Новим Генеральним прокурором України буде ... Святослав Піскун

27 січня 2005 12:57 1 327 27 січня 2005 12:57 1 327   Як стало відомо «Оглядачу» з достовірних джерел, Віктор Ющенко пообіцяв Святославу Піскуну, що той залишиться працювати на своїй посаді

Як стало відомо «Оглядачу» з достовірних джерел, Віктор Ющенко пообіцяв Святославу Піскуну, що той залишиться працювати на своїй посаді. Іншими словами, призначення нового Генерального прокурора найближчим часом не відбудеться.
Коли під тиском опозиції після другого туру з поста генпрокурора був звільнений донецький Васильєв і призначений київський Піскун, багато хто подумав, що це тільки «рокіровка», прийом до якого вдаються шахісти, щоб уберегти свого короля. Але енергія, з якою новий генеральний взявся наводити порядок в країні, змусила сумніватися скептиків.
Справді, ось уже другий місяць раніше «закрите відомство» Генеральна прокуратура є одним з основних ньюсмейкерів новин. Спочатку були порушені кримінальні справи проти фальсифікаторів виборів. Пізніше, чомусь не колишній гарант Конституції президент Кучма, а саме Генпрокурор по-своєму дав оцінку спробам сепаратистів-губернаторів розірвати країну і викликав на допит Кушнарьова і Колесникова. І незважаючи на бадьору посмішку, яка не сходила з обличчя тепер уже колишнього харківського губернатора після допиту в Києві, навіть по телевізору було помітно, що він занервував.
Ще Ніколо Макіавеллі зауважив синдром підвищеного бажання доводити свою лояльність новій групі з боку членів, що приєдналися, які раніше працювали проти інтересів своїх нових колег. Напевно, не можна сказати, що будучи Генеральним прокурором Кучми до приходу Васильєва Святослав Піскун працював проти сьогоднішньої опозиції. Але напевно можна стверджувати, що в свій перший прихід в ГПУ він був далеко не опозиціонером, хоч і постраждав за надто велику активність в справі Гонгадзе. Втім, адвокати матері вбитого журналіста досі вважають якраз навпаки, що Піскун зробив все, щоб не розкрити цю справу і повинен за це відповісти.
Тим часом активність Генеральної прокуратури проявляється вже не тільки в політичних питаннях - йде активне полювання на розкрадачів державної власності, після обрання Віктора Ющенка, що позбулися політичного даху. Навряд чи подібне можна назвати горезвісної «полюванням на відьом», мова йде про незаконну передачу в приватні руки держмайна і дорогої землі Міністерством оборони. Крім того, як стало відомо вчора, ряд кримінальних справ порушено і в Криму. Деякі з них не виключено, що можуть зачепити вищі ешелони влади в республіці: http://www.obozrevatel.com/index.php?r=news&id=178469
Така активність старого-нового генерального навряд чи залишиться без наслідків для нього самого. Розкриваючи то один, то другий гнійник старої системи, Святослав Піскун наживе могутніх ворогів. Але, як це не дивно, чи дійдуть справи до суду, залежить не стільки від ГПУ, скільки від політичної волі нового президента. Може бути тому, як стало відомо «Оглядачу» з достовірних джерел, Віктор Ющенко пообіцяв Святославу Піскуну, що той залишиться працювати на своїй посаді. Іншими словами, призначення нового Генерального прокурора найближчим часом не відбудеться.
З точки зору Конституції України, якщо президент сам не захоче зняти Генпрокурора, його може змусити зробити таке тільки Верховна Рада. Так, стаття 122 Основного Закону говорить: «... Верховна Рада України может Висловіть недовіру Генеральному прокуророві України, что має наслідком его відставку з посади». Але, з іншого боку, голосування про недовіру Піскуну, особливо в рік парламентських виборів, стає політично неможливим. Хто з політичних партій набереться сміливості вимагати відставки прокурора, що бореться з корупцією, розкраданням державної власності, сепаратистами і фальсифікаторами виборів? Таким чином, старий-новий Святослав Піскун поки використовував у своїй посаді ледь рік з 5 років належних йому за Конституцією.
З іншого боку, така неможливість зняти Генерального прокурора політично, посилює небезпеку фізичного усунення занадто принципового фахівця. У країні, де за останні кілька місяців знайшли мертвими вже двох представників вищих кіл, Генпрокурора повинні охороняти особливо ретельно - такий Генпрокурор України ще стане в нагоді.

"Обозреватель"

Постійне посилання на цю статтю: http://www.kramatorsk.info/view/ 3479

Php?
Хто з політичних партій набереться сміливості вимагати відставки прокурора, що бореться з корупцією, розкраданням державної власності, сепаратистами і фальсифікаторами виборів?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация