Об'єкти ЮНЕСКО в Україні

  1. Софійський собор в Києві
  2. Києво-Печерська Лавра
  3. Історичний центр Львова
  4. Букові ліси Карпат
  5. Резиденція митрополитів Буковини
  6. Херсонес Таврійський
  7. Церква Святого Юра в Дрогобичі
  8. Церква Святого Духа (Потелич)
  9. Церква Вознесіння Господнього (Ясіня)

ЮНЕСКО - одна з установ ООН з питань культури і науки. Їх мета - зміцнення миру в усьому світі по засобу співпраці в галузі освіти і культури.

У ЮНЕСКО існує «список об'єктів всесвітньої спадщини», куди включаються пам'ятки архітектури і мистецтва по ряду причин. У цьому списку, звичайно, є і Україна, на території якої значиться безліч об'єктів пам'яті, один з яких навіть визнаний шедевром людського генія.

Критеріїв відбору пам'яток у ЮНЕСКО дуже багато, тому перейдемо відразу до знаменитих українських об'єктів зі списку.

Софійський собор в Києві

Софійський собор в Києві

Софійський собор - одна з головних християнських святинь Європи, а особливу цінність представляють «Царські врата» і «Оранта» Софійський собор - одна з головних християнських святинь Європи, а особливу цінність представляють «Царські врата» і «Оранта». Мозаїка «Богоматір Оранта» є негласним символом Києва і втілює мудрість століть в собі. Царські врата мають не меншу значимість, адже вони також вважаються «святими» в сакральному сенсі. У Софійському соборі зберігається величезна безліч фресок з різноманітними стилями виконання.

Датою заснування собору довгий час вважався 1037, так зазначено в «Повісті временних літ». Але істориками на основі багатьох незаперечних даних письмових джерел доведено, що будівництво собору почалося в 1011, а закінчилося в 1018.

Києво-Печерська Лавра

Києво-Печерська Лавра

Київська Лавра - духовний центр всіх столичних жителів і гостей Києва, де збираються на Великдень і Різдво. Київ-Печерська лавра цікава тим, що на її території розташувалися ще кілька міні-церков плюс Успенський собор.

Кожна святиня має свою багату історію і надзвичайно гарні декорації, датовані різними епохами. Цілих дев'ять століть формувалася самобутність всередині і зовні лаври, а особливу цінність представляють печери.

Кожен день гід бере з собою близько 8 чоловік і протягом 2 годин виступає провідником по підземеллях лаври. Там відбуваються воістину чудові речі, так як печери вважаються місцем сили. Сюди приходять бажаючі відновити життєві сили і енергію, а також відкритися перед самим собою.

Історичний центр Львова

Історичний центр Львова

Львів - це місце mustvisit в списку мандрівників, адже тут знаходяться більше 2500 пам'яток архітектури. Однак ЮНЕСКО внесла до списку саме історичний центр Львова, де сконцентровані шикарні ансамблі середньовічної та давньої архітектури. У Львові кожен квартал буквально «дихає» історіями.

Так, туристам особливо полюбилися площа Ринок , театр Крушельницької , Домініканський костел та інші.

Ансамбль архітектурних перлин полягає на 120 га території Львова.

ЮНЕСКО віднесли до пам'ятних місць також собор Юра і Святоюрську гору. Згідно з правилами, власники не мають права робити добудови на історичних будівлях, а також змінювати фасади або затьмарювати вид вивісками і білбордами.

У Львові відчувається справжня гуцульська автентичність.

Дуга Струве - це, мабуть, сама незвичайна пам'ятка в списку ЮНЕСКО, адже без словника і геолога не розберешся, що це за дуга і де її шукати.

Геодезист Струве одного разу в 19 столітті ініціював цікавий експеримент, дані якого повинні були виміряти дугу земного меридіана. Для цього процесу задіяли близько 260 полігонів в різних країнах і містах. Так, на території України теж виявилися кілька закладених в землю кам'яних кубів, за якими орієнтувалися вчені - в селі Стара Некрасівка Одеської області.

Дуга все ж була виміряна за довгих 40 років і була названа на честь свого першовідкривача.

Букові ліси Карпат

Букові ліси Карпат

Секрет збереження і цілісності лісів Карпат в тому, що вони знаходяться на безпечній відстані від людини - відносно далеко. Адже тут не ступала нога лісоруба, а екологи називають це місце українськими джунглями.

Букові ліси тягнуться вздовж 180 км і складаються з 10 умовних сегментів, в залежності від переважної живності. Ліси беруть свій початок біля підніжжя Рахівських гір і тягнуться прямо до Вигорлат у Словаччині.

Резиденція митрополитів Буковини

Резиденція митрополитів Буковини

В Чернівцях , Де раніше була велична резиденція Буковинських митрополитів, сьогодні розташовується університет Федьковича. Гості міста часто говорять, що університет схожий на Хогвартс з однойменної казки про Гаррі Поттера, але він ще краще!

Резиденція митрополитів внесена в список ЮНЕСКО не випадково, а в силу вишуканого архітектурного стилю і культурного значення цього місця. Будівництво резиденції тривало цілих 18 років, але воно того варте. Тільки уявіть як творцеві Йозефу Главку зараз приємно за своє творіння.

Університет зберіг колишню будівлю, яке складалося з трьох корпусів: головного, духовного училища та церкви. Главку неабияк потрудився, придумавши такий витончений стиль для настільки нетипового будівлі. Тут об'єднані романські та візантійські мотиви, а стіни декоровані кольоровою черепицею.

На цьому краса не закінчується. Усередині резиденції Буковинських митрополитів туристів до сих пір зустрічає пишний мармуровий зал і червона кімната.

Херсонес Таврійський

Херсонес Таврійський

фото tury.club

Херсонес входить в список об'єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, проте з 2014 року моніторинг збереження музею-заповідника з боку ЮНЕСКО не проводиться, оскільки організація не визнає окупацію Криму.

У РФ Херсонес Таврійський зараз віднесений до категорії особливо цінних об'єктів культурної спадщини федерального значення.

Церква Святого Юра в Дрогобичі

Церква Святого Юра в Дрогобичі

Церква Святого Юра - православна церква, пам'ятник історії і архітектури в Дрогобичі в 2013 році внесена до списку об'єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО в складі об'єкта «Дерев'яні церкви Карпатського регіону на території Польщі і України».

Церква Святого Юра кілька разів ремонтувалася, але вона не втратила свого первісного вигляду й досі є одним з найбільш збережених пам'яток галицької архітектури XV-XVI століть. Сьогодні церква є частиною відділу дерев'яної архітектури музею «Дрогобиччина».

Церква Святого Духа (Потелич)

Церква Святого Духа (Потелич)

фото galka.if.ua

Церква Святого Духа - православна дерев'яна церква в селі Потелич (Львівська область), споруджена в 1502 році.

Найстаріша збережена дерев'яна церква Львівщини.

21 червня 2013 року на 37-й сесії Комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, що проходила в Камбоджі, церква Святого Духа разом з іншими дерев'яними церквами Карпатського регіону була занесена до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Церква Вознесіння Господнього (Ясіня)

Церква Вознесіння Господнього (Ясіня)

Церква Вознесіння Господнього (Струківська) знаходиться в селі Ясіня, Рахівського району Закарпатської області.

Побудована в 1824 році в хрестоподібно вигляді з куполом над центральною частиною нефа. Збережений старовинний іконостас і хоругву XIX століття. Поруч в церквою розташовується старовинний цвинтар і дзвіниця 1813 року побудови. Служби в храмі проводять Українська православна церква (МП) і Русинська Греко-Католицька Церква.

У 2013 церква Вознесіння Господнього, разом з іншими дерев'яними церквами Карпатського регіону, була включена в список всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация