Оберіг Макошь: схема вишивки хрестиком, значення імені слов'янської богині, її символи й атрибути

  1. Походження, символіка і значення оберега
  2. З історії походження слов'янського знака богині Макошь
  3. Відео: значення символу Макошь
  4. Різновиди оберега і способи його виготовлення
  5. Особливості створення талісмана своїми руками
  6. Як правильно вишити ідеальний оберіг хрестом
  7. Атрибути в орнаменті
  8. Фотогалерея: схеми вишивки хрестиком оберега Макоші
  9. Тонкощі практичного застосування і догляду за оберегом

Незважаючи на новітні досягнення цивілізації, сучасній людині доводиться теж оборонятися від зла і негативу, як і нашим предкам. Не дивно, що багато хто використовує для захисту старовинні амулети і обереги, перевірені століттями. До їх числа належить оберіг Макоши - маловідомий ведичний талісман, призначений, на думку деяких культурологів, для прекрасної половини людства. Макошь - стародавня богиня, покровителька сімейного вогнища. Насправді, символ може застосовуватися як для захисту чоловіки або жінки, так і в якості оберега для всієї родини. Найчастіше використовують вишивку хрестиком, схеми якої підбираються залежно від призначення амулета.

Походження, символіка і значення оберега

За своїм зовнішнім виглядом Макошь - вельми оригінальний оберіг. На перший погляд, це простий ромб з вигадливими переплетеннями. Придивившись, можна виявити схожість з засіяної нивою. Насправді ж це зображення голови давньослов'янської богині на ім'я Макошь. Згідно з легендою, саме вона пряла нитки, що символізують людські долі.

Богиню також називали:

  • Мати-земля;
  • Вершітельніца Доль;
  • могущ;
  • Мокоша;
  • Велесиня;
  • Велика Ткаля.

Знак Макоші також називають Зіркою Інгліі.

Давньослов'янський амулет здатний:

  • приносити благополуччя і достаток в сім'ю;
  • зміцнити родинні зв'язки;
  • допомагати досягти ідеального взаєморозуміння з чоловіком;
  • зробити життя більш гармонійним і щасливим;
  • зберегти сімейне вогнище;
  • забезпечити продовження роду (поява здорового потомства).
Незважаючи на новітні досягнення цивілізації, сучасній людині доводиться теж оборонятися від зла і негативу, як і нашим предкам

Оберіг захищає від різних негараздів і життєвих негараздів

Талісман також забезпечує:

  • душевний спокій;
  • добросердечність;
  • чуйність;
  • віру в чудеса.

Загадковий ромб означає, що будь-яке творіння володіє абсолютною енергією. Знак символізує народження світла в широкому значенні. Раніше слов'яни вірили, що існує Життя родяться Світло Інгліі, який дає початок всьому. Ще одна розшифровка говорить про те, що символ позначає засіяне поле.

Інше трактування оберега говорить, що оберіг означає інтуїцію, «шосте відчуття» і підсвідомість.

Солярний знак Макоші відноситься до свастики. Він показує нескінченний цикл життя і нагадує про те, що на зміну темряві завжди приходить світло.

Макошь використовують при відсутності більш сильних оберегів, здатних вирішувати конкретні завдання.

З історії походження слов'янського знака богині Макошь

Макошь - давньослов'янське богиня, Велика Мати, яка дарує життя, дружина Велеса. Вона відносилася до головних божествам давньослов'янського пантеону богів. За деякими даними, була уособленням Матінки Землі. Адже саме з землі стало виростати все живе на нашій планеті. За повір'ям, Макошь була власницею шляхів, що сполучають Верхнє, Середній і Нижній світи, тобто небо, землю і потойбічне царство. Її завданням було спостереження за людьми, віддання кожному по заслугах. Також богиня виступала захисницею господинь, протегувала рукодільниця і майстриням.

Місцем проживання Макоші вважалися джерела з водою і колодязі. Слов'яни просили у богині сімейного благополуччя. Крім цього, її вважали покровителькою землеробів (фермерів).

Макошь була однією з найбільш шанованих богинь древніх слов'ян

В якості жертвоприношень для Макошь виступала різноманітна пряжа. За легендою, богиня була ткалею. Плела вона нитки доль людей. Чим довше була нитка, тим довше жив чоловік. Обрив означав смерть. Помічницями Макоши в питаннях вершения доль були її сестри (за іншими джерелами - дочки). Частка і Недоля орудували нитками і ножицями. Коли тонку нитку латала Частка, людині судилося оговтатися після важкого недуги або життєвого потрясіння. Якщо Недоля перерізала ножицями пряжу - це символізувало кінець життєвого шляху.

За переказами, Макошь іноді з'являється серед людей, приймаючи вигляд молодої жінки з розпущеним довгим волоссям. Кожному зустрічному вона задає одне питання: чи дотримується він древніх традицій, шанує чи належним чином спадщину своїх прадідів? Якщо відповідь ствердна, а людина чиста помислами і душею, Макошь в якості заохочення посилає до нього Сречу (богиню, яка дарує успіх). Якщо зустрічний брехливий і підступний, нечистий помислами, намагається обдурити долю, забув про давні традиції, то йому слід готуватися до труднощів. Таку людину обов'язково відвідають Несреча, Нелегка і Лихо одноокий. Негаразди відступлять тільки тоді, коли людина згадає давні заповіти.

Макошь протегувала не тільки родючості і жіночому началу, а й перехрестя. У період раннього християнства її зарахували до лику святих, назвавши Параскєвою П'ятницею.

Чотири частини ромба розшифровуються як обов'язкові компоненти представників Великої Раси (людей):

  • матеріальне (тлінне тіло);
  • нематеріальне (душу);
  • духовне (настрій, дух);
  • совість.

За іншими джерелами, сторони ромба означають єднання і нерозривний взаємозв'язок між чотирма стихіями (повітрям, вогнем, водою і землею).

Ще одна поширена точка зору - то, що Макошь означає материнство і родючість. Наші предки вірили, що між матір'ю і дитиною існує незримий, але міцний зв'язок, і відносили її до розряду священних.

Люди, що поклоняються Макоші, повинні уникати будь-якого ручного праці по п'ятницях

Відео: значення символу Макошь

Використання амулета для жінок і чоловіків

Чоловіки можуть використовувати оберіг Макошь, якщо їх справа пов'язана з землею (фермери, садівники і т. Д.). Талісман буде виступати заставою родючості, принесе удачу в справах і стабільність.

Жінкам символ Макошь допоможе:

  • створити і зберегти сімейне вогнище;
  • забезпечити благополуччя;
  • зберегти гармонію і взаєморозуміння з чоловіком;
  • полегшити процес виношування дитини і пологи;
  • продовжити рід.

Ромб можуть носити навіть маленькі дівчатка. Вважається, що цей знак оберігає їх з малих років, допомагає вирости м'якими і жіночними, захищає від недоброзичливців і бід.

Вважається, що цей знак оберігає їх з малих років, допомагає вирости м'якими і жіночними, захищає від недоброзичливців і бід

Спочатку символ Макоші вважався жіночим

Символіка на одязі незаміжньої дівчини говорить про те, що:

  • незабаром можна буде чекати сватів;
  • господиня щиро сподівається зустріти свою другу половинку, щоб створити міцну сім'ю;
  • після заміжжя належить спокійна, благополучна і щасливе життя.

Макошь протегувала жіночому чаклунства і магії. Жіноча інтуїція під впливом такого оберега стає ще гостріше, а іноді відкривається дар передбачення, що допомагає в складних життєвих ситуаціях.

Різновиди оберега і способи його виготовлення

Оберіг існує в декількох варіантах. Найпоширенішою вважається вишивка, зроблена за певними правилами на натуральній основі (бавовна, льон, вовна). Крім цього, талісман наносять у вигляді принтів або виготовляють у вигляді ювелірної прикраси. Відповідним металом для підвіски або кулона вважається срібло. Також Макошь вирізують з дерева (берези, осики), або натурального каменю.

Татуювання Макошь зустрічається нечасто. Однак це досить потужний символ, що сприяє:

  • турботі про сім'ю і її благополуччя;
  • розвитку інтуїції;
  • придбання жіночності;
  • набуття довгоочікуваного потомства.

Дівчина, у якої не ладиться особисте життя, або не виходить створити міцну сім'ю, з успіхом може зробити собі таке тату. Її доля після цього зміниться на краще, з'являться надійний, люблячий чоловік і діти.

Дружина цілком може виготовити своїми руками оберіг для чоловіка. Підійде вишивка або аплікація на одязі (повсякденному, святкової).

Макошь не можна наносити на військову або службову уніформу, а також на зброю, оскільки талісман додає м'якість, доброту і позбавляє сили. Керівникам, командирам і солдатам ж необхідно проявляти жорсткість і твердість.

Керівникам, командирам і солдатам ж необхідно проявляти жорсткість і твердість

Оберіг Макоші можна подарувати маленькій дочці. Амулет захистить її від неприємностей і злих людей

Особливості створення талісмана своїми руками

Найдієвішим вважається талісман, виготовлений власноруч. Наші предки вірили, що тоді він знаходить нечувану силу. Роблять його обов'язково з чистими помислами та добрими намірами, використовуючи будь-які підручні засоби (залишки пряжі, клаптики і ін.), Підібравши їх за кольором.

Рекомендовані відтінки колірної гами для Макоші:

  • зелений (для фону, це може бути тканина основи або рамочка для малюнка);
  • жовтий (основний);
  • червоний (для прикраси).

Білий для вишивки оберега не використовують, він вважається «порожнім» кольором, що не несе в собі ніякої інформації. Зелений привертає фінанси. Жовтий забезпечить процвітання, позитивний лад в сім'ї, родючість. Червоний - колір радості, оптимізму і щастя.

Як правильно вишити ідеальний оберіг хрестом

Перебуваючи в поганому настрої, братися за виготовлення талісмана не варто. Кращий період - час зростаючого Місяця (з 1-го по 15-й місячний день). Якщо вишивають хрестиком або гладдю, забороняється зав'язувати вузлики на нитках. Розпорювати вишивку ножицями також неприпустимо.

В процесі вишивання не можна відволікатися на сторонні справи: дивитися телесеріал, розмовляти по телефону або слухати гучну музику.

Вишиваючи амулет, можна читати спеціальний змову для його зарядки:

«Вже ти гой єси, Макошь-матінка! Макошь-матінка, всьому люду отрадушка! Освяти ти мою доленьку! Прибери зі стежки лишенько, всяку біду да Маят! Нитка моя рівним-рівна, а частка щастям повна! І в поле, і в будинку! »

Ромб у вишивці позначає голову богині. Обов'язковий атрибут - веретено в руці.

Яку схему вибрати? Керуйтеся власними уподобаннями або її розшифровкою. Важливо грамотно підбирати додаткову символіку орнаменту. У ній закладаються стародавні коди. Найчастіше можна зустріти такі зображення:

  • пара птахів - символізує непорушність сімейного вогнища, спокій в будинку, зв'язок між двома чоловіками;
  • квіткові мотиви (маки, троянди), колосся пшениці - позначають достаток, родючість.

Атрибути в орнаменті

Зображення богині в піднятими вгору руками позначає заклик до неба, вищим силам. Опущені вниз руки символізують благополуччя, вирощування, передачу інформації потомству. Макошь може тримати в руках такі атрибути:

  • прядку;
  • веретено;
  • Ріг достатку.

Вишивка хрестом на одязі буде супроводжувати власника всюди, куди б він не пішов. Якщо ж оберіг - вишита картина або рушник, його варто оформити і розмістити в будинку, на самому видному місці. Таким чином, талісман стане «працювати», пропускаючи через себе, немов сито, всю негативну енергію.

Фотогалерея: схеми вишивки хрестиком оберега Макоші

Слід звертати пильну увагу на такі знаки:

  • тріщини, що з'явилися на рамках;
  • втрата нитками своєї первісної яскравості.

Таким способом оберіг «показує», що його час минув, він успішно впорався з покладеним на нього завданням. «Отработавший» своє амулет довіряють одній їх стихій, на вибір (спалюють на вогнищі, пускають за течією річки або закопують глибше в землю).

Ні в якому разі не можна допускати, щоб «відпрацьований» талісман потрапив в руки іншої людини. Наслідки можуть бути дуже сумними як для колишнього, так і для нового господаря.

Тонкощі практичного застосування і догляду за оберегом

Оберіг Макоші необхідно регулярно очищати від скупчився негативу. Також важливо правильно доглядати за талісманом, щоб він повною мірою зберіг всі свої захисні якості. Точних термінів для очищення оберега не існує. Власник повинен відчути це інтуїтивно.

Власник повинен відчути це інтуїтивно

Правильний догляд і регулярне очищення оберега необхідні

Обряд проводиться із залученням трьох стихій:

  • вогню;
  • води;
  • повітря.

Зазвичай це виглядає так: тканина з вишивкою або аплікацією перуть руками в проточній воді (під струменем з-під крана або на березі струмка), використовуючи просте господарське мило, далі обережно розкладають тканину, залишивши на сонці до повного висихання. У негоду або взимку допускається сушити одяг або рушники біля відкритого вогню (біля каміна).

Ювелірна прикраса або вирізаний з дерева талісман поміщають в прохолодну проточну воду, а потім висушують під сонячними променями.

Біля джерела з водою, де відбувалася активація талісмана, можна залишити скромне жертвоприношення:

  • клубок з нитками будь-якого кольору;
  • бавовняний хустку;
  • в'язану або вишиту серветку;
  • булочки;
  • монетки дрібної вартості;
  • ляльку-мотанку.

Давньослов'янський оберіг Макоші можна віднести до категорії універсальних. Він працює на благо всієї родини, покращуючи добробут і сприяючи процвітанню. Талісман допомагає пам'ятати про спадщину наших предків, підтримувати незримий зв'язок з природою. Він сприяє пробудженню інтуїції і появи здорового потомства. Мати таку вишивку в будинку рекомендується кожної заміжньої жінки, а також всім чоловікам, чий бізнес пов'язаний з землею і вирощуванням різних культур.

Кожному зустрічному вона задає одне питання: чи дотримується він древніх традицій, шанує чи належним чином спадщину своїх прадідів?
Яку схему вибрати?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация