресивними і нетолерантними. Цей образ сформований переважно з того, що вони бачать і чують у новинах. З такою репутацією важко залучити в країну інвестиції і туристів ».

Але ми-то були такі шкідливі, тому що у нас велосипеда не було. Ну або сидіння від нього! А тепер-то, з Єдиним брендом заживемо!

Даєш кожному Міністерству по бренду України

Взагалі, з брендами України в країні відбувається якась свистопляска. Ще зовсім недавно в України був інший бренд , Розроблений компанією Brendhouse . Більш традиційний, з квіточками. І чиновники із задоволенням фоткати на тлі брендованих стендів і піднімали вгору великий палець.

Але як виявилося, це туристичний бренд України. Він робився на замовлення Держтуризмкурортів України в 2013 році і обійшовся в 240 тис. грн грантових грошей. А цей, новий, суворий, європейський - на замовлення Мінінформполітікі. Ось відчуваєте різницю? У них різне бачення країни. Скільки у нас міністерств і відомств? Можна пофантазувати, який, наприклад, бачать Україну в МОЗ або в Мінінфраструктури. Який простір для польоту дизайнерської думки і для розпилу бюджету!

В точку сказала засновник дослідницької компанії КПД100 Вікторія Пасічник : «Чи то у людей пам'ять коротка, то це просто нові люди, але ... набридло писати один і той же коментар в стрічці, тому напишу тут: це вже 4й (!)« Ребрендинг »України за останні 15 років (до цього були ребрендинг під 2 Євробачення і 1 - під Євро2012). Щоразу бюджет пиляли знатно, а туристична та інша привабливість моєї улюбленої країни з клептоманами на чолі як і раніше пасе задніх ».

народний дизайн

Як водиться, дизайнерська тусовка вибухнула фотожабами з приводу нового бренду. Але перша і головна асоціація - з іншим «відомим брендом».

Бренд для Петра Порошенка запропонував адвокат Андрій Смирнов : «Петро Олексійович, слідом за намальованим вашим урядом новим державним логотипом, який за задумом прем'єр міністра буде символізувати новий виток у розвитку проводяться вами реформ, наш охоронець в офісі безкоштовно намалював таку ж *** ню, але легко асоційовану виключно з вами. У будь-якій точці країни ».

А ось від Ігоря Потисьева

Від відеорежисера Олександра Пугача:

Скільки коштує

У мережі з'явилася інформація, що розробка цього логотипу могла обійтися Україні від 1-2 до 68 млн грн. Але це не так. Тендер на розробку бренду Мінінформполітікі ще не проводило. Там система така: оскільки творчість - справа тонка і індивідуальне, спочатку збирається Комісія, проводить конкурс, а потім вже по переговорної процедурі проводиться тендер з одним учасником - переможцем. Загалом, справа не лише тонка, але і темне. Але тендер поки не оголошений.

В інтерв'ю каналу 112 держсекретаря Мінінформполітікі Артем Біденко сказав, що логотип нічого не стіл держбюджету - матеріали на конкурс подавалися на волонтерських засадах. А ось вже подальша розробка бренд-буку буде проходити через Прозорро. «Там хто дешевше дасть - той і буде робити», - сказав держсекретар.

В інтерв'ю ВВС News Ukraine Артем Біденко сказав, що концепція гасла Ukraine NOW була розроблена за підтримки британського уряду, і протестована на сприйняття його громадянами Німеччини, Великої Британії та Польщі напередодні розробки візуального логотипу. Європейцям логотип сподобався.

Нагадаємо нашим читачам, що розробка логотипу до Євробачення обійшлась Україні в 420 тис. грн.

Ну і наостанок - підбірочка найзнаменитіших логотипів світу. Деякі зроблені безкоштовно, напевно, охоронцями у вільний від основної роботи час. А деякі - за сущі копійки.

Марина Деобальд

Ось відчуваєте різницю?
Скільки у нас міністерств і відомств?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация