Новий прокурор Марій Ел: з Човнів транзитом через Дагестан

12.02.2018

Розбиратися зі спадщиною «Леоніда Пишного» відправився колишній наступник Илдуса Нафикова

Після гучної відставки і кримінальної справи стосовно марійського глави Леоніда Маркелова для нового призначенця Сергія Белякова першочерговими завданнями стануть виконання «травневих указів» президента і боротьба з корупцією. Колишній шеф Белякова Кафіл Аміров згадував, як його разом з ним викликали на килим до генпрокуратури, а колега по Бавлени - про справу ОЗУ «Усатівська».

Око государеве НАД вотчини ЛЕОНІДА чудового

Колишнього прокурора Бавлени і Човнів, уродженця Казані Сергі я Бєляков а призначили прокурором Марій Ел на п'ятирічний термін. Відповідний указ підписав Володимир Путін, повідомляється на сайті генпрокуратури РФ. Несподіваною цю кадрову рокіровку не назвеш. До сьогоднішнього моменту Беляков був першим заступником прокурора Дагестану. Однак не факт, що його відхід з цієї республіки пов'язаний з нинішніми подіями в Махачкалі. Справа в тому, що кандидатуру Белякова ще в жовтні минулого року вніс на розгляд республіканського Госсобрания Юрій Чайка. На сесії марійського парламенту депутати проголосували за затвердження Белякова на посаді глави наглядового відомства республіки.

Як писала «Марійська правда», сам Сергій Геннадійович під час представлення депутатам сказав, що буде активно працювати по таких важливих напрямках, як боротьба з корупцією. При цьому він готовий плідно співпрацювати із законодавчою і виконавчою гілками влади, а також з правоохоронним блоком.

Бєляков під час представлення депутатам сказав, що буде активно боротися з корупцією в республіці Фото: «БІЗНЕС Online» Бєляков під час представлення депутатам сказав, що буде активно боротися з корупцією в республіці Фото: «БІЗНЕС Online»

Власне, пріоритети нового призначенця не дивують. Боротьба з корупцією - це як мінімум тренд останніх років. І особливо в Марій Ел. Досить згадати, чому пішов попередник Белякова - Сергій Рюмшин. Офіційна версія була пов'язана з тим, що підійшов до кінця термін його повноважень. Рюмшин був призначений прокурором Марій Ел у вересні 2012 року і восени 2017 го відзначив п'ятиріччя на посаді. Але є і неофіційна версія, яка активно обговорювалася в ЗМІ, - це занадто лояльна позиція екс-прокурора по відношенню до колишнього глави республіки Леоніду Маркелова, який зараз перебуває під арештом за звинуваченням у корупції .

Видання «7x7» наводить факт приховування доходів Маркеловим - зокрема, незадекларовану московську елітну квартиру подружжя. Крім того, наводяться дані про надання в безстрокову оренду ділянок земель особливо території в районі озера Карась (на березі якого розташовані санаторій, резиденція глави Марій Ел і дачі республіканських чиновників) під будівництво котеджного селища. Ці документи підписувала колишня міністр державного майна Марій Ел Наталія Хайруллова. Землі надавалися ТОВ «Телекомпанія 12 Регіон», власницею якої була в той момент дружина глави Марій Ел Ірина Маркелова. Пізніше власницею цієї компанії стала дружина батька губернатора Тетяна Маркелова.

У ЗМІ ж писали про те, що прокуратура Марій Ел боїться торкатися інтересів великих республіканських чиновників, натякаючи, зрозуміло, на справу «Леоніда Пишного». Нагадаємо, що Маркелов був відсторонений від посади навесні минулого року. Втім, передувало відставку саме подання прокуратури Марій Ел на адресу марійського глави виконати «травневі укази» президента. У республіці не були виконані «індикативні показники, визначені указами президента Росії і республіканськими" дорожніми картами ", що стосуються середньої заробітної плати шкільних педагогів, вихователів дитячих садків, майстрів профнавчання училищ і педагогів, які надають соціальні послуги дітям-сиротам».

В Марій Ел прокурора Белякова чекали з нетерпінням, але на новій посаді керівника колектив його ще не бачив. Справа в тому, що на цьому тижні в генпрокуратурі проходить колегія і, подейкують, призначенець весь час знаходиться там, однак працює в поточному режимі вже як керівник. Як розповів наш власний джерело, в числі першочергових завдань, враховуючи минулорічні скандали, - виконання «травневих указів» Путіна, а також сфера праці, житлова сфера, пайове будівництво, боротьба зі злочинністю. Положення в підвідомчому регіоні він уже вивчає.

У республіці нового прокурора чекають з нетерпінням Фото: «БІЗНЕС Online» У республіці нового прокурора чекають з нетерпінням Фото: «БІЗНЕС Online»

ВБИВСТВО семеро В Нурлат І ДІЛО ОПГ «Усатівська»

Бєлякова 52 роки, він народився в Казані, закінчив Казанський державний університет, в органах прокуратури працює з 1995 року. Він послідовно був прокурором міст Бавли і Набережні Челни, потім - заступником прокурора Нижегородської області. З 2013 року до останнього часу працював першим заступником прокурора Республіки Дагестан. А початком його кар'єри в рідній республіці стала посаду старшого слідчого відділу з розслідування особливо важливих справ. Як висловився його колишній шеф, екс-прокурор Татарстану Кафіл Аміров, в період роботи в Казані Бєляков показав себе, як «дуже грамотний, за характером витриманий і дуже порядна людина». «Таких, на жаль, в наш час немає. Я про нього тільки позитивне можу сказати. В особистому плані є кілька епізодів, коли він надходив настільки людяно і порядно. Конкретизувати не хочу. Але можу сказати, що Республіка Марій Ел виграла від того, що до них прийшов така людина », - сказав Аміров.

За словами екс-прокурора, Бєляков давно був у резерві, керівництво генеральної прокуратури пильно відстежувала його роботу. «Нічого випадкового тут немає, він пройшов усі щаблі й може зараз плечем посунути будь-якого і сказати:" Ти відійди-ка в бік, давай ти краще роби як я ". Він досвідчена людина, але я завжди в людях ціную людські якості, професіоналізм можна напрацювати. І ось це дуже витриманий і цінує працю інших людей людина », - впевнений Аміров.

Як висловився Кафіл Аміров (праворуч), в період роботи в Казані Бєляков показав себе як «дуже грамотний, за характером витриманий і дуже порядна людина» Фото: «БІЗНЕС Online» Як висловився Кафіл Аміров (праворуч), в період роботи в Казані Бєляков показав себе як «дуже грамотний, за характером витриманий і дуже порядна людина» Фото: «БІЗНЕС Online»

Як говорить Аміров, поки його підопічний служив в Татарстані, у нього було багато значущих справ. «Коли він був старшим слідчим прокуратури республіки, мене навіть як заступника прокурора РТ разом з ним викликали на килим до генпрокуратури, але ми тоді разом з ним довели, що ми праві і наші дії відповідають закону», - пригадав екс-прокурор, однак про подробицях промовчав, посилаючись на те, що справа-то це вже 20-річної давності.

До слова, сам Бєляков в інтерв'ю одному з челнінськіх видань говорив, що до самих резонансних справ під час перебування слідчого з особливо важливих справ відніс би вбивство семи осіб в Нурлаті. Після розслідування цієї справи за рішенням суду троє злочинців були засуджені до розстрілу. З числа економічних злочинів Бєляков виділив кримінальну справу, порушену стосовно керівництва одного з казанських банків, де йшлося про сотні мільйонів доларів. Згодом справу було передано для подальшого розслідування до Генеральної прокуратури РФ.

До речі, в Челнах Бєляков пропрацював недовго - трохи менше року, заповнивши паузу між Ілдусу Нафікова і Олександром Євграфовим. А ось в Бавлах Бєляков пропрацював шість років і встиг відзначитися. Як згадує його колега, чинний прокурор Бавлінского район Фанис Салімов, Бєляков керував відомством в найвідповідальніший час. «Я при ньому працював в сусідньому районі прокурором. Ми досить часто спілкувалися. Прекрасний товариш, хороший фахівець. І після його відходу зв'язку не втрачали. У 2000-х був бандитизм, розгул злочинності. І, в принципі, його заслуга була дуже велика. Членів ОЗУ притягували до кримінальної відповідальності. Масові бійки були, і Сергій Геннадійович активно в цьому напрямку попрацював. Наприклад, ОПГ "Усатівська" були. Для Бавлени це була досить серйозна угруповання. І на тлі кримінальних справ і посадок вони якось заспокоїлися. Саме завдяки Бєлякова активних лідерів посадили. Він сам особисто проводив слідчі дії, тоді ще прокурори мали таке право, допитував основних фігурантів справи », - розповів Салімов.

Останнє робоче місце Белякова теж було неспокійним. Нагадаємо, що головний прокурор Дагестану Рамазан Шахнаваз, в підпорядкуванні якого і працював Бєляков, пішов у відставку на тлі масштабних перевірок, проведених представниками генпрокуратури, а також слідчими главків МВС і ФСБ. Повідомлялося, що інтерес силовиків спрямований в першу чергу на роботу з заявами громадян, ситуацію з зарплатою, дотриманням прав громадян. Підсумком візиту федералів став арешт і звільнення з посади мера Махачкали Муси Мусаєва, обвинуваченого в перевищенні посадових повноважень. Слідом був затриманий головний архітектор міста Магомедрасул Гітінов. Далі під арештом опинився раніше непотоплюваний т.в.о. прем'єр-міністра Абдусамад Гамід, а з ним два заступника - Шаміль Ісаєв і Раюдін Юсуфов, а також міністр освіти Шахабас Шахов. Висунуті звинувачення не вражають уяву сумами, але практично всі пов'язані з розкраданнями при виконанні соціальних програм.

До моменту призначення на звільнене місце прокурора Дагестану Дениса Попова обов'язки прокурора республіки виконував також Бєляков. Не виключено, що ці «форс-мажорні» обставини і затримали його відхід в Марій Ел.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация