Новий порядок видачі та використання індивідуальних ліцензій НБУ

Юридична компанія

» публікації » 2018 »Новий порядок видачі та використання індивідуальних ліцензій НБУ

26 квітня 2018 року Національний банк України видав Постанова №45 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України» , Яке вступило в силу 28 квітня.

Постанова удосконалить порядок видачі та використання індивідуальних валютних ліцензій для бізнесу, населення і банків.

Які зміни передбачаються:

1. Спрощено порядок видачі електронних ліцензій для здійснення валютних операцій фізичними особами. Так, перелік документів, необхідних для отримання ліцензії, доповнений документами, які відносяться до результатів підприємницької діяльності або продажу рухомого / нерухомого майна, як підтвердження джерел походження коштів. Це можуть бути:

- податкові декларації про майно і доходи

- декларації платника єдиного податку ФОП

- довідки контролюючого органу України про суми виплачених доходів і сплачених податків

- договору про продаж рухомого / нерухомого майна та інші документи, що підтверджують джерела походження коштів фізичної особи (заявника).

Джерелами походження коштів можуть бути:

- заробітна плата та інші винагороди, які виплачені за трудовими договорами

- доходи, отримані від господарської або незалежної професійної діяльності

- доходи від продажу рухомого / нерухомого майна

- інвестиційний прибуток

- спадок і інше.

Фізична особа може отримати електронну ліцензію незалежно від того, підприємець він чи ні, але, якщо мета отримання ліцензії не пов'язана з підприємницькою діяльністю.

2. унормувати порядок отримання електронної ліцензії за рахунок коштів, які є спільною власністю подружжя. Тобто один з подружжя, для підтвердження походження доходів, може використовувати і доходи другого з подружжя, якщо ці доходи - це їхня спільна майно.

3. Встановлено виняток із загального порядку контролю за дотриманням максимальної процентної ставки за зовнішніми кредитами в інвалюті. Виняток стосується тих коштів, які резиденти-позичальники залучають у нерезидентів для своїх кредитних проектів, що реалізуються за участю іноземних держав, які мають офіційну рейтингову оцінку не нижче категорії А і підтверджену провідними світовими рейтинговими компаніями (аналогічно виключення, яке зараз діє для проектів за участю офіційних експортно-кредитних агентств, перелік яких міститься на сайті ОЕСР).

4. Уточнено перелік необхідних документів для отримання ліцензії юридичними особами і фізособами-підприємцями для розміщення коштів на рахунках за кордоном. До переліку додано документи про рахунки, відкриті резидентом в уповноважених банках, про структуру власності і кінцевих бенефіціарів власників.

Юридичні особи та фізичні особи - підприємці на підставі ліцензії можуть зараховувати на рахунок:

- валютні цінності з України тільки зі свого особистого рахунку, відкритого в уповноваженому банку, який зазначений у ліцензії

- раніше перераховані з рахунку кошти, якщо вони повертаються власнику ліцензії за невиконання або неналежне виконання нерезидентами своїх обов'язків, а також відшкодування збитків нерезидентами за невиконання своїх зобов'язань

- відшкодування при настанні страхових випадків, які виникли в країні, де у власника ліцензії відкритий рахунок

- відсотки, нараховані на залишки коштів на рахунку

- податки та інші обов'язкові платежі, які повертаються за законодавством країни

- помилково списані або повернуті банком-нерезидентом кошти

- кошти за іншими операціями, зазначеним в ліцензії.

І перераховувати з рахунку:

- валютні цінності в Україні на свій рахунок, відкритий в уповноваженому банку, який зазначений у ліцензії

- кошти для оплати послуг банку-нерезидента

- кошти для оплати податків і обов'язкових платежів, які передбачені законодавством країни, де відкрито рахунок

- кошти, які власник ліцензії повертає нерезидентам за невиконання або неналежне виконання своїх зобов'язань

- кошти за іншими операціями, зазначеним в ліцензії.

5. Банки можуть розміщувати на будь-яких своїх рахунках за кордоном валютні цінності без індивідуальної ліцензії (не тільки на кореспондентських рахунках, як це було раніше). Для цього їм потрібна генеральна ліцензія на здійснення валютних операцій в частині залучення і розміщення інвалюти на міжнародних ринках.

6. Національний банк має право звертатися до заявника, в органи державної влади, банки, установи і до іншим фізичним і юридичним особам для отримання інформації та документів по учасниках операції, яка буде здійснюватися через рахунок (щодо кінцевих бенефіціарів власників, цілі операції, відповідності операції діяльності заявника, джерел походження коштів заявника, достатності та фінансових можливостей заявника здійснювати такі операції, економічної доцільності операції і т.п.).

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация