Об'єкти підвищеної вибухонебезпечності в Україні: на арсеналі в Богданівці не можна знімати навіть білок

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

4 мая 2012, 11:33 Переглядів:

Богданівка, 62-й арсенал. Спрацювала сигналізація, наряд - в рушницю.

Запит про відвідування на вибір одного з об'єктів зберігання боєприпасів і фотозйомку "Сегодня" направила в Міноборони завчасно - 23 березня. Через місяць заступник начальника відділу Генерального штабу полковник Андрій Овсянников повідомив, що командування рекомендує 62-й арсенал Сухопутних військ, дислокований в Кіровоградській області. Назва найближчого до нього села нагадувало ... Новобогданівку, тільки без перших букв, просто - Богданівка.

Читайте головний матеріал теми Об'єкти підвищеної вибухонебезпечності в Україні: в Новобогданівці досі знаходять осколки снарядів

Обумовили терміни. Але напередодні від'їзду почалися непорозуміння. Замначальника Генштабу генерал Володимир Хижий, якому розписали редакційне лист, пішов у відпустку, і папери залишилися в його столі. начальник озброєння ВСУ полковник Сергій Котляр не була проти нашої відрядження, але нічого не знав про зйомку. Уже в частині нам оголосили, що до них приїхала важлива комісія і всі зайняті нею. Забігши в кабінет свого зама з виховної роботи підполковника Олега Гибало, командир арсеналу полковник Андрій Араптанов повідомив, що дані про ввірене йому об'єкті розголошенню не підлягають. "Кількість боєприпасів, номенклатура? Чи не для друку. Приїхали б раніше - інша справа, - знизив голос, немов ділився держтаємницею. - Підняли особовий склад по тривозі, і він показав відмінну виучку".

Доручивши нас підполковнику Сергію Саливону, відповідальному за збереження боєприпасів, командир зник. Сергій Олександрович - з тутешніх, народився і виріс в Богданівці. Батько теж служив тут. Дружина Віра - старшина в аптеці. Саливон старанно переказав історичний формуляр частини, починаючи з 19 лютого 1942 року - тоді, під Сталінградом, почалося комплектування артскладах, що став прадідом нинішнього арсеналу. На Кіровоградщину його передислокували в 1944-му ...

Опускаючи розлогий екскурс в післявоєнну історію, звіт звівся до пафосного рапорту: в частині все чудово, перспективи чудові, техніка безпеки - вище не буває, кадри відповідальні, свідомі. На прохання переконатися в почутому на власні очі, прозвучало, що це не в його владі. "Але так скажу - все виходить від людей, - карбував офіцер. - Поки не чіпатимуть, не стануть розбирати, колупатися - біди не станеться. Боєприпас не вибухне, трава не загориться. Розповіді про те, що територія самозаймається (такі, за офіційними версіями , причини пожеж в Новобогданівці та Лозовий . - Авт.), Придумані. Від осколків битого скла загоряння не буде. На нашій території не п'ють, пляшки не б'ють. Тут зберігається стратегічний запас країни! ".

Правда, казуси траплялися. Боєприпаси викрадали. ("Спасибі, міліція організовану злочинну групу розкрила ".) Задимлення бували. (" Добре, арсенал в лісі, і трава зелена не вигоряє, та й локалізували швидко ".) Доступ стороннім на об'єкт закритий. (" Периметр охороняється надійно, хоча залітних грибників затримували ".) з приводу техніки безпеки пролунав досить спірна теза: "У кожного боєприпасу своя ступінь захисту, і якщо хто його упустить, нічого страшного не буде". Так і сказав. Ми зробили вигляд, що повірили.


Танкіст. Механік-водій сказав, що після армії піде в пожежні

"А взагалі у нас тут здорово, - підвів риску співрозмовник. - Військове містечко з розвиненою інфраструктурою, артезіанською водою, дитсадком. Житлом люди забезпечені. Є стадіон - займаємося спортом. Гриби, риболовля, полювання. Місця гарні. Запропонуй перевестися, нехай і з підвищенням, - ще подумав би. Хоча зарплату могли б і додати. у офіцерів вона - від 3 тисяч гривень, у контрактників - 1200. Малувато ".

"Нє пущать!" На технічну територію, де, власне, і зберігаються десятки тисяч тонн реактивних снарядів до "Граду", "Смерч", ураганів ", пресу так і не пустили. Депеша з дозволом на фотозйомку з Києва не прийшла. Якщо цього, як нам шепнули, посприяла військова контррозвідка, перестраховуючись, щоб ми не дізналися і не зняли чогось зайвого, то це лише посилило підозри - на об'єкті є що приховувати і ховати від чужих очей. Інакше б повели, показали, де, що лежить, чи безпечно, як описували в кабінетах. у Новобогданівці теж багато приховували - поки півень смажений НЕ клюнув. Може, пильні люди при погонах вирішили поберегти спокій і сон начальника Генштабу, командувачів Сухопутними військами і Південним оперкомандованіем - хтось ляпне не те, потім розбирайся. А вийшло, що підставили генералів, зустрівши журналістів, як КДБ при Союзі агентів ЦРУ. Притому що Овсянников запевняв: на листі була резолюція НГШ, санкціонуються і зйомку на арсеналі ...

Супроводжував нас по адмінтериторій Олег Гибало кинув комусь в серцях по мобільнику: "Так все я розумію, мене і самого ця ситуація обтяжує". І зітхнув: "У нас навіть білок знімати не дозволяється". Немов почувши застереження замполіта, в гілках зникла руденька звірятко. Мала, а просікає: режимний об'єкт, ворог не дрімає! ..

МІСЦЕВІ: "А ДЕ ЗАРАЗ БЕЗПЕЧНО? НІДЕ"

У Богданівці близько 5 тисяч населення. З них людина 250 трудяться на арсеналі. Підприємства позакривали, і вся надія тільки на військову частину. Вона і годує, і допомагає, чим може. А як щодо безпеки?

"Мені вже скоро 70, і кудись їхати пізно, - зізнається пенсіонерка Віра Маляренко. - Тут моя батьківщина. У тутешньому колгоспі 20 років дояркою пропрацювала. Чоловік помер, сини виросли. Коротати вік сама. Є корова, телята, ось мій кінь - господарство немаленьке. Але тримаюся. А безпеку ... Інший раз сирена на арсеналі як зареве, так мимоволі злякаєшся. Тільки вже уваги не звертаєш ".

"Занепокоєння наша сім'я не відчуває, - ділиться молода мама Марина Гонтар. - Я в Знам'янці на ринку реалізатор, а чоловік - в місцевому лісгоспі, але в частину частенько заїжджає. Там чимало цивільних, і, по-моєму, незадоволених серед них немає. У військових лікарі хороші, стоматолог, наприклад, є до кого прийти. І садок нормальний, моя дочка туди ходила. Грошей на ремонт з батьків не брали ".

"Ніколи навіть не замислювалася, чи безпечно тут жити, - здивувалася інша матуся на ім'я Яна. - Де зараз взагалі безпечно? Ніде. У мене батько служив прапорщиком, і нічого. Крім частини, людям влаштуватися нікуди".

"І мені не лячно, - підключається Тамара Компанієць. - На технічній території пропрацювала 33 роки і пішла на пенсію в 45 - за пільговим списку. Знаю, яка охорона, які пороху, вибухівка. Так, була справа, зброя крали, але давно вже ".

"Колись я був збирачем" олівців "- реактивних снарядів для" ураганів ", - розповідає Анатолій Назаренко. - Незрозуміло, чого вас не пропустили. Може, недоліки не хотіли показувати? Раніше було - хтось прокрався, прогавив. Але не думаю, що у нас повториться Новобогданівка. Там степ, відкриті майданчики. Тут - ліс, дерева великі, раптом що - візьмуть на себе удар ".

Читайте також Об'єкти підвищеної вибухонебезпечності в Україні: де ще таїться загроза (СПИСОК)

Жителі Новобогданівки згадують про вибухи: "Тепер ми вічні заручники"

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Об'єкти підвищеної вибухонебезпечності в Україні: на арсеналі в Богданівці не можна знімати навіть білок". інші Останні новини України дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Олександр Ільченко

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Спасибі! Повідомлення надіслано.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Quot;Кількість боєприпасів, номенклатура?
МІСЦЕВІ: "А ДЕ ЗАРАЗ БЕЗПЕЧНО?
А як щодо безпеки?
Де зараз взагалі безпечно?
Може, недоліки не хотіли показувати?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация