Ню і філософія у вас, творці!

  1. арт
  2. «У пошуках гармонії», художній тандем
  3. Impression, живопис Марини Крилової
  4. «Три виміри», дебютна виставка Наталії Раханський
  5. «Побачення», живопис Олени Рижих
  6. фольклор
  7. «Вербна неділя», етнофестиваль

Побачення - частина життя будь-якої людини і стосуються вони не лише стосунків чоловіка і жінка. Кожен день ми зустрічаємося з містом, людьми дорогими і ненависними, прекрасним і огидним, минулим і майбутнім.

Побачення цього і наступного тижня, киянам і приїжджим пропонує культурна афіша. Наосліп вибирати не доведеться, короткий зміст кожного заходу додається. Вивчайте натільні знаки, шукайте гармонію і спробуйте вгадати, хто захований під личиною комахи.

арт

«Самсара», художній проект

З 3 по 19 квітня

Щербенко Арт Центр (вул. Михайлівська, 22 в, тел. (096) 801-2041). Відкрито з ВТ по СБ з 11.00 до 20.00, ВС, ПН - вихідні. Вхід вільний.

Вхід вільний

Самсара і натільні знаки //shcherbenkoartcentre.com

Згідно східним філософським поняттям самсара - переродження, перевтілення і звільнення від бід і гріхів минулого існування. Над цією темою стосовно мистецтва розмірковує український художник і фотограф з псевдонімом aleksandr.

Його роботи виконані в жанрі - ню. Однак оголену натуру автор розфарбовує орнаментальними знаками (в нагоді його захопленість каліграфією), тим самим наділяючи тіло новим змістом.

«Самсара підкреслює сенс тлінність, бо звільнена, просвітлена душа позбавляється від неї. Але переважна більшість людей, які не просуваючись в духовному розвитку, постійно повторюють в різних варіаціях одне і те ж, одну і ту ж долю - карму. І в карму тілесне стає первинним, тому що воно - тягар, яке душа несе від перевтілення до наслідування. З наших буденних уявлень про тіло, кисть і фарба повертають йому кармічний сенс і, в той же час, повідомляють нам про неминущі миттєвостях краси і щастя ». Таку програму підводить під своє мистецтво художник.

«У пошуках гармонії», художній тандем

З 1 по 30 квітня

Музей історії Києва (вул. Б. Хмельницького, 7, тел. 520-2822). Відкрито в ПН з 11.00 до 16.00 (каса до 15.00), ВТ - ВС до 19.00 (каса до 18.00). Вхід 15-30 грн.

Вхід 15-30 грн

«Гуцулки» В'ячеслава Приходько //artstil.com.ua

13 січня о Закарпатському художньому музеї ім. Й. Бокшая до 75-річчя народного художника України В'ячеслава Приходько, презентували виставку. На жаль, до цієї дати видатний автор не дожив, помер в 2011-му.

Цей працьовита людина - яскравий представник Закарпатської школи, здається, був талановитий у всьому, за що брався: живопис, графіка, акварель, карикатури в пресі. До слова, він не залишив жодного незакінченого етюду. Також він стояв біля витоків створення Закарпатського художнього інституту та ставши педагогом, випустив не одне покоління самобутніх художників. І, що важливо, прищепив любов до художніх образів і своєму синові Едуарду.

Сьогодні у любителів прекрасного є можливість оцінити таланти батька і сина, провести паралелі в їхній творчості і побачити індивідуальні риси.

Якщо для робіт В'ячеслава Приходько характерні відсутність конфлікту, протиставлень в образах, позитивний погляд на речі, то його син синтезує класику і абстракцію, яскраву темпераментність колористики і монохромність колірної гами. Однак все це - пошуки гармонії, а у батька і сина шляху до неї були різними.

Impression, живопис Марини Крилової

З 3 квітня по 14 червня

Арт-галерея «Мануфактура» (с. Ходосіївка, Обухівське шосе, 2, тел .: +38 050-42-42-888, (044) 200-9747). Відкрито щодня з 11.00 до 21.00. Вхід вільний.

Вхід вільний

«Міст в осінь» Марини Крилової //manufactura-art.com.ua

На першій виставці художників, яких з легкої руки журналіста назвали імпресіоністами, було невеликого розміру полотно, де крізь сіру млу хиталося і відбивалося у воді червоне сонце. Робота Клода Моне «Враження. Сонце, що сходить »стало відправною точкою величезного художнього пласта в історії мистецтва.

Те ж слово - Impression (Враження) вибрала для зборів своїх робіт українка Марина Крилова. «Для мене кожна нова картина - це довге і захоплюючу подорож, довгий цікава розмова. Я запрошую вас в цю подорож і хочу подарувати трохи краси, пригоди і надії », - каже автор.

Картина «Японський місток», написана широкими густими мазками, сюжетом нагадає багатьом імпресіоніста Моне, а враження від кольору і фарб змусять побачити в сірих буднях великого міста романтичний флер.

«Три виміри», дебютна виставка Наталії Раханський

З 31 березня по 12 квітня

Національний музей Тараса Шевченка (бульв. Шевченка, 12, тел. 234-2556). Працюють щодня з 10.00 до 18.00 (каса до 17.30), вихідний - пн.

30), вихідний - пн

«Сплетенкі» Наталії Раханський //rahanskaya.com

Художниця-декоратор Наталія Раханський починала свій творчий шлях в невеликому містечку Сквира Київської області, коли ще дитиною вперше дотяглася до олівців. Але свій талант прийняла лише в 27 років, занурившись в світ фарб, пензликів і полотен, будучи дипломованим фінансистом. Проте, їй вдалося створити свій власний стиль в олійного живопису, що відображає особисту інтерпретацію побаченого.

До речі, багатьом відомим людям її погляд здався вельми і вельми цікавим. Тому роботи художниці поповнили колекції музеїв і галерей, а також приватні зібрання, наприклад, президента Азербайджану Ільхама Алієва.

Персональна виставка Наталії Раханський «Три виміри» - це поетичні серії «Комахи», «Життя черевичків» і «Сюжети». «Комахи» - це свого роду алегорія людського суспільства, де кожен персонаж - символ душевних якостей людини або його соціальних функцій. «Життя черевичків» можна розглядати як емоційно-особистісний портрет господаря, його «альтер его». А добірка сюжетних картин художниці переконує глядача, що навколишній світ прекрасний. Варто придивитися.

«Побачення», живопис Олени Рижих

З 8 по 26 квітня

Галерея «Мистецька збірка» (вул. Терещенківська, 13, тел. 234-1427). Відкрито з ПН по ВС з 11.00 до 18.00. Вхід вільний.

Вхід вільний

Побачення Олени Рижих //artzbirka.com

У живопису Олени Рижих - символічні абстрактні форми, виражені в лаконічності композиції, чуттєві і наділені живими переживаннями. В її творчості незмінна тріада: емоції, енергетика кольору і виразна чітка структура. Також художниці цікаві духовні, сакральні теми.

«Ця виставка, як і всі мої попередні, не має обмежує концепції, як не може бути концептуальним народження дітей. Вона склалася з пейзажів улюблених реальних місць і узагальнено-фантазійних місцевостей, а також фігуративних композицій на тему побачення біля моря. Назва виставки «Побачення» стосується широкого спектра сторін життя, ця тема мені представляється багатогранної і невичерпною. Сам вернісаж - це також побачення з друзями і новими знайомими. Чекаю побачення з вами! », - закликає художниця.

фольклор

Концерт ансамблю народної духовної музики «Божичі»

5 квітня

Музей книги і друкарства (територія Києво-Печерської Лаври, вул. Лаврська, 9, корп. 9, тел. 280-7976, 280-66-23). Початок о 15.00. Квитки 5-15 грн, студенти, школярі - безкоштовно.

Квитки 5-15 грн, студенти, школярі - безкоштовно

«Божичі» збирають фольклор і діляться ним з публікою //bozhychi.com.ua

Звідки пішла назва «Божичі» - один Бог знає. Хоча, учасники ансамблю призводять досить правдоподібну етимологію. Нібито Божич - молодий бог, представник язичницького пантеону, покровитель Коляди. А раз група була створена якраз до різдвяної коляди, то і назва була доречною. Тут ще є один підтекст - фольклор, який збирають в етнографічних експедиціях і виконують учасники ансамблю - та «пуповина», яка пов'язує нас сьогоднішніх зі світом предків. А це вже з розряду божественних проявів.

«Божичі» - приватний гість на фолк-фестивалях і етнопразднествах, але найкраще познайомитися з його репертуаром і манерою виконання не в низці виступу подібних колективів, а особисто. Така можливість буде публіці у Вербну неділю.

Ансамбль не тільки співає старовинну музику, але і продовжує танцювально-інструментальні традиції, які ще залишилися подекуди в селах. Однак на анонсоване концерті «Божичі» виконають псалми, протяжні пісні. Географія мелосу охоплює Дніпропетровську, Донецьку, Запорізьку, Луганську та Полтавську області.

«Вербна неділя», етнофестиваль

5 квітня

Музей культурної спадщини (вул. Московська, 40б, тел. 280-6418). Вхід вільний.

В рамках культурно-пізнавального проекту цікавого проведення часу батьків і дітей, організатори запрошують відвідати цей етнофестиваль.

Нудьгувати не доведеться, запевняють господарі музею. Щоб познайомити дітлахів з фольклором, а може і стимулювати інтерес до нього, перед публікою виступлять дитячі колективи: «Цвітень», «Правиця».

Будуть веснянки і криві танці, а дитячий театр «Дай Боже», влаштує цілу виставу передпасхального дійства. Крім розваг обіцяють заняття, належні зустрічі Великодня - майстер-класи з писанкарства.

Сили стомлених і зголоднілих гостей відновлять узвар і традиційні українські страви.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация