Обережно: гуманізм

Протоієрей Володимир Вигилянський в своєму блозі попереджає про те, що не всякий гуманізм - це турбота про людину, досить почитати програмні документи сучасних "гуманістів", щоб насторожитися.

До релігії гуманізму завжди ставився спокійно і шанобливо, як до багатьох інших релігійних течій. Навіть тоді, коли років 15 тому ознайомився з усіма трьома «гуманістичного маніфестами», а недавно ще двома документами (2003 і 2010).

Навіть тоді, коли років 15 тому ознайомився з усіма трьома «гуманістичного маніфестами», а недавно ще двома документами (2003 і 2010)

Протоієрей Володимир Вигилянський

Там багато дуже красивих і гуманних слів, пов'язаних з любов'ю до людини, з турботою про бідних, голодних, гнаних, із закликами до багатих країн допомагати відсталим, з тривогою про екологію і заощадженні земних надр і т.д.

Я знаю, звичайно, що гуманісти - це дуже вузький прошарок західних (в основному, американських) інтелектуалів, які залучають нобелівських лауреатів, відомих акторів і відставних політичних важковаговиків до того, щоб вони поставили свої підписи під цими ідеалістичними відозвами.

Якби не кілька «але», які виникли у мене при повторному уважному читанні «гуманістичного маніфесту» № 2, написаного в 1973 році.

Там, серед красивих цукеркових обгорток, про які я вже писав, відразу заявлено, що «традиційні моральні норми ... не відповідають нагальним потребам сьогодення і майбутнього».

І пропонується якась «позитивна віра», яка «є проект секулярного суспільства в планетарному масштабі» і «вказує шляхи до загального виживання».

Що ж це за «шляху»? По-перше, пропонується дати «право на аборт і розлучення». По-друге, надати людині «можливість висловлювати свої сексуальні схильності». По-третє, забезпечити право на гідну смерть, евтаназію і на самогубство.

По-четверте, спрямувати сили на «створення загальносвітового законодавства і світового порядку». По-п'яте, в бідних «розвиваються» країнах ввести «технології контролю народжуваності». По-шосте, робиться висновок: «Ми переконані, що місницькі інтереси, а також ортодоксальна мораль і релігійні ідеології повинні бути подолані».

Подивіться ще раз, в якому році це пропонувалося - в 1973, тобто тоді, коли в законодавствах навіть багатьох європейських країн були заборони не тільки на аборти, але навіть на розлучення. 25 років було достатньо, щоб практично всі поради гуманістів були взяті на озброєння і виконані.

Перейдемо до розгляду «гуманістичного маніфесту» №3 2000 року. На які «шляху» я звернув особливу увагу?

1. «Батькам не слід нав'язувати дітям власні релігійні уявлення або моральні цінності, прагнути вселити їм певні погляди».

2. «Ми думаємо, що для людства настав час усвідомити власну зрілість - відкинути пережитки первісного магічного мислення і міфотворчості, які підміняють справжнє осягнення природи».

3. «Нині ми більш ніж коли-небудь потребуємо у всесвітній організації, яка представляла б інтереси людей, що населяють світ, а не інтереси держав».

4. «Створення світового парламенту - сильнішою і ефективнішою версією ООН, представники якого обиралися б на основі загального представництва, більше ніж за національною ознакою».

5. «Припинення права вето в РБ ООН».

6. «Світ потребує ефективних поліцейських силах для запобігання регіональних конфліктів».

7. «Нам слід остерігатися надмірного підкреслення національних і культурних особливостей, які можуть служити взаємного відчуження і бути деструктивними».

8. «Фонду народонаселення ООН повинні бути надані необхідні ресурси для задоволення в країнах світу потреби в протизаплідні засоби, що сприятиме стабілізації зростання населення. Якщо виявиться, що ці органи не здатні впоратися з вартими перед ними величезними проблемами, слід створити більш потужний планетарний орган ».

9. «Не повинні заборонятися змішані шлюби, зокрема, шлюби між родичами».

Цікаво, коли ці плани втіляться в реальність?

Що ж це за «шляху»?
На які «шляху» я звернув особливу увагу?
Цікаво, коли ці плани втіляться в реальність?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация