Новинки російських озброєнь: що являє собою гіперзвукової «Кинджал»?

За словами президента, цей авіаційно-ракетний комплекс вже поставили на дослідно-бойове чергування. Він стверджує, що нові російські озброєння роблять безглуздою ПРО США За словами президента, цей авіаційно-ракетний комплекс вже поставили на дослідно-бойове чергування

Демонстрація літака-носія «Кинджал» під час послянія президента РФ Володимира Путіна до Федеральних Зборів РФ. Фото: Михайло Метцель / ТАСС

«Це не блеф»: Володимир Путін вперше продемонстрував зразки новітнього російського озброєння, виступаючи з посланням до Федеральних зборів. Зокрема, президент розповів про підводні човни-безпілотники, які можуть нести ядерні заряди, про малогабаритної ядерної енергоустановки, яка може бути поміщена в крилату ракету, а також про гіперзвуковому авіаційно-ракетний комплекс «Кинджал», вже поставленому на дослідно-бойове чергування.

За словами глави держави, унікальні характеристики високошвидкісного літака-носія «Кинджал» дозволяють доставляти ракету в точку скидання за лічені хвилини, а сама ракета летить зі швидкістю, що перевищує швидкість звуку в десять разів, і здійснює маневрування на всіх ділянках траєкторії польоту. Це дозволяє гарантовано долати всі існуючі і перспективні системи ППО і ПРО і доставляти до мети на дальність понад 2 тисячі кілометрів ядерні і звичайні бойові заряди.

Серед іншого, Путін заявив, що нове російське зброю робить безглуздою американську ПРО. «Сподіваюся, що все, що було сказано сьогодні, протверезить будь-якого потенційного агресора», - додав президент. Глава держави підкреслив, що будь-яке застосування ядерної зброї проти Росії або її союзників буде розглядатися як ядерний напад, а відповідь буде миттєвим.

Гіперзвукової авіаційно-ракетний комплекс «Кинджал» дійсно неможливо перехопити, підтверджує заступник директора Інституту країн СНД підполковник запасу Володимир Євсєєв:

Головна перевага ракет з ядерною енергетичною установкою - їх далекобійність. На відміну від хімічних реактивних двигунів, ядерним не потрібні великі обсяги палива, що дозволяє створювати більш компактні ракети з майже необмеженою радіусом дії. При цьому технологія не є принципово новою: озброєння такого типу розроблялися і США, і СРСР ще в 60-х роках. Наприклад, в 1964 році в рамках американського проекту Pluto двигун Tory-IIC пройшов успішні стендові випробування. Проте пізніше і радянська, і американська програми були закриті. З'ясувалося, що стали традиційними міжконтинентальні балістичні ракети з хімічними двигунами цілком забезпечували рішення бойових задач без застосування дорогих ядерних схем.

У відкритих джерелах відсутня інформація про пізніших випробуваннях ракетних озброєнь на ядерній тязі. Поява сучасної низколетящими ракети з ядерним двигуном, високою маневреністю і необмеженою дальністю дії може істотно знизити ефективність традиційних систем ПРО, які заточені під перехоплення саме міжконтинентальних балістичних ракет. Про повну «невразливості» нової ракети для всіх існуючих і перспективних захисних систем поки відомо тільки зі слів російського президента.

Додати BFM.ru в ваші джерела новин?

Ru в ваші джерела новин?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация