Новорічний штурм Грозного і знищення Майкопської бригади російських окупантів

Всі без винятку російські «мемуаристи» чомусь зосередили свою увагу виключно на знищеної майже поголовно на Грозненському вокзалі 31-Майкопської бригади (іноді її називають 131-й і навіть 331-й) Всі без винятку російські «мемуаристи» чомусь зосередили свою увагу виключно на знищеної майже поголовно на Грозненському вокзалі 31-Майкопської бригади (іноді її називають 131-й і навіть 331-й). Можна подумати, що ця бригада одна і штурмувала в новорічну ніч чеченську столицю.

Тим часом, Майкопская бригада була лише однією з тактичних одиниць в складі угруповання «Північ» під командуванням генерал-майора Пуліковського, та й діяла вона не самостійно, а в зв'язці з 81-м Самарським танковим полком, який так само майже повністю був знищений в районі Грозненського вокзалу.

До складу угруповання «Північ» крім цих підрозділів входили і інші сполуки, а в «новорічному штурмі» брали участь і інші військові угруповання: «Північний схід» (генерал-лейтенант Рохлін), «Схід» (генерал-майор Стасько) і « Захід »(генерал-майор Петрук), які так само були вщент розбиті в ході запеклих новорічних боїв. Так що, явно «скромничають» товариші писаки.

Щоб применшити російські втрати, деякі «військові (і околовоенние) експерти» заднім числом запевняють, що Майкопская бригада на момент штурму налічувала всього ... 446 військовослужбовців. При цьому зазначені експерти вважають за краще не згадувати, що бригада, як тактична військова одиниця, налічує мінімум кілька батальйонів і навіть полків.

В обох російсько-чеченських війнах складу більшості бригад Міноборони РФ досягав до 5 тисяч і більше солдатів і офіцерів. Наприклад, 205-я окрема мотострілецька бригада (командир - генерал-майор Валерій Назаров) до початку Першої російсько-чеченської війни досягала 6 тисяч солдатів і офіцерів, а до її кінця - понад 7 тисяч. В її складі перебувало ніж 1100 одиниць важкого озброєння і техніки.

Майкопская бригада, тому, не могла мати в своєму складі 446 військовослужбовців, тобто менше одного батальйону. Навіть за офіційними даними, опублікованими на офіційному сайті Генштабу МО РФ Майкопская бригада на момент загибелі налічувала в своєму складі 1469 солдатів і офіцерів, 20 танків, 42 БМП, 16 гармат і мінометів.

За тими ж даними, знищений одночасно з Майкопської бригадою на Грозненському вокзалі 81 Самарський полк налічував на момент штурму один тисяча триста тридцять один військовослужбовців, 31 танк, 96 БМП, 24 знарядь і мінометів. Насправді, навіть ця «офіційна» чисельності не передає всієї картини, оскільки саме перед запланованими бойовими операціями (на зразок «новорічного штурму») російські військові з'єднання посилювалися додатковими частинами, формально значаться в складі інших частин зі своїм окремим індексацією. Як би там не було, тільки «новорічний штурм» коштував окупантам 4 тисяч убитими (цю цифру згодом назвав Джохар Дудаєв), не рахуючи поранених і сотень полонених.

Цю ж цифру втрат призводить російський інформаційний сайт http://weteran1996.ucoz.ru який пише, що «б ронетанковая атака, яка була розрахована швидше на досягнення ефекту залякуючи, була абсолютно безпорадною в міських умовах і зазнала краху. Чеченські солдати блокували росіян і майже без опору їх знищували розстрілюючи бронетехніку з верхніх поверхів будинків і підвалів, а також шляхом ведення мінометного і гранатометного вогню через сусідні будівлі. Танки і бронетранспортери не мали можливості вести вогонь по верхніх поверхах будівель. Виживши після чеченської атаки російські солдати намагалися згуртуватися і відступивши зайняти кругову оборону в зайнятих ними будинках, але до 3 січня майже всі вони були знищені, а решта здалася в полон ».

Збройний опір росіян в Грозному припинилося, а всі російські військові підрозділи, які увійшли в Грозний 31 грудня майже повністю загинули. Лише одиницям, з числа російських солдатів, вдалося пробитися з Грозного назад. Крім особового складу була знищена також майже вся російська бронетехніка. Тільки протягом новорічного штурму чеченської столиці, який тривав з 31 грудня по 3 січня, загинуло до 4.000 російських солдатів і було знищено близько 400 російських танків і бронетранспортерів, -зазначає http://weteran1996.ucoz.ru/publ/bitva_za_groznyj/1-1-0-8 .

Офіційні російські ЗМІ зменшують ці втрати рівно в 10 разів, стверджуючи, що в ході «новорічного штурму» загинуло всього 400 федеральних військовослужбовців. І це при тому, що офіційно підтверджується російськими джерелами загибель тільки Майкопської бригади і Самарського полку виводить «святкові» втрати російських на цифру не менше в 2,5 тисячі осіб. Треба нагадати, що важкі втрати понесли всі угруповання російських військ, а не тільки угруповання «Північ». Російські правозахисники називають цифру «новорічних» втрат 1,5 тисячі, не пояснюючи, на яких даних побудована ця їхня «обережна» оцінка.

В описах «новорічного штурму» російським офіціозом з'явилися і нові «сенсаційні» дані. Виявляється, знищення окупантів проводили «дудаєвськую штрафні батальйони, сформовані з випущених із в'язниць карних», за якими, ясна річ, йшли «загороджувальні загони, складені з добірних головорізів Басаєва». Але і це ще не все. З'ясовується, що загороджувальні загони були не так вже й необхідні, тому що «штрафні батальйони» складалися суцільно з безстрашних наркоманів, які йшли в атаку в повний зріст, природно, через те, що «Дудаєв видав їм наркотики». Ось так. Нічого нарікати на танки. Чи не танки винні в провалі, а чеченські наркомани.

Інша російська сенсація на цю ж тему дещо суперечить першій: тут стверджується, що ні наркомани знищили російських вояків, а ті самі «Басаевскіе головорізи», які йшли в атаку на російські позиції «прикрившись живим ланцюгом з жінок і дітей». Натюрліх, жалісливі російські солдати дали знищити себе і свої танки, так і не зробивши жодного пострілу «по цивільним особам». Так створюється російська історія новітнього часу, і вона настільки ж правдива, як і вся офіційна історія цієї дивовижної країни.

Відділ моніторингу

Chechenews.com

30.12.13.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация