Новий склад Мосміськдуми. Городяни свій вибір зробили

ХРОНІКА ПОДІЙ (ЧАС МОСКОВСКОЕ)

22.57. Н аш кореспондент Ольга Віхрова передає з Мосгорізбіркма.

17% всіх протоколів по Москві вже оброблено, середня явка по Москві склала 20.52%.

Заснована маса лідируючих кандидатів набирає від 40 до 50 відсотків голосів

Лідери за станом на 22.55:

Округ 4 Герасимов
Округ 6 Бабкіна
Округ 7 Перфілова
Округ 8 Зюганов
Округ 9 Іллічова
Округ 15 Метельський
Округ 16 Молев
Округ 17 сметаною
Округ 18 Назарова
Округ 43 Шастіна
Округ 45 Кузьмінов
Округ 1 Драгункина
Округ 2 Ярославська
Округ 5 Сорока
Округ 3 Скобіна
Округ 10 Кортавцева
Округ 11 Збиральна
Округ 12 Шапошников
Округ 13 Портнова
Округ 14 Теличенко
Округ 20 Шибаев
Округ 21 Кличків
Округ 24 Зотова
Округ 19 Кругляков
Округ 28 Антонцев
Округ 22 Светенко
Округ 23 Платонов
Округ 25 Стебенкова
Округ 26 Шитов
Округ 27 Орлов
Округ 37 Губенко
Округ 39 Палеев
Округ 29 Мінько
Округ 30 Мішин
Округ 31 Звєрєв
Округ 32 Ломакіна
Округ 33 Гусєва
Округ 34 Семенников
Округ 35 Лайшев
Округ 36 Шарапова
Округ 37 Губенко
Округ 39 Палеев
Округ 40 Милявский
Округ 41 поселень
Округ 42 Батишева
Округ 43 Шастіна
Округ 44 Шувалова
Округ 45 Кузьмінов

21.38. Минулі вибори показали, що кандидатам в депутати для перемоги на виборах необхідно ближче познайомитися з жителями Москви, заявили експерти .

Голова правління Центру політичних технологій Борис Макаренко зазначив, що кандидати в депутати, які брали участь у виборах до Мосміськдуми, виконали величезний обсяг роботи з виборцями під час передвиборної кампанії.

- Давно ми не бачили, що вони стільки ходили по дворах на зустріч з виборцями. Вони зрозуміли, що потрібно своє відбігати в цей раз.

21.21. За даними проведених екзит-полів, співачка Надія Бабкіна лідирує в шостому виборчому окрузі, онук лідера КПРФ Леонід Зюганов - у восьмому.

Московські соціологи озвучили попередні підсумки виборів до Мосміськдуми, що відбулися сьогодні. У ряді округів лідирують досить відомі особистості. Так, в шостому виборчому окрузі лідирує співачка Надія Бабкіна, у восьмому - Леонід Зюганов, онук відомого лідера КПРФ.

- У деяких регіонах кандидати йдуть ніздря в ніздрю, - зазначили члени Мосгорізбіркома. ( далі )

20.43. Ми починаємо трансляцію телеканалу "Москва-24" "Підбиття підсумків виборів у Мосміськдуму":

Керівник Громадської штабу зі спостереження за виборами в Мосміськдуму Михайло Барщевський розповів, що порушення на виборах були незначними і, в основному, стосувалися дрібних неполадок в відеотрансляції.

- Боюся, нічого цікавого нас не чекає, вибори стали нудними і до протилежного чесними. Насправді, ми починаємо звикати до легітимності виборів, - розповів Михайло Барщевський. - У нас з інтригою всього 10 округів, у решти такий відрив, у лідерів, що там ніякими вкидання не допоможеш. ( Детальніше )

20.40. - Орієнтуючись на дані досліджень, найімовірніше, партією, що займає лідируючі позиції в Мосміськдумі, стане «Єдина Росія», - заявила Марія Белькович.

Голова правління Центру політичних технологій Борис Макаренко вважає, що 2-3 місця в новій Думі може бути у КПРФ, 1 - у «Батьківщини», 1 - у ЛДПР. Не менш 25 - у «Єдиної Росії», близько 10 самовисуванців.

20.33. - За результатами екзит-пол, в більшості округів кандидати від партії «Єдина Росія» займають лідируючі позиції рейтингу, - повідомила представник компанії Магр Марія Белькович.

20.31. - У тих округах, де були кандидати від «Єдиної Росії», вони впевнено лідирують, - заявив гендиректор агентства «ІМА-Консалтинг» Вартан Саркісов. - Дуже багато других місць по КПРФ. Комуністи отримували більше голосів в ранкові години. Непогано проявили себе самовисуванці, підтримувані «Єдиною Росією», і представники партії «Яблуко».

20.25. Екзит-пол проводився сьогодні практично у всіх 45 округах. Помилка вибірки складає приблизно три відсотки. результати:

2 округ: Ярославська 39 відсотків
3 округ: Скобіна 50 відсотків
4 округ: Герасимов 50 відсотків
5 округ: Сорока 29,4 відсотка, Кац - 28,3 відсотка
6 округ: Бабкіна 35 відсотків, Григоров 36 відсотків.
8 округ: Зюганов 38 відсотків, Миколаїв 23 відсотки.
11 округ: Бабушкін 32 відсотки, Збиральна 30 відсотків
13 округ: Портнова 43 відсотки, Морозов 16 відсотків
15 округ: Метельський 54 відсотки, тімулін 16 відсотків
16 округ: Молев 48 відсотків, Парфьонов 19 відсотків
18 округ: Назарова 41 відсоток
19 округ: Кругляков 54 відсотки
22 округ: Світенко 22 відсотки
23 округ: Платонов 50 відсотків
33 округ: Гусєва 51 відсоток
35 округ: Лайшев 32 відсотки
36 округ: Шарапова 47 відсотків
37 округ: Губенко 32 відсотки
38 округ: Балакін 41 відсоток
39 округ: Палеев 35 відсотків
43 округ: Шастіна 28 відсотків, Ермольнік 27 відсотків
45 округ: Кузьмінов 37 відсотків
21 округ: Зотов 35 відсотків
24 округ: Зотова 44 відсотки
29 округ: Мінько 34 відсотки
30 округ: Мішин 54 відсотки
31 округ: Звєрєв 50 відсотків
32 округ: Ломакіна 32 відсотки

20.14. У Москві закінчилося голосування в Мосміськдуму. Про це повідомив Михайло Барщевський.

- Годину тому до нас надійшла інформація від спостерігача партії "Яблуко": на ділянці номер 2860 представник комісії склала протокол, на якому розписалися кілька членів виборчої комісії. За його словами, друк на протоколі не ставили, все робили відкрито. На ділянку моментально відправили летючу групу.

- Комісія порвала протокол і викинула його, - сказав Михайло Барщевський.

Він підкреслив, що він абсолютно впевнений в тому, що не було спроби фальсифікації, це робилося відкрито.

- Швидше за все, це низький професіоналізм, втома, може, діти вдома чекають, одним словом - буря в склянці, - сказав Борщевський. Він оголосив, що дана ділянка виведений на окремий монітор, до нього звернені пильну увагу спостерігачів.

20.12. Низьку явку на вибори в Мосміськдуму можна пояснити кількома причинами, вважає глава Всеросійського центру досліджень громадської думки (ВЦИОМ) Валерій Федоров. По-перше, у вересні явка традиційно нижче в порівнянні з виборами в грудні і березні.

- Мабуть вересень - час не для високої явки, - сказав Федоров. - Якщо буде прийнято рішення про перенесення єдиного дня голосування на інший термін, можна буде очікувати, що активність виборців буде більше.

Крім того, змінилася і структура виборів в Москві. Адже вперше проводяться вибори по одномандатних округах. ( Детальніше )

20.01. В результаті жеребкування з 36 територіальних комісій було вибрано три: Капотня, Кузьминки, Москворіччі-Сабурова. На них о 20.30 буде вибрано по п'ять дільничних комісій, на яких проведуть перерахунок голосів вручну.

20.00. Голосування на виборах до Мосміськдуми завершилося.

19.20. Станом на 20.00 в Мосміськвиборчкомом заплановано проведення жеребкування. Виберуть три територіальних виборчих комісії, які, в свою чергу, виберуть 5 виборчих дільниць, де бланки з Коіба будуть перераховані вручну. При розбіжності більш ніж в 3 відсотки вміст всіх Коіба буде перераховано вручну.

19.15. Глава Мосгорізбіркома Валентин Горбунов розповів про деякі порушення. Так, в Ховріно на 443 ділянці на бланках, з якими ходять на надомне голосування, присутні сторонні позначки. Також, за його словами, було кілька повідомлень по ряду ділянок, що члени комісії не розписуються при отриманні бланків для надомного голосування.

- перевірити ще раз - виявилося неправдою, всі підписи на місці, - повідомив Горбунов.

Ще одне порушення - виборець виявила в списку виборців прізвище іншої жінки, прописаної за її адресою. Матеріал був відправлений для перевірки в ФМС.

- Ніяких істотних порушень не виявлено, тому скарги несуттєві, - підкреслив Горбунов.

- Нам надійшло кілька дзвінків з проханням продовжити час голосування через тригодинних заторів на в'їзді в місто, - заявив глава Мосгорізбіркома Валентин Горбунов. - Але це законодавчо неможливо. Я думаю, що за останні дві години проголосують ще близько 4%, але що реально дозволять затори - покаже час.

19.10. За інформацією Департаменту соцзахисту Москви, з 10 тисяч інвалідів-візочників проголосувало більше 85%. Було організовано сприяння в їх транспортної доставці близько 200 одиниць транспорту і міська служба таксі. Також проголосували 88% інвалідів по зору і 80% інвалідів по слуху.

19.00. Явка на виборах у Мосміськдуму станом на 18.00 склала 17,48%, повідомив глава Мосгорізбіркома Валентин Горбунов. Проголосували 1 мільйон 254 тисяч 723 людини.

18.20. Громадський штаб зі спостереження за виборами буде вимагати перерахунку бюлетенів в одній з урн на виборчій дільниці №288. Причина - у спостерігачів виникли сумніви в чесності голосування на даній ділянці, повідомив журналістам секретар штабу Вадим Ковальов.

- У нас є одна урна на 288 ділянці, яку ми взяли на особливий контроль, ми обов'язково будемо вимагати перерахування цієї урни після 20.00 і тоді вже зможемо сказати, чи є там факт порушення або його немає, - сказав він.

КОМЕНТАР ЕКСПЕРТА

Сергій Марков, директор Інституту політичних досліджень:

- Явка, звичайно, маленька, але цілком можливо, що в підсумку вона буде навіть вище, ніж на минулих виборах до Мосміськдуми. Я думаю, низька явка сьогодні пов'язана з дуже поганою погодою. До слова, в європейських містах явка на вибори такого рівня становить близько 18%, що навіть нижче, ніж в Москві.

17.13. Спікер Держдуми Сергій Наришкін проголосував на 83-й виборчій дільниці в Середньому Тішінском провулку.

Голова палати закликав росіян виконати свій громадянський обов'язок.

ПРЯМА МОВА

Ірина Апексимова, актриса:

- Я не можу мислити в масштабах країни. Я жінка, я вважаю, що для того, щоб були щасливі твої близькі і твоя родина, потрібно зробити все. Я впевнена, що треба йти голосувати, потрібно зробити свій власний вибір. Я проголосувала і вважаю, що зробила це для щастя своєї сім'ї, свого району і свого улюбленого міста. Приходьте голосувати! Зробіть все, що можна. А далі, будь що буде.

17.00. У Громадській за спостереженням виборів у Мосміськдуму продовжує моніторинг ходу голосування. За словами керівника Департаменту науки, промислової політики Москви Олега Бочарова, спостерігачі в штабі пройшли спеціальну підготовку ще в попередню кампанію.

- Ми підставляли ситуації, і спостерігачі знають, куди і яке порушення записувати, - зазначив глава відомства. - Все ділянки у нас під наглядом.

Відзначимо, що співробітники штабу працюють позмінно. Друга зміна закінчується о 17.00. До цього часу перша зміна вже повинна зайняти свої місця. На "лаві запасних" залишаються ще відеонаблюдателі. ( далі )

ПРЯМА МОВА

Анна Большакова, актриса:

- Мені не байдуже життя мого міста, мені не байдуже життя моєї країни. І зараз такі часи важкі для нашої країни, що, на мій погляд, просто не можна залишатися байдужим, тому участь у виборах це свого роду прояв позиції. Дуже легко все критикувати, дуже легко висловлювати невдоволення лежачи на дивані. На мій погляд, нам дана можливість вибору, тому треба встати з дивана і піти проявити свою волю, а потім вже про щось розмовляти. Тому участь у виборах це прояви своєї позиції, позиції небайдужості.

Природно, перш ніж визначити, хто мені симпатичний, я читала, хто він і що він. Але, безумовно, в такій ситуації все одно ми не можемо, ми не знаємо людей особисто, і написати можна все, що завгодно ... Звичайно, тут слухати своє серце треба і потім вже дивитися за роботою, оцінювати.

16.46. Кореспондент "ВМ" Василиса Чернявська розповідає про роботу виборчої дільниці номер 9:

Незважаючи на дощ за вікном, люди прийшли на виборчі дільниці. Антон Суровцев прийшов зробити свій вибір вперше. Разом з мамою він проголосував на виборчій дільниці № 9. Тут же свій вибір зробили Степанова Лариса з чоловіком. Бюлетень з галочкою вони довірили опустити своїй доньці. Буличова Світлана привела на виборчу дільницю невістку - в їхній родині жінки ответстввенно підходять до вибори в життя. А Данілін Олександр прийшов з дружиною: голосувати разом за майбутнє в Москві - їх вибір.

А Данілін Олександр прийшов з дружиною: голосувати разом за майбутнє в Москві - їх вибір

Зайцева Світлана також привела свою дитину на ділянку. Вона вважає, що привчати доньку до вибору в житті треба зі шкільної лави. Глава сім'ї Котов Олександр спеціально з дружиною і сином повернулися з дачі. Треба встигнути віддати голоси за гідних кандидатів, вважає пара.

На 15.40, на ДВК № 9 району Арбат в голосуванні взяло участь близько 1300 осіб.

16.18. Глава Мосгорізбіркома Валентин Горбунов:

- Що Спостерігається явка зараз трохи нижче торішніх виборів. Мабуть, позначається погода. На всіх в'їзних трасах в місто - величезні пробки. Але всі виборчі дільниці знаходяться в житлових масивах, поряд з будинками. Тому я сподіваюся, що москвичі, які знаходяться в місті, проявлять активність.

16.13. Кореспондент "ВМ" Геннадій Окороков відвідав виборчу дільницю номер 215.

- Виборців зустрічає пісня «Підмосковні вечори». На підходах до будівлі розвішені великі, добре читаються оголошення зі стрілками, що вказують шлях до ділянки. Але самим надійним орієнтиром все-таки служать звуки музики. Перед ділянкою розгорнута намет з овочами-фруктами, а всередині центру продаються випічка, солодощі та інше бакалійний товар. За словами голови ДВК Тетяни Чапаєва, був навіть організований невеликий концерт силами творчих колективів Полікультурного центру.

- На нашій дільниці вибори проходять без пригод. Перед виборами була проведена ретельна підготовка, так що і члени комісії, і спостерігачі працюють скоординовано. Жителі йдуть вже з ранку, так що явка, схоже, буде хороша. - каже Тетяна Чапаєва. ( далі )

16.10. За даними на 16.00, онлайн-трансляція виборів у Мосміськдуму зібрала близько 400 тисяч переглядів.

ПРЯМА МОВА

Ірина Апексимова, актриса:

- Я не можу мислити в масштабах країни. Я жінка, я вважаю, що для того, щоб були щасливі твої близькі і твоя родина, потрібно зробити все. Я впевнена, що треба йти голосувати, потрібно зробити свій власний вибір. Я проголосувала і вважаю, що зробила це для щастя своєї сім'ї, свого району і свого улюбленого міста. Приходьте голосувати! Зробіть все, що можна. А далі, будь що буде.

16.05. Кореспондент Наталія Лучкина передає з Громадської палати Москви, де розмістився штаб спостерігачів за виборами в Мосміськдуму:

- Вибори в Мосміськдуму йдуть в штатному режимі, жодних порушень немає. Про це повідомив професор Вищої школи економіки, політолог Олег Матвейчев. - Зараз йде природний спад щодо явки, в обідній час вона не така активна, - зазначив Матвейчев.

У Москві вибори проходять під особливим контролем.

- Я думаю, що жоден суб'єкт РФ так не постарався, особливо хочеться відзначити роботу громадського штабу, - сказав Матвейчев.

За його словами, міжнародні спостерігачі були захоплені прозорістю виборів.

- Міжнародні спостерігачі відзначили, що наша виборча система на голову вище, ніж на Заході, - підкреслив Матвейчев.

За час виборів була зафіксована бійка на 566 ділянці, ніким не спровокована, за 40 секунд все було видалено, на процес голосування вона не вплинула. Подібна ситуація сталася і на ділянці 1593.

- Ці нестандартні ситуації ніяк не впливають на хід голосування, - сказав Матвейчев.

На 105-ій дільниці роздяглися 3 дівчини.

- Це звичайна провокація, вона ніяк не вплинула на волевиявлення громадян, - сказав політолог. - Не дивлячись на тимчасовий спад по явці, вибори будуть вважатися дійсними з тих пір як скасували 25-відсотковий бар'єр для легітимності виборів. У більшості світових столиць, 20-25 відсотків - це нормально, - сказав Матвейчев.

16.00. Станом на 15.00 явка виборців склала 12,79%, повідомили в Мосміськвиборчкомом. Проголосували 932 тисячі чоловік.

- Лідери залишаються незмінними: найбільша активність в першому виборчому окрузі, найнижча - в 44-му, зазначив глава Мосгорізбіркома Валентин Горбунов.

КОМЕНТАР ЕКСПЕРТА

Олексій Мухін, директор Центру політичної інформації:

- Для виборів такого рівня це нормальна явка. В інших країнах ситуація аналогічним чином. Муніципальні та регіональні вибори традиційно привертають мало уваги населення, якщо не існує якихось внутрішніх сильних драйверів, це нормально. Прогнозів давати не буду, це зробить погана погода і нескінчений дачний сезон, через які багато москвичів не пішли на вибори.

15.17. Сергій Собянін відвідав громадський штаб по спостереженню за виборами, де оглянув кабінет з відеонаблюдателямі і поспілкувався з начальником штабу Михайлом Барщевським. За словами градоначальника, технічна готовність штабу виконана на високому рівні.

- Я зараз спілкувався з представниками громадського штабу, які моніторять ситуацію, - розповів мер. - Вони говорять про те, що ніяких порушень в процесі голосування не зафіксовано. Це означає, що вибори проводяться максимально чесно і прозоро і відкрито. Цьому свідчить і те, що встановлена ​​потужна сучасна система відеоспостереження, яка може спостерігати вибори, відмотувати і дивитися випадки порушення. Ніяких порушень не зафіксовано, ніяких масових парафій ( Детальніше )

15.08. ЦВК: на виборах у Мосміськдуму голосують активніше, ніж на виборах мера в минулому році

- У Москві традиційно, з року в рік ми спостерігаємо цю статистику: до 12-ти явку можна множити на 5-6: ця явка буде приблизно до 17-ї години. З 12 до 17-18-ї години там великий наплив. Зараз явка - гарне, середньостатистичне значення, - уклав член ЦВК Валерій Крюков.

КОМЕНТАР ЕКСПЕРТА

Олег Матвейчев, професор НДУ ВШЕ:

- Ніхто велику явку і не очікував, до того ж дощ іде, а багато хто виїхав на дачу. Ми повинні звикати до явкам такого рівня, в усьому світі так само - 20-25%. До того ж, багато людей були зайняті подіями на Україні, тому не звернули увагу на ці вибори. Думаю, в кінці кінців явка буде в межах 20-25%.

13.40. Мосгорізбірком нагадує жителям, що виборчі дільниці будуть працювати до 20.00.

13.30. В районі Лефортово був затриманий агітатор, який розклеював листівки за одного з кандидатів. Про це повідомив глава Мосгорізбіркома Валентин Горбунов. Зараз вирішується питання про адміністративну відповідальність.

13.20. Станом на 12.15 було повідомлено про 76 порушення. Жодне з них не підтвердилося, повідомив заступник голови Мосгорізбіркома Олексій Шленов.

ПРЯМА МОВА

Олександр Ширвіндт, актор:

- Сидіти на кухні - це млява нігілістична позиція. Я пройшов через багато отсіжіваніе. Прозорі вибори-що це? Прозорою буває вода, але і в каламутній воді можна виловити карася чи окуня. І треба не сидіти в кущах, а приймати рішення. Ми нікуди від цієї Думи дітися не можемо. Я багато людей знаю, хто добре працювали в старій Думі. Тому потрібно приходити і робити свій вибір.

13.15. До Громадського штаб зі спостереження за виборами в Мосміськдуму прибули міжнародні спостерігачі з 19 країн, представники дипмісій Венесуели, Мексики, США, Франції, Японії та інших країн. Екскурсію дипломатам проводив секретар штабу Вадим Ковальов.

- Вони були натхненні тим, що побачили тут. Їх вразило, що ніхто у нас не отримує за це гроші, що ми тут працюємо "за їжу", як ми пожартували. Вони-то думали, що ми якийсь спеціальний орган, організація, - розповів Вадим Ковальов.

Після відвідин штабу вони вирушили в поїздку по виборчих дільницях. За їх словами, про якісь порушення на московських дільницях їм не відомо. Про те, що порушень немає, кажуть і представники партій, що працюють в штабі.

- Поки серйозних порушень в процедурі немає, - розповів представник партії "Яблуко" Олексій Карнаухов. - Хоча до нас надходить багато повідомлень від наших спостерігачів на дільницях, але велика частина порушень визнана технічними. Наприклад, на одній з ділянок ми помітили, що жінка спілкується з виборцями, мало не заглядає в кабінки. З'ясувалося, що вона просто допомагала людям розібратися з процедурою.

З'ясувалося, що вона просто допомагала людям розібратися з процедурою

13.10. Всі камери на виборчих дільницях Москви працюють, повідомили в Мосміськвиборчкомом. Нагадаємо, раніше повідомлялося про несправності 16 камер.

КОМЕНТАР ЕКСПЕРТА

Дмитро Журавльов, генеральний директор Інституту регіональних проблем:

- Як в європейських країнах, так і у нас, багато в чому все залежить від погоди. З одного боку, 6% за кілька годин - це небагато, з іншого боку, при такій погоді в неділю основна маса населення тільки прокидається. Багато людей вночі лягли спати досить пізно, тому така цифра - це ще не дуже страшно. Інше питання, що інтерес до виборів законодавчої влади завжди нижче. Я зараз був на виборчій дільниці, натовпу я там, звичайно, не помітив, але, на мій погляд, при такій погоді москвичі голосують досить активно. Я не здивуюся, якщо в результаті явка буде 60-70%.

13.00. Станом на 12.00 явка виборців склала 5,48%, повідомив глава Мосгорізбіркома Валентин Горбунов. Проголосували 398 тисяч 280 осіб.

ПРЯМА МОВА

Геннадій Хазанов, актор:

- Мені навіть в голову не приходило, не прийти на вибори. Я корінний Москвич, все своє життя я прожив в цьому місті і мені не байдуже, що тут буде відбуватися. Мені здається, що це так природно, що людина йде на ділянку і віддає свій голос, нічого в цьому дивного немає. Мені здається, - Це норма. Я ніяких порушень не помітив, правда, я тут був буквально кілька хвилин. Мені здається, все добре. У мене немає ніяких претензій. Приходить інше покоління і неможливо, щоб законодавчий орган складався з одних ветеранів і пенсіонерів. Нормально, чим більше взагалі буде молодих людей, як мені здається, тим краще, тому що і ті, хто йдуть в міську владу, законодавчу, і ті, хто їх обирає - це погляд у майбутнє, в своє майбутнє, і майбутнє своїх близьких. Мені здається, тут особливо агітувати нема за що. Для мене це - потреба. Хочу сказати, тим хто ігнорує вибори, ну і залишайтеся вдома, так і будете сидіти і чекати, коли прийде момент, коли ви будете на когось скаржитися, чимось бути незадоволеними. На себе треба скаржитися. От і все.

12.40. Відкриваючи другий етап прес-конференції в Громадській штабі за спостереженнями за виборами в Мосміськдуму, Михайло Барщевський зазначив, що 20 відеонаблюдателей відстежують події, і вже на роботу заступила друга зміна.

- Зафіксовані технічні проблеми на кількох ділянках, - розповів він. - Проблеми усунені, але виникають інші, їх своєчасно усувають. З ранку не працювало 48 камер, середній час на усунення несправностей - 10 з половиною хвилин ( далі ).

11.35. Пік явки очікується ближче до полудня, повідомили в Мосміськвиборчкомом.

11.15. На гарячу лінію Мосгорізбіркома надійшло 94 звернення, повідомив голова Мосгорізбіркома Валентин Горбунов. З них 55 пов'язані з уточненнями адреси місця знаходження, режиму роботи виборчих комісій. Також звернення пов'язані з уточненнями, як буде організовано голосуванням поза виборчими дільницями.

11.00. Явка виборців на вибори в Мосміськдуму станом на 10:00 склала 1,64% або 117 тисяч чоловік, повідомляє голова Мосгорізбіркома Валентин Горбунов.

ПРЯМА МОВА

Яна Поплавська, актриса:

- Голосувати важливо не тільки для мене, безумовно, для всіх людей, які готові приймати рішення разом з владою. Мене завжди дивує, коли проходить час, і дуже багато людей, сидячи у себе на кухні висловлюють невдоволення тим, що відбувається в їхньому рідному місті, причому це стосується всього, і пенсій, і будівництва доріг, і будівництва дитячих садків, і поліклінік .. . А голосувати не ходять. Для того, щоб щось змінювалося, потрібно перебувати в діалозі з владою! Потрібно комусь довіряти, і чим більше людей проголосує, тим більше можливостей буде у кандидата, який реально щось може зробити для міста.

10.48. Почалася прес-конференція в Громадській штабі зі спостереження за виборами в Московську міську думу п'ятого скликання. Відкрив обговорення Михайло Барщевський, який озвучив статистику по виборам.

- Громадський штаб почав свою роботу з 7.30 ранку. Більше 40 співробітників в дві зміни будуть добу працювати за спостереженням виборів, - підкреслив він. - Хочу сказати, що вони - героїчні особистості, тому що картинка стрибає. Про всі технічні несправності вони доповідають моментально ( далі ).

КОМЕНТАР ЕКСПЕРТА

Ігор Бунін, президент Центру політичних технологій:

- Це нижче, ніж мерські вибори, але, по-моєму, не набагато. До того ж, вчора була гарна погода, багато хто виїхав на дачу, а сьогодні погода зіпсувалася, холодно, і багато хто ще не повернулися. Може, погода розсіється і люди підуть активніше. Багато що залежить від типів виборів, на виборах законодавчої влади явка не може бути високою. Думаю, до 20% вона все-таки дійде, і це буде хорошим результатом.

10.43 Спостерігачі взяли бабусь біля метро «Новогирєєво» за учасниць «каруселі.

- У результаті повідомлення про порушення не підтвердилося. Ми з'ясували, що це не пов'язано з виборами, жінки збиралися для відвідування храму, - сказав голова Мосгорізбіркома Валентин Горбунов.

ПРЯМА МОВА

Віктор Раков, актор:

- Це волевиявлення для жителя Москви. За скільки ми з дружиною - москвичі, страшно сказати, в якому поколінні, ми зазвичай ходимо на вибори. День може бути не дуже сонячний, але, тим не менш, ми сподіваємося на позитивні зміни. Сподіваємося на те, що зміни торкнуться комунального господарства теж, що Москва буде красивіше і додасться зелень. Загалом, дуже сподіваємося на позитивні зміни. І закликаємо москвичів, які ще сидять вдома, голосувати. У цьому немає нічого страшного, це займає зовсім небагато часу. У всякому разі, ви будете точно знати, за кого ви проголосували, щоб в Міській Думі не було баласту, а були професіонали.

10.35. У «день тиші» - 13 вересня - в Москві був зафіксований тільки один випадок незаконної агітації. Про це сообщил голова Мосгорізбіркома Валентин Горбунов. За його словами, три чоловіки ввечері намагалися розносити листівки за одного з кандидатів.

10.25. Станом на 10.00 на виборчих дільницях не працювало 16 камер, повідомляє секретар Громадської штабу зі спостереження за виборами, глава департаменту науки, промислової політики і підприємництва Олег Бочаров.

За його словами, з 8 ранку на дільницях не працювали 47 камер, в результаті технічні неполадки вдалося усунути протягом години. Він уточнив, що було тільки три ділянки на яких не працювали одночасно обидві камери. На інших ділянках одна камера не працювала, а інша - давала зображення.

10.20. Мер Москви Сергій Собянін проголосував в неділю, о 10.20, на виборах депутатів Мосміськдуми. Градоначальник відвідав виборчу дільницю №90, розташований в школі №1241.

- Сьогодні дуже важливий день для Москви: обирається Московська міська дума, законодавчий орган, який багато в чому визначає, буде визначати життя Москви, зазначив Сергій Собянін. - Тому від вашого вибору буде залежати, яка ця буде дума, які рішення вона буде приймати, наскільки вона буде відповідально, професійно працювати на благо Москви і москвичів. Я всіх запрошую прийти на вибори. Я постарався особисто всім направити запрошення. У кого є електронна пошта - по електронній пошті. У кого немає - письмове звернення. Прошу вас прийти проголосувати за Московську міську думу.

9.55. Передає наш оглядач Марія Трошенкова:

- Я перебуваю на виборчій дільниці № 333 на Дегунінская вулиці, 17а, розташованому в будівлі загальноосвітньої школи №2110. Як повідомив мені член виборчої комісії, на 9.30 мск свої голоси вже віддали близько п'яти десятків городян. У бюлетенях - сім кандидатів. Спостерігачів за виборами поки небагато - але за дотриманням порядку пильно спостерігає поліцейський.

У будівлі школи монтують продуктову намет, місцеві мешканки активно обговорюють ціни на продукти з продавцем, розкладають товар на прилавку.

9.21. Передає наш оглядач Юлія Зіменко

На виборчих дільницях +1231 і 1233, розташованих в школі №360 голосують з 8.00. Поки що явка невисока. Станом на 9.07 на ділянці 1233 отримували бюлетені четверо виборців. У бюлетені - сім кандидатів. Біля ганку школи - намет, яка торгує овочами. Картопля - 28 рублів за кілограм, цибуля ріпчаста - 32 рубля за кіло.

Першим, хто потрапив на виборчу дільницю №2780 в Західному окрузі, став кореспондент "ВМ" Іван Петров.

8.00. Раніше всіх день виборів почався у двірників. Комунальники піднялися за кілька годин до початку політичного заходу, щоб привести вулиці і двори в порядок, а також прибрати заборонені листівки з ділянок, які могли залишитися у поштових скриньок, на стендах і сміттєвих баків. Так що вийшовши на сходову клітку, мені не вдалося знайти агітматеріалів, як не старався.

8.30. За знайомої з дитинства дорозі до школи №29 крокую до своєї ділянки №2780, на вулиці Удальцова будинок 87, корпус 1. На вулиці ні душі. Перший, хто попався по дорозі - співробітник МНС, він сьогодні чергує в школі для порядку. До виборів за старою, ще радянською традицією, прямо в шкільному дворі розклалися торговці. Дві зелено-жовті намети з самого ранку чекають політично-активних клієнтів. Жителям пропонується картопля, капуста помідори за викидними цінами, а також народне ласощі - мед.

8.40. Проходжу в будівлю, де охоронець люб'язно повідомляє, що мені потрібно пройти на другий поверх в праве крило школи. Сьогодні свій пост співробітник Чопа ділить зі співробітником поліції. У ніші, між кабінетів завуча і аудиторією для занять початкової школи і розташувалася комісія.

- Здрастуйте, - майже хором говорять мені дами за партами. - З якого ви вдома.

Повідомляю адресу своєї прописки і простягаю паспорт жінці з величезною загальної зошитом, схожою на альбом з фотографіями. Замість карток тут графи з прізвищами всіх мешканців нашого мікрорайону. Зошит величезна і перевертати її для мого автографа незручно.

- розписує прямо так, - каже член комісії.

Моя перевернута підпис виявилася першою. Все-таки вихідний, а в похмуру і холодну погоду так хочеться повалятися в ліжку.

8.50. Ставлю галочку на бюлетені, опускаю в урну. Громадянський обов'язок виконаний - вибір зроблений. На виході з виборчої дільниці підходить молода людина з блокнотом і бейджиком. Цікавиться, за кого я віддав свій голос. Свій вибір не приховую і чесно називаю прізвище кандидата, навпроти прізвища якого зробив позначку.

8.00. Ділянки для голосування відкрилися, вони будуть працювати до 20.00. Одне з нововведень в тому, що москвичі вперше виберуть не 35 депутатів міської парламенту, а 45 ( далі ).

У столиці вибирають 45 депутатів в одномандатних виборчих округах. Вибори організовують і проводять Московська міська виборча комісія, 45 окружних, 127 територіальних і понад 3,6 тисяч дільничних виборчих комісій.

Нагадаємо, відкріпні посвідчення на цих виборах не передбачені. Попереднє голосування завершилося в суботу, 13 вересня, о 14.00. Всього з 3 вересня по 13 в Москві проголосували 24 тисячі осіб.

Намір піти на вибори висловлювали 52 відсотки москвичів, про це в серпні повідомив ВЦИОМ.

У день виборів за ходом голосування стежить Громадський штаб, створений з ініціативи членів комісії з розвитку громадянського суспільства, місцевого самоврядування та добровольчої діяльності.

Волонтери, які працюють в штабі, можуть спостерігати за ходом голосування, трансляція буде виведена на 300 екранів.

- У разі підозри на порушення група розбору має можливість подивитися збережену відеозапис і до секунди перевірити роботу виборчої дільниці, - розповів керівник штабу Михайло Барщевський. - Мобільна група, до якої увійшли представники штабу, може виїжджати на ділянку. Штаб працює у співпраці з Центральною виборчою комісією.

Конкурс на посаду відеонаблюдателя серед волонтерів склав сто чоловік на місце.

Натісніть на зображення для переходу в режим перегляду

Як розповів Михайло Барщевський, 80 відсотків волонтерів вже були відеонаблюдателямі на виборах мера в 2013 році, а п'ята частина - «свіжа кров». За його словами, незважаючи на характерне для будь-якого суспільства недовіру до дій влади, роль громадського контролю за ходом голосування збільшилася.

- Тенденція простежується на прикладі громадських слухань законопроектів, в ході яких вони зазнають значних змін, - зазначив Барщевський.

Кожна ділянка в Москві обладнаний двома камерами відеоспостереження, які і здійснюють трансляцію. Стежити за ходом голосування можуть і городяни, що зареєструвалися на спеціальному порталі vybory.mos.ru . Реєструватися можна було з початку вересня.

У понеділок, 15 вересня, відразу після виборів до Московської міської думи школярі зможуть продовжити заняття в звичайному режимі.

- Усі школи працюватимуть в звичайному навчальному режимі, ніяких змін не планується, - повідомила кореспонденту «Вечірньої Москви» начальник відділу громадських зв'язків столичного Департаменту освіти Марія Єрмакова.

За попередніми даними, нові депутати Мосміськдуми (МГД) складуть присягу 19 вересня, а 24 вересня відбудеться перше робоче засідання, де буде сформовано склад профільних комісій, а також обрано голову парламенту. За словами завідувача кафедри загальної політології Вищої школи економіки Леоніда Полякова, збори МГД можна проводити хоч на наступний день після того, як оголосять офіційні результати виборів.

ДО РЕЧІ

Московська міська дума - вищий законодавчий і представницький орган державної влади Москви. Саме міська Дума приймає закони та інші нормативні акти, які організовують і регулюють життя в столиці. Крім того, депутати представляють у владі інтереси жителів, які його і вибирали.

Прозорі вибори-що це?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация