Обереги й амулети від відьом, нечистої сили, чорної магії, злих духів, чаклунів

  1. Хто такі відьми і чаклуни
  2. Як обчислити відьму
  3. Захист від відьом і чаклунів
  4. камені
  5. рослини
  6. Побутові предмети
  7. молитви
  8. Хто має особливу потребу в оберегах

У більшості є знайома, після спілкування з якою самопочуття погіршується, діти вередують, між членами сім'ї починаються сварки. Один раз може стати збігом, а кілька подібних випадків закріплять погану славу. Буває, нещастя наздоганяють без видимої причини: не лаявся, що не хвалився. Зазвичай звинувачують відьом і чаклунів. Сучасна наука заперечує магію. Але люди продовжують вірити в надприродне, бояться пристріту не менш, ніж в середньовіччі. При найменшій підозрі люди звертаються до оберегом, молитвам і змов. Про це і піде мова в статті: чи варто боятись чаклунок і як захиститися.

Хто такі відьми і чаклуни

У більшості є знайома, після спілкування з якою самопочуття погіршується, діти вередують, між членами сім'ї починаються сварки

Відьма

Перш, ніж розповідати про обереги, хочеться вирішити питання: чи існують вони насправді? Можливо, захищатися не доведеться.

Слово відьма походить від старослов'янського і має значення «та, що відає». Це дівчина, яка володіє знаннями. Їх ще називали вештіцамі, чарівницями, відьмами та чарівниць.

У Древній Русі і Європі уявлення про відьом розходилися, хоч і мали схожі риси. У Європі вона несла абсолютне зло. Їй приписували злягання з дияволом і криваві жертви. Продавши душу дияволу, вона отримувала вічну молодість і надприродні сили. Чаклуни отримували від диявола секрети багатства. У ХV - XVII століттях відкрилося полювання на відьом. Красивих рудоволосих дівчат і чорних котів винищили, а підступи поповнили золотом спалених «чаклунів».

На Русі це було трохи інакше. Чаклунок ловили, судили, часом учиняли криваві розправи. Але закон їх захищав, а кожна справа розбиралася індивідуально. Для звершення суду обов'язково має бути присутня звинувачує сторона. Свідоцтва показують, що часто влади відунів відпускали, а обвинувач ще й опинявся винен. Сільські воліли або не зв'язуватися з ними зовсім, або учиняти самосуд.

Показова одна історія про дівчину Тетяну.

Історія була в початку 1899 р На вулиці посварилися дві баби. Тетяна пообіцяла суперниці зіпсувати її. На шум зібралися мужики. Тетяну побили і намагалися знайти хвіст. Вона чинила шалений опір, і завдала чимало шкоди кривдникам. (Хвіст, проте, не знайшли). Тут і чоловік Тетяни (Архип) наспів. За дружину заступився, але його теж побили. Пізніше він говорив, що дружину боїться, адже вона його обіцяє перетворити в жеребця.

Тетяну зв'язали і відвезли в волость. У волості мужикам пригрозили розправою за скоєне, тому ті пішли на мирову. Правда, випросили у Архипа відро горілки, щоб забрати звинувачення. Мужики вибачилися перед жінкою, попросили на селі не чаклувати. Між собою ж вирішили розбиратися з такими справами самостійно, без залучення влади.

Даль пише, що багато прикладів того, що «замість уявної відьми ловили злу сусідку на те, як вона перев'язує вим'я у корови волоском, або виходить вночі в одній сорочці, без голівки, босоніж, розпустивши патли, лякати, з будь-яким наміром, забобонних ».

У Малоросії за неї почитали будь-яку жінку. Часто відунів вважали красунь. У центральній частині Росії образ чаклунки - стара з гачкуватим носом, горбом, кульгаючи і часто одноока. Але всюди, в будь-якій частині країни у відьми був хвіст.

Народ виділяв дві категорії чаклунок:

  1. Від народження. Вона може творити добрі справи і погані. Зроблене зло може звернути. Народжена чаклунка - дочка відьми або третя позашлюбна дівчинка в роду. Відункою ставала сьома або п'ята дочка в сім'ї. Рожались вони ще у матерів, які з'їдали в Святвечір вугіллячко.
  2. Вчені. Переймали майстерність у досвідчених відьом. Спершу проводився процес ініціації. Якщо дівчинка не боялася, починалося навчання. Вона укладала з чортом договір, заповідаючи душу дияволу. Бувало й так, що вмираюча чаклунка передавала майстерність через віник або клубок, нашептав на нього знання.

Були дні, коли чаклунські сили мали найбільшою силою: Іван Купала, Юр'єв День, Великдень, Трійця, Різдво. В цей час люди захищали талісманами житла і господарські споруди. Без потреби опівночі на вулицю не виходили.

Вважали, що чаклунки учиняють такі злодіяння:

  • псування худоби. Особливо люди вірили в те, що чаклунка краде молоко корів;
  • зав'язування або заламування класів в поле, що призводило не тільки до мізерного врожаю, але і до хвороб господаря поля;
  • управління стихіями. Відунка могла наслати грозу, град, ураган, затемнення;
  • наклепи на вітер. Чаклунка пускала на вітер клаптики вовни або стружку зі сказаними словами. Шкода це приносило того, на кого це осяде;
  • наклепи на речі. Якщо треба нашкодити конкретній людині, то забалакувались його речі або слід (зліпок ноги на землі);
  • епідемії і хвороби;
  • перетворення в тварин і птахів.

Однак до відунів зверталися і за допомогою:

  • відвороти;
  • привороти;
  • лікування від хвороб;
  • ворожіння;
  • передбачення погоди;
  • вибір дня для оранки.

За свідченнями історичних документів і билічек, відьми дуже винахідливі в своїх обрядах.

Деякі сучасні дослідники теж не заперечують існування чаклунок. Наприклад, Дж. Гарднер в книзі «Ведовство сьогодні. Гарднеріанская Книга Тіней »розглядає знахарство як релігію, показує життя відьом зсередини, ставши членом ковена (громади англійських відьом).

Гарднер доносить до читача думку, що відьми не бажають іншим зла. Часом вони своєю енергією втручаються в перебіг життя, але тільки на благо суспільства. Так, наприклад, ковени об'єдналися для енергетичної боротьби з Гітлером.

У чаклунство можна не вірити, але це не змінить факту його існування. Ведуньі є і будуть. Знання їх будуть передаватися і в якості навчання, і в якості генетичної пам'яті від мами до доньки.

Спираючись на здоровий глузд і практику, можемо сказати, що справжніх відьом мало. Набагато більше злих заздрісних жінок з сильною енергетикою. Вони лякають псуванням, прокляттям, а можуть не здогадуватися про те, що приносять зло одним лише словом. Можливо, це дар від предків або просто сильне біополе. Їх варто побоюватися і знати способи захисту.

Як обчислити відьму

Перш, ніж починати боротьбу, непогано дізнатися хто в оточенні несе зло.

У стародавніх слов'янських переказах є безліч способів:

  • побачиш її, якщо подивишся крізь сито, хомут, осиковий борону або випав сучок в кришці труни;
  • чаклує та, що просить вогню від купальського вогнища;
  • чаклунки обертаються жабами і кішками , Тому їх гнали з хліва вилами, намагаючись виколоти око. Хто на ранок опинявся з каліцтвами - та й була в образі тварини;
  • ведуньі встають спиною до вівтаря;
  • на Великдень ведуньі цілують церковний замок і намагаються вхопитися за край ризи священика. «На Великдень відьми бігають»;
  • не виносять вигуки «Христос воскресе»;
  • не терплять, коли їм показують дулю;
  • якщо спалити Осинове поліно, то чаклунка прийде в той будинок;
  • у неї росте хвіст і волосся розташовуються не там де треба: над верхньою губою, по хребту, на ногах;
  • в зіницях відьми немає відображення або воно перевернуто.

Більшість з цих обрядів в сучасному світі не інформативні. Можна виділити кілька основних рис:

  • метушливість і багатослівність. Такий гість в домі все випитував, жваво цікавився новинами і при цьому не давав вставити господареві слова;
  • погляд їх бігає;
  • часто вони погано судять про інших, багато чим незадоволені, люблять попліткувати і обговорити чуже життя;
  • багато хвалять господаря будинку;
  • у них є недолік: кульгавість, косоокість, шрами і подібне. Часто це проявляється до старості, а в молодості буває непомітно. Це пов'язано з тим, що кожен посланий негатив повертається і залишає відбиток на зовнішності і долю. Тому такі люди в старості самотні, а вмирають в муках.

Якщо знайшли подібні риси в когось зі свого оточення, то краще обмежити спілкування, захистити себе, а будинок після візиту чистити. Можливо, зло така людина приносить не навмисно. Наврочити можна випадково навіть похвалою. А сказане на емоціях вислів збувається.

Захист від відьом і чаклунів

Захист від відьом і чаклунів

Тепер перейдемо до головного питання: які амулети застосовувалися в боротьбі з прокляттям і чаклунством. Розділимо їх на групи. Кожен вибирає талісман по вірі. Ревний християнин молиться, хто вірує в язичництво вішає на шию слов'янський амулет , а на двері підкову , Сучасний атеїст посипається сіллю і встромляє всюди шпильки. Будь-який спосіб дієвий, якщо вірити в його силу.

камені

Їм приписувалися особливі властивості не тільки на Русі, а й в інших країнах. Дані про магічні і лікувальні властивості каменів можуть відрізнятися. Ми скористаємося дослідженнями авторитетного американського мінералога Джаспера Стоуна.

  1. Агат . З давніх-давен його носили вагітні для того, щоб уберегти себе і майбутнє дитя від чаклунства, поганий енергетики. Він приймає на себе весь негатив, тому його кожен день треба чистити, занурюючи в холодну воду. бусинку з білого агата надягають на руку немовлятам, оберігаючи від зла. Чорний агат чоловіча прикраса від чародійства. У давнину агати вставляли в очі статуям для того, щоб уберегтися від прокляття.
  2. Геліотроп. Являється найкращим християнським талісманом, тому з нього виготовляють амулети у вигляді перснів, браслетів і підвісок. Геліотроп утворює навколо власника захисне поле, яке не підпускає погану енергію.
  3. Смарагд. Цей потужний талісман вберігає від злих чар, відводить нещастя. Ще смарагд принесе власнику спокій.
  4. Кошаче око. За рахунок своєї незвичайної забарвлення з переливом, що нагадує око кішки, йому почали приписувати магічні властивості, основне з яких запобігають прокляття. При цьому він притягує увагу оточуючих і привертає любов.
  5. Онікс. Поглинає негативну енергію, тому у власника накопичуються життєві сили. ще онікс позбавляє від нерішучості й підозріливості, що теж корисно в боротьбі з темними силами.
  6. Сердолік. Якщо нанести на нього ім'я власника стане амулетом від прокляття і недобрих чарів. Єгиптяни вірили, що сердолік оберігає не тільки на цьому світі, але і в загробному житті. Він пов'язаний з богинею Ізідою. Стародавні єгиптяни прикрашали сердоліком гробниці. Араби і перси висікали на сердолік слова з Корану, щоб захиститися від заздрості. Перстень з сердоліком, подарунок графині Воронцової, був улюбленим талісманом Пушкіна «Від преступленья / Від серцевих нових ран / Від зради, від забуття».
  7. Хрисопрас. З нього здавна робили талісман від негативу. Підвіска з хризопразом вбереже від заздрісників і наклепників. Він відганяє нічні кошмари. Мутнеющего хризопраз попереджає про небезпеку, що насувається.

Говорячи про камені, не можна обійти стороною « курячий бог ». Він не належить ні до ювелірних, ні до виробних і знайти його можна в будь-якому місці. Це звичайний плоский камінчик з діркою . Через неї просмикували шнурок. Розташовувався він в будинку, хліві, в стайні. Можна носити і як особистий талісман.

рослини

У слов'янській народній магії та медицині рослини використовувалися найчастіше. З них робили амулети, розміщували в якості віників на стінах, робили лялечки. Рослини були учасниками багатьох ритуалів, в тому числі і покликаних уберегтися від чаклунства, нежиті.

  1. Горобина. Її вішали в будинку після повернення з кладовища, щоб небіжчик не повернувся. Нареченому в чоботи сваха сипала коріння горобини від пристріту. щепочку горобини клали за щоку від псування. Подорожні з горобини робили ціпки, що оберігають від чаклунства. Більшою силою володіє дерево, що росте на мурашнику. З гілочок і ягід горобини виходять сильні домашні талісмани. Їх бажано розміщувати над колискою, в дверних отворах, у вікні і інших вразливих місцях.
  2. Верба. Її гілки висвітлюються у Вербну неділю і зберігаються весь рік в будинку від нечисті, стихійних лих і хвороб.
  3. Ялина. Колючки і сильний смоляний запах зробили ялина популярним обрядовим деревом. Гілки ялини на Івана Купала встромляли перед хлівами, хатами, воротами, укладали на даху від розгулялася нечисті.
  4. Осика. Хоч і вважається проклятим деревом, але широко використовується в якості талісмана. Мабуть, найпопулярніше дерево, коли справа стосується нежиті і чаклунських обрядів. Осиковий кілок вбивають в могилу відьми, щоб не ходила. Те ж проробляють і з передбачуваними упирями. Спілкуються з нечистю джгут обов'язково на багатті з осикових полін. Осика використовується в багатьох обрядах розпізнавання чаклунки. У Купальську ніч, Юра і інші періоди особливої ​​сили і активності зла осикою оберігають житла, надвірні споруди, поля і худобу. При будівництві будинку в фундамент встромляли осикові кілки.
  5. Колючі рослини. Їх можна не розділяти, оскільки у всіх одна функція і значення. До Обережно рослинам можна віднести: глід, терен, шипшина, агрус, ожину, ялівець, реп'ях . Ними оберігалися від нечисті і чаклунок дворові споруди і будинки. Для цього стіни обмотували гілками з колючками, а над входом вішали вінок. Двері замикали кілочком з глоду, а в замкову щілину клали колючку. Вампірам в труну вкладали гілки колючих чагарників. У Юріїв день у будинку палили багаття з глоду, щоб нежить не наближалася до хати. Після повернення з похорону піч топили ялівцем, щоб дух померлого не оселився в будинку.
  6. Кропива. В Іванов і Духів день кропиву розкладали по горищах, вікнам, на порогах. Вона не пускала нечисть і чаклунів в будинок. Також кропива - оберіг від нежиті.

Перш, ніж зривати гілку дерева для виготовлення талісмана, попросіть у нього пробачення, поясніть для яких цілей шкодите дереву. Так духи дерев не образяться.

Побутові предмети

З звичайними предметами домашнього побуту до сих пір пов'язані прикмети та повір'я. У сучасному житті від прокляття і чаклунства ними користуються частіше за інших.

  1. Булавка. Захищає від пристріту, тому її прийнято носити на одязі, встромляти в ліжечко немовляти. Її носять обов'язково вістрям вниз, а при покупці не беруть у продавця здачу. Щоб недобрі гості не входили в будинок, шпильку встромляють в одвірок. Разом з шпилькою оберегами вважаються будь-які колючо ріжучі предмети: ніж, вила, сокира, голка. Ніж встромляли в поріг, їм же окреслюють захисний коло. Через ніж переступала мати з дитиною. Після цього до них не могла підступитися нечисть.
  2. Віник. сам віник або мітла нерозривно пов'язані з образом відьми. Вважається, що вони літали на ній і використовували в обрядах. У віники живуть банник і домовик. Старий віник обов'язково перевозили в новий будинок. З ним пов'язано багато обряди, покликані відганяти нечисть і поганих людей від будинку. Слідом людині з поганим оком кидали віник. Демонів відганяв віник, поставлений перед дверима щетиною вгору. Били віником по порогу, щоб вигнати домовика. Відьму били віником. Перед нареченою і нареченим мілини дорогу, щоб не підпустити псування, близько головах колиски ставили віник.
  3. Підкова. Від нечисті вберігає підкова, розташована над дверима ріжками вниз. Найдієвіший талісман - стара іржава підкова, знайдена на дорозі. Вважається, що духи, чаклуни, заздрісники і злі люди, бачачи над входом підкову, дивувалися і вже не могли нашкодити, а іржа відводить духів.
  4. Сіль. Сіль є очищує речовиною. Часто з нею пов'язані ритуали, виганяють темних духів, що знімають порчу. Батько новонародженої з'їдав ложку пересоленої каші, щоб очиститися. Сіль гріли для зняття пристріту. Мішечок з сіллю тримають при собі, а шепотку солі прийнято тримати під порогом.

молитви

Християнська символіка і віра завжди протиставляється чаклунства. Істинно віруючі вважають, що кращий захист від відьом - читати молитву. Дієва молитва - Кіпріану.

"Господи Іісусе! Почуй молитву раба твого (ім'я). Осені милосердям своїм, не дай загинути від чар злодійських, підтримай на шляху земному, провідним в обитель твою святу. Амінь! ». Можна використовувати будь-які слова, звертаючись до Бога. Головне говорити від душі. При знятті псування читається «Отче наш», 90-й псалом, «Да воскресне Бог!».

Церковна свічка допоможе виявити наявність прокляття на людину і в житло. Якщо вона чадить і тріщить, тобто негатив, якщо ж полум'я рівне і спокійне, то в хаті чисто.

Хто має особливу потребу в оберегах

Хто має особливу потребу в оберегах

Як ми вже говорили, справжніх знають відьом мало. Переважно ми стикаємося з любителями або просто злісними людьми. На дорослого здорової людини складно навести порчу, особливо, якщо він не схильний до забобонів. Такі люди володіють сильною енергетикою і можуть не побоюватися впливу злих сил. Але в деяких ситуаціях варто подбати про талісман. Допоможуть навіть прості шпилька і сіль.

Ось деякі ситуації, коли особливо необхідна захист:

  1. Во время весілля. У цею период, коли молодята переходять Певна жіттєву межу, знаходяться в центрі уваги, смороду особливо схільні до впліву. На Русі для захисту молодих робіліся куколкі- обереги Нерозлучник . Це Доречний и зараз.
  2. На публічніх Виступ. Особливо високопосадовців особам. Негативно налаштовані, скрівджені люди, заздріснікі будут намагатіся нашкодіті.
  3. Во время похорону. Ослаблення горем людям потрібен захист, інакше до одного нещастя может прієднатіся і ще парочка. Кроме цього на похоронах та патенти Дотримуватись обряди, щоб дух покійного НЕ вернулся в житло.
  4. Если ви щасливі, то краще мовчіть про це. Пріховуйте дорозі покупки, любов, стосунки з дітьми и родичами. Пам'ятайте: щастя любити тишу.
  5. Розлучніці повінні остерігатіся. Сам по собі адюльтер вже зло і за нього буде покарання. Крім цього скривджені дружини здатні на багато що, щоб повернути чоловіка в сім'ю. Не виключена темна незграбна магія, тому захист варто збільшити.
  6. Під час вагітності, пологів і в перший рік життя немовляти. З давніх-давен цікаве положення ховалося, а якщо приховувати було неможливо, на допомогу приходили вишиті пояси і фартухи з захисними символами. Під час пологів злих духів всіляко заплутували. Малюка до року теж не показували і всіляко оберігали, оскільки дитина ще не володіє достатньою енергією, щоб протистояти злу. Допомагала батьківська одяг з обережний вишивкою.

Питання чорної магії і захисту від неї величезний і невичерпний. За довгі роки народ винайшов масу способів захистити себе від зла. Способи розвиваються і до цього дня. Зараз можна зустріти багато майстер-класів з виготовлення домашніх талісманів, які не використовувалися в давнину. Складно судити про їх мощі. Можна лише сказати, що буде захищати те, у що віриш. Це ж правило працює навпаки: шкодить те, у що віриш. Часто шкодять не чаклуни, а самонавіювання. Нарівні з захисними талісманами використовуйте амулети, що призводять душу в рівновагу.

Використана література:

  • Ольга Берегова «Символи слов'ян»;
  • А. Я. Гуревич «Відьма в народній культурі»;
  • С. В. Максимов «Нечиста, невідома і хрещена сила»;
  • Е. Леквіевская «Міфи російського народу»;
  • В. І. Даль «Про повір'я, забобони і забобони російського народу»;
  • Дж. Гарднер «Ведовство сьогодні. Гарднеріанская книга тіней »;
  • Джаспер Стоун «Все про коштовні камені».

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация