Новонароджений принц Кембриджський - третій в черзі на престол

З народженням правнука королеви Єлизавети II оглядачі знову заговорили про принципи і перспективи спадкової монархії З народженням правнука королеви Єлизавети II оглядачі знову заговорили про принципи і перспективи спадкової монархії   Британські ЗМІ з новиною про народження правнука королеви Єлизавети II

Британські ЗМІ з новиною про народження правнука королеви Єлизавети II. Фото: Reuters

Первісток принца Вільяма і герцогині Кембриджської Кетрін, новонароджений принц Кембриджський, стає третім в черзі спадкоємців британського трону. Він може стати главою збройних сил, верховним піклувальником Англіканської церкви і главою Співдружності, а отже, главою держави в 16 країнах.

Читати також: Королівський спадкоємець зібрав мільйони фунтів стерлінгів

Ще до народження спадкоємця в Великобританії активно просували реформу престолонаслідування. Були прийняті зміни, в соответвуют з якими успадковувати трон буде старша дитина монарха, незалежно від її статі. Так, навіть якщо б у герцогів Кембриджських народилася дочка, то після свого діда і батька саме вона претендувала б на королівський трон, незалежно від можливої ​​появи у неї молодших братів. У жовтні 2011 року лідери країн, що входять до Співдружності, принципово погодилися на поправки до законів про успадкування престолу, з тим щоб дочки майбутнього британського монарха мали б ті ж права спадкування, що і сини.

Як буде успадковуватися корона і який буде роль майбутнього британського монарха - ця тема знову і знову стає актуальною.

В останні роки опитування неодноразово свідчили, що найпопулярнішим наступником в лінії престолонаслідування піддані вважають принца Вільяма. В останні місяці - не без посилань на досвід Бельгії та Нідерландів - в деяких колах обговорюють можливу перспективу зречення монарха у Великобританії. Багато експертів її, однак, виключають. На відміну від Нідерландів, «традиції» зречення і передачі трону спадкоємцю в Великобританії немає. Зречення від влади Едуарда VIII в 1936 році заради шлюбу з розлученою американкою можна вважати одним з найбільш серйозних потрясінь в історії британської корони в XX столітті.

Читати також: Королева Нідерландів відреклася від престолу

Наступний в черзі британського престолонаслідування після правлячого монарха, старший син Єлизавети II принц Уельський Чарльз здебільшого не є найпопулярнішим в суспільстві представником королівської родини. Ненадовго в червні 2012 року, незабаром після Діамантового ювілею правління Єлизавети II - 60 років на троні - в ЗМІ відзначали різкий розворот у перевагах публіки: принц Чарльз став головним фаворитом серед потенційних наступників корони, вперше з 2005 року. Газета The Daily Mail пов'язувала це з його зворушливою промовою на адресу матері, Єлизавети II, на торжестві. Оглядачі підкреслювали: всього двома тижнями раніше піддані заявляли, що вважали за краще б в якості наступного короля Вільяма (44%), тоді як Чарльза підтримували 38%.

Оглядачі підкреслювали: всього двома тижнями раніше піддані заявляли, що вважали за краще б в якості наступного короля Вільяма (44%), тоді як Чарльза підтримували 38%

Навіть в ювілейний рік Єлизавети II, який, на думку багатьох спостерігачів, позитивно позначився на сприйнятті монархії, з'являлися дані опитувань, що принц Вільям - найпопулярніший член королівської сім'ї і в рейтингу обходить винуватицю торжества, правлячу королеву. Зокрема, це засвідчили дані опитування британців, проведеного в Наприкінці минулого року лондонським університетом Кінгс Коледж і службою Ipsos MORI. Третій рядок тоді зайняв принц Гаррі.

Саме на молоде покоління роялісти покладали великі надії в справі зміцнення авторитету монархії і відродження інтересу до неї. Повідомлення про підготовку весілля Вільяма з Кейт Міддлтон в 2010 році, самі урочистості в 2011 і «приголомшливу новину» про очікуване поповнення в молодій сім'ї в кінці 2012 року багато в країні сприйняли з великим ентузіазмом.

На думку дослідників, присутність в трійці двох молодих принців свідчить про те, яку важливу роль вони можуть зіграти в майбутньому монархії. Соціологи будували припущення, що молоді британці хочуть, щоб Єлизавета II передала престол принцу Вільяму, а не стоїть першим у списку претендентів на трон принцу Чарльзу. «Багато людей зраділи, якби Вільям успадкував престол від Королеви. Він молодий, гарний собою і популярний », - говорив раніше професор університету Кінгс Коледж Роджер Мортімор. На його думку, молоді люди асоціюють себе з Вільямом і Кейт. «Вони хочуть, щоб монархія виглядала більш сучасною», - додав він.

Опитування Ipsos MORI і лондонського університету Кінгс Коледж проводився з 10 по 13 листопада 2012 року. У ньому взяли участь 1014 британців. У процентному обчисленні принц Вільям отримав 62% голосів, королева Єлизавета II - 48%, принц Гаррі - 36%, а дружина Вільяма Кейт - 23%.

Дослідження, проведене в травні 2013 року на замовлення Sunday Times, показало, що 48% британців вважають, що королеві Єлизаветі II варто відректися від престолу, якщо вона буде не в силах виконувати свої функції. Розмови про зречення почалися після того, як було оголошено, що на зустріч глав країн Співдружності поїде не вона, а її син принц Чарльз.

Читати також: Єлизавета II пропустить саміт Співдружності вперше за 40 років

Зіграло свою роль в появі чуток і недавнє зречення королеви Нідерландів Беатрікс. Керівник центру британських досліджень Олексій Громико, однак, говорив, що паралелі не зовсім коректні і ймовірність такого розвитку подій низька. «Ті, хто вказує на те, що відбувається в Голландії і в Бельгії, не зовсім праві, - говорив Громико. - Британська монархія переживає вкрай сприятливий для неї період. У Великобританії з захопленням була сприйнята весілля Вільяма з Кейт Міддлтон, і, безумовно, народження правнука Єлизавети II додасть ще більшої популярності британської монархії ».

Читати також: Король Бельгії Альберт II зрікся престолу

Втім, поява чуток про можливе зречення деякі експерти пояснювали тим, що консерватори хочуть таким чином посилити свої позиції перед парламентськими виборами 2015 року. Сколихнути громадську думку на тему монархії для них у нинішній ситуації - безпрограшний хід.

Раніше, коментуючи прийняті зміни в порядку престолонаслідування, історик Ганна Уайтлок в інтерв'ю BBC висловлювала думку, що йде в ногу з часом монархія зможе впоратися з сучасними викликами, так що прощання з сімейством Віндзорів можна сміливо відкласти - якщо і не на кілька століть, то по принаймні на кілька десятиліть.

Додати BFM.ru в ваші джерела новин?

Ru в ваші джерела новин?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация