Об'єднана ветеранська організація 2-я Ударна армія

Бійці 2-ї ударної армії, чий подвиг багато десятиліть незаслужено замовчувався, ціною своїх життів, двічі рятували обложений фашистами Ленінград

Бійці 2-ї ударної армії, чий подвиг багато десятиліть незаслужено замовчувався, ціною своїх життів, двічі рятували обложений фашистами Ленінград. Перший раз армія майже повністю загинула в боях в частинами Ліндеманна, другий раз - зупинила переможну до того армію фельдмаршала Манштейна.

2-я Ударна армія проривала блокаду Ленінграда, брала участь в операції по остаточного звільнення міст Ленінградської області від ворожої блокади, звільняла Прибалтику, багато польських міст, а завершила Велику Вітчизняну війну на Ельбі і острові Рюген - стародавньому слов'янському Буяні.

За чотири роки війни військам 2-ї ударної армії двадцять чотири рази оголошувалася подяку Верховним Головнокомандувачем.

За героїзм, мужність і відвагу 99 з'єднанням і частинам були присвоєні почесні найменування визволених і взятих міст. 101 з'єднання і частини прикріпили до своїх прапорів ордена Радянського Союзу, а 29 з'єднань і частин стали гвардійськими. 103 воїнам присвоєно звання Героїв Радянського Союзу.

До 2016 року ветеранів Великої Вітчизняної війни зі складу 2-ї ударної залишилося небагато. Роки і хвороби забирають багатьох їх з життя.

Але пам'ять про них жива. Працює до цих пір Рада ветеранів 2-ї ударної армії, який був зареєстрований в квітні 1979 року в Ленінграді. Тоді в нього було обрано 75 осіб. До президії - 10 осіб. Загальна чисельність ветеранів війни по Ленінграду становила 1760 осіб.

Рада ветеранів багато зробив для увічнення пам'яті полеглим бійцям 2-ї ударної армії.

У п. М'ясний Бор, Новгородської області, поставили меморіал всіх з'єднаннях з написом: «Повсталим із забуття героїчним бійцям 2-ї ударної армії, життям і смертю, подвигом своїм відстояли Ленінград».

А буквально поруч знаходиться меморіальне поховання бійців і її командирів.

Рада ветеранів багато часу приділяє навчальним закладам, музеям, школам і коледжам. Проводить уроки Мужності. Щорічно виїжджає до місць боїв і, звичайно, до меморіалу в п. М'ясний Бор.

Аналізуючи основні наступальні операції Червоної Армії, неважко бачити, що 2-я Ударна брала участь у всіх великих операціях. Бойовий її шлях - переконливе підтвердження фундаментальних положень радянської військової доктрини: головна сила на війні - солдат, його морально-бойові якості. У важких, нерідко здавалися безвихідними ситуаціях солдати, офіцери і генерали проявляли героїзм, мужність і відвагу, з честю виконали свій обов'язок перед Батьківщиною.

Вогненні версти 2-ї ударної армії, героїзм аж до самопожертви мають неминуще значення для патріотичного і морального виховання молоді в сучасних умовах.

Серед форм просвітницької діяльності - випуск патріотичної літератури. У книгах, що видаються під редакцією члена Спілки письменників М.І. Боженкова - голови Редакційно-видавничого комітету, людини з широкою ерудицією, систематично в усіх п'яти серіях, викладаються нові матеріали про бойовий шлях 2-ї ударної армії в роки Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр., Про повсталих з забуття, нарешті, про трагедію і тріумф армії, прориві блокади Ленінграда.

На завершення нагадаємо: ось уже багато років працює, а з 2016 року і керує Радою ветеранів 2-ї ударної армії, В'ячеслав Михайлович Добринін - творча особистість, дбайливо і щиро відноситься до людей, їх подвигу, схиляючись перед тими, хто віддав за Батьківщину життя .

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация