Новобранці: більше 200 мозирян поповнять ряди військових частин і підрозділів Білорусі в осінній призов

  1. Честь і борг

У самому розпалі кампанія осіннього призову, яка стартувала на початку вересня.

А приблизно десь в середині листопада призовники, в числі яких будуть і більш 200 мозирян, поповнять ряди військових частин і підрозділів Білорусі.

Як проходить призовна кампанія у військовому комісаріаті Мозирського, Єльського і Наровлянського районів цікавилася наш кореспондент.

На годиннику лише 9.00, а коридори установи поступово заповнюються молодими людьми, запрошеними сюди повістками. У цьому маленькому адресному листочку зазначено: «де бути, коли, і явка строго обов'язкова». Звичайно ж, це головним чином, стосується тих, кому за віком або після вичерпала дозволений ліміт відстрочки, мусить стати в стрій. Поки хлопці відзначають свої повістки, визначаються в чергу до потрібних кабінетах, я першим обов'язком спрямовуюся в кабінет до військового комісару, щоб, як то кажуть, отримати відповіді на всі питання, що цікавлять з перших вуст.

Честь і борг

Мене привітно зустрічає за віком молодий, але по службі вже досить досвідчений і грамотний командир - полковник Віталій Кобраль (за плечима - понад 20 років вислуги!) Разом з яким визначається подальший план роботи над запланованим репортажем. Але спочатку все ж воєнком відповідає на мої запитання. Починаємо практично з самого банального ...

- Що таке військовий призов, і навіщо він потрібен?

- Служба в Збройних Силах завжди була почесним обов'язком громадянина своєї Батьківщини. Щорічно нові покоління з числа жителів регіону відправляються виконувати свій конституційний обов'язок перед Батьківщиною. Слід підкреслити, що в Республіці Білорусь встановлено пріоритет військової служби перед іншими видами державної служби та трудової діяльності, який виражається в припиненні трудових договорів, навчання або іншої діяльності при призові на військову службу. Військовий комісаріат Мозирського, Єльського і Наровлянського районів, як і всі такі ж установи країни, на виконання Указу Президента Республіки Білорусь «Про звільнення в запас військовослужбовців строкової військової служби та резервістів і призов громадян на строкову військову службу, службу в резерві в серпні - листопаді 2017 м »проводить встановлені законодавством заходи щодо призову громадян на військову службу. Щодня військовий комісаріат відвідують не менше 50 призовників. За попередніми підрахунками призовна комісія прийме близько 1211 рішень, а 642 людини пройдуть медичний огляд на предмет визначення ступеня придатності до військової служби. Що стосується нинішньої призовної кампанії в цілому, то вона проходить в штатному режимі.

- Віталію Вікторовичу, поряд з тими, хто реально і свідомо хоче стати в стрій, чи є в нашому регіоні такі, хто не бажає служити?

- В даному напрямку військовим комісаріатом проведена значна робота по розшуку громадян, які ухиляються від заходів призову на військову службу. Це підтверджують факти. Якщо, наприклад, два роки тому таких «резидентів» було понад 260, то сьогодні ця цифра знизилася до 68.

- А яка відповідальність покладається на «ухильників»?

- Громадянам, які ухиляються від військової служби, обмежується право виїзду за межі країни, щодо їх направляються матеріали в прокуратуру для притягнення до кримінальної відповідальності за ст. 435 Кримінального кодексу Республіки Білорусь, яка передбачає покарання у вигляді позбавлення волі до 5 років.

- Скільки наших земляків поповнять ряди захисників Вітчизни?

- У Збройні Сили Республіки Білорусь та інших військових формувань в листопаді 2017 року через числа придатних до військової служби буде направлений 191 призовник на строкову військову службу та 18 - на службу в резерві (7 з них - з вищою освітою і 11 - із середнім).

Покликані громадяни будуть проходити військову службу на території різних областей нашої країни в усіх видах військ Збройних Сил Республіки Білорусь, внутрішніх і прикордонних військах, військових частинах Комітету державної безпеки та ін. Згідно з планом, з числа наших призовників 4 людини поповнять ряди військового спецназу, 3 - спецназу внутрішніх військ МВС, 14 осіб потраплять у війська ППО, 30 - в прикордонні війська і 9 з них - безпосередньо в Мозирський прикордонний загін, 33 - у внутрішні війська, 15 новобранців приміряють форму десант иков, а двоє - будуть служити в роті почесної варти. Слід зазначити, що практично всі нинішні призовники з розумінням ставляться до своєї чоловічої місії. Відправки поповнення до Збройних Сил почнуться з 8 листопада для тих, хто покликаний до внутрішніх військ МВС, а завершиться призовна кампанія 28 листопада 2017 року новобранцями-транспортниками.

- Віталію Вікторовичу, хто може розраховувати на службу в резерві і альтернативну?

- Як завжди, ця категорія призовників для служби в резерві комплектується тільки після виконання плану вивчення та відбору громадян на строкову військову службу. Рішення про призов на службу в резерві призовна комісія в першу чергу буде приймати щодо громадян з числа осіб, які прямують категорій: мають складне сімейний стан, але не мають з цієї причини права на відстрочку від призову (в цьому числі - мають дружину і дитину старше трьох років); висококваліфікованих працівників державних органів та організацій, діячів науки і культури, що мають клопотання на адресу призовної комісії відповідних республіканських органів державного управління, Гомельського обласного виконавчого комітету; педагогічних працівників з вищою освітою, що мають клопотання керівників місцевих виконавчих і розпорядчих органів у сфері освіти.

Питання проходження альтернативної служби хоча і входить в компетенцію призовної комісії, але прийняття рішення напрямки на неї залишається за центром зайнятості зайнятості та соціальний захист Мозирського райвиконкому. Заклик на даний вид служби здійснюється на підставі особистої заяви громадянина, а порядок проходження визначено Законом Республіки Білорусь «Про альтернативну службу».

- До якого віку діє військова повинність?

- Згідно з білоруським законодавством, призову на строкову військову службу, службу в резерві підлягають громадяни чоловічої статі у віці від 18 до 27 років. Призовникам, переданим в запас за різними підставами, в тому числі і після досягнення 27-річного віку, слід з'явитися до військового комісаріату для отримання військового квитка. Розшук і оповіщення громадянина щодо явки до військового комісаріату для отримання військового квитка не входить у функції військового комісаріату. За роз'ясненням на питання, що стосуються заходів призову громадян на військову службу та іншого характеру, слід звертатися до військового комісаріату Мозирського, Єльського і Наровлянського районів за адресою: м Мозир, вул. Фрунзе, будинок 2.

компетентна думка

тенденція позитивна

Начальник відділу призову майор Костянтин ЛЯХОВ:

- В останні роки помітно змінилося ставлення молоді до військової служби. Це видно і по рівню зниження числа тих, хто ухиляється, який зменшився в рази. Радує, що молоді люди навіть в силу різних обставин, пов'язаних з відрахуванням в навчальних закладах, приходять до військкомату самі і просяться на службу, щоб не тягнути її в більш зрілий період, а виконати свій громадянський обов'язок своєчасно. Як показує призовна кампанія цього року, нинішня молодь досить грамотна, яка прагне до отримання освіти, що позначиться згодом і на отриманні військових спеціальностей у військових частинах і формуваннях, куди потраплять молоді люди. В даний період згідно з розпорядженням військового комісаріату Гомельської області в нашому регіоні на військову службу буде призвано понад 210 громадян, в тому числі на службу в резерві. До цього моменту з призовниками ведеться постійна робота по роз'ясненню всіх нюансів, пов'язаних зі службою. Враховуються побажання, куди б хотів потрапити призовник і його фізичні можливості, стан здоров'я і наявність військової спеціальності. Проведена робота спрямована на формування позитивного іміджу у молоді по відношенню до Збройних Сил країни. І коли хлопці, які приходять у відпустку, забігають у військкомат привітатися, поділитися новинами або подякувати за правильний вибір, то, звичайно ж, це дає привід для радості і пошуку нових напрямків в роботі ...

компетентно

А попереду - ціле життя!

Тетяна СОЛОВЙОВА, лікар, керівний роботою медкомісії:

Тетяна СОЛОВЙОВА, лікар, керівний роботою медкомісії:

- І мене, і моїх колег лікарів-фахівців, які працюють у складі призовної комісії, хвилює здоров'я молоді, щодо якої за останній час намітилася яскрава тенденція погіршення. На мій погляд, цьому значною мірою посприяло розвиток і впровадження нових технологій. Скажімо, з одного боку, добре, що молодь росте в плані освіти, але з іншого - деякі безцільно просиджують за комп'ютером годинами, просто граючи в якісь ігри ... У призовників останніх років збільшився відсоток наявності вроджених патологій, сколіозу, кіфозу, плоскостопості, спостерігається погіршення зору. Зменшення рухової активності впливає в цілому на стан фізичного здоров'я. Від того, наскільки правильно організована медична комісія, буде залежати кінцевий вердикт для призовника - «придатний» або «не придатний» до військової служби. Він не присвоюється тимчасово. Таке рішення виноситься відразу, а не розглядається на перспективу. Від рішення комісії також буде залежати, який рід військ підходить для того чи іншого призовника. Дуже хочеться, щоб хлопці думали про своє здоров'я в більш ранньому віці. Адже здоров'я треба не тільки для армії, але і для себе особисто. А попереду - життя!

Ч то для мене служба в Збройних Силах? На таке питання ми попросили відповісти призовників.

Олександр ЦАНДЕР:

Олександр ЦАНДЕР:

- Я випускник факультету фізкультури і спорту МДПУ ім. І.П. Шамякіна. Маю водійські категорії «В» і «С». Розуміння служби в армії для мене в цьому віці - це дуже важлива і відповідальна місія, яку повинен виконати кожен поважаючий себе майбутній чоловік. Адже в усі часи саме чоловіка були захисниками Вітчизни. Я як представник молодого покоління це приймаю як належне і в майбутньому розглядаю можливість зв'язати свою подальшу долю зі службою за контрактом. Радує, що враховані мої побажання, і я потраплю служити в ракетні війська ...

Назар ТИМОФЄЄВ:

- Армія - той вуз, який дозволяє зрозуміти сутність людську, зрозуміти по-справжньому, що означають слова «взаєморозуміння», «чоловіча дружба», «ціна подвигу», якому може бути місце в будь-якому місці і в будь-який час. Для мене розуміння слова «Батьківщина» - це моє місто, який я люблю всією душею, мої батьки, моя кохана дівчина. Хочу служити у внутрішніх військах і сподіваюся, що моє бажання здійсниться, а мої близькі будуть мною пишатися. Служба в Збройних Силах країни - це гордість і честь для кожного чоловіка. Бажаю хлопцям, яким належить такий же період, готуватися до нього серйозно і з усією відповідальністю.

Денис ЛАХОДИРЬ:

Денис ЛАХОДИРЬ:

- Я випускник Мозирського державного політехнічного коледжу. Почав працювати в ВАТ «Мозирьпромстрой». Великий вплив на формування моєї особистості як майбутнього захисника Вітчизни мав батько, який служив в Мозирському ГРОЧС. Вважаю, що армія - це інститут, який зобов'язаний пройти кожен чоловік, щоб отримати потрібну виправку, загартувати характер, навчитися володіти зброєю, щоб в будь-який момент бути готовим до захисту рубежів своєї Батьківщини. Потрапив у війська зв'язку. Буду служити в Мінську. Сподіваюся, що служба для мене стане новою важливою сходинкою і життєвої віхою для майбутнього.

Ну, що ж, тепер мені можна підвести риску під запланованим репортажем. Завдяки діалогам з компетентними особами, а також з призовниками, все, що хотіла, - я побачила, почула і зрозуміла суть важливості проведених заходів. Висловити їх можу хіба що своїм закликом: «Жити - Батьківщині служити!» А судячи з відгуків і громадянської позиції молодих людей, майбутнє нашої країни - під надійним захистом.

Наталя Коноплич, фото автора

Що таке військовий призов, і навіщо він потрібен?
Віталію Вікторовичу, поряд з тими, хто реально і свідомо хоче стати в стрій, чи є в нашому регіоні такі, хто не бажає служити?
А яка відповідальність покладається на «ухильників»?
Скільки наших земляків поповнять ряди захисників Вітчизни?
Віталію Вікторовичу, хто може розраховувати на службу в резерві і альтернативну?
До якого віку діє військова повинність?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация