Облігації США, їх види та оподаткування

  1. зміст:
  2. Муніципальні облігації США
  3. Ощадні облігації США
  4. Прибутковість 10-річних облігацій США
  5. Як росіянину купити облігації США?
  6. Облігації Казначейства США
  7. Муніципальні облігації США
  8. Генеральні облігації. Такі облігації не мають реального забезпечення, а випускаються вони для покриття...
  9. Корпоративні облігації США
  10. Ощадні облігації США
  11. Облігації EE-серії
  12. Облігації HH-серії
  13. Облігації I-серії
  14. Інші види облігацій США
  15. Прибутковість 10-річних облігацій США
  16. Позика Свободи
  17. Як росіянину купити облігації США?
  18. Російський брокер з прямим доступом на американський ринок (наприклад, брокер Відкриття або БКС). ...
  19. Податок на прибуток в результаті торгівлі цінними паперами. Якщо ви купили, а потім з прибутком перепродали...

Америка - світовий економічний лідер

Америка - світовий економічний лідер. Країна виробляє приблизно чверть світового ВВП (З більш ніж дворазовим відривом від другого місця), а капіталізація американського ринку від світового і зовсім становить понад 50%. Криза в США - це світова криза, тоді як криза в Росії (наприклад, в 1998 або 2015 рік) для світового ринку - явище локального масштабу.

Але разом з тим Америка - найбільший боржник. У порівнянні з 1791 року державний борг США збільшився в 105 120 разів (на 2005 рік). На початок 2018 роки держборг США становить 20.6 трильйонів доларів або приблизно 63 000 $ на кожного американця. Це трохи більше, ніж загальний борг країн Європейського союзу і приблизно вдвічі більше, ніж у що йде на другому місці Японії. Для порівняння зовнішній борг Росії в 40 разів менше. Не дивно, що в таких умовах облігації США, які обслуговують борг цієї країни, викликають в світі величезний інтерес. Якщо вам погано знайоме слово «облігація», то про це поняття я писав тут .

Основними цінними паперами, які випускаються урядом США, є державні облігації Казначейства США, а також муніципальні та корпоративні облігації. Найнадійнішими є облігації Казначейства і муніципальні цінні папери, оскільки вони гарантовані відповідно Федеральним урядом США і місцевими муніципалітетами. Корпоративні цінні папери, які випускаються великими компаніями з гарною кредитною історією, також є досить надійними. Розглянемо види облігацій США докладніше.

зміст:

Облігації Казначейства США

Муніципальні облігації США

Корпоративні облігації США

Ощадні облігації США

Інші види облігацій США

Прибутковість 10-річних облігацій США

Позика Свободи

Як росіянину купити облігації США?

Облігації Казначейства США

Більшу частину державних облігацій випускає Казначейство США. Використання державних облігацій виконує такі функції:

фінансування бюджетного дефіциту

погашення раніше розміщених позик

фінансування армії

фінансування державних програм

і так далі. Кредитний рейтинг таких облігацій дорівнює або близький до максимального AAA. Цікаво те, що казначейські облігації не забезпечені речовим запорукою - в цій якості виступає багаторічна історія США і віра в кредитоспроможність світового лідера. Прибутковість казначейських облігацій США на сьогодні нижче среднеісторіческой і становить менше 3% відсотків в рік. Існує 4 основних види облігацій, які випускаються Казначейством США і носять загальну назву «трежеріс» (treasuries, від іменника «скарбниця»):

• Казначейські векселі. Ці цінні папери представляють собою боргові зобов'язання, термін обігу яких становить не більше (менше) 1 року. Ці облігації є дисконтними, а дохід інвестора визначається як різниця між номінальною вартістю на момент погашення заборгованості урядом США і фактичною вартістю облігації в даний момент. Номінальна вартість одного векселя починається від 1.000 доларів.

Не існує ніяких обмежень, пов'язаних з обігом казначейський векселів. Весь прибуток, яку отримує власник цього боргового зобов'язання, обкладається федеральним податком на прибуток (проте від сплати місцевого податку на прибуток власники векселів звільняються). Для випуску векселів в оборот проводяться спеціальні державні аукціони. Кратність таких аукціонів залежить від терміну погашення векселя (наприклад, в разі випуску векселів, які випускаються на термін 3 місяці, аукціони зазвичай проводяться щотижня). Казначейство США дозволяє реінвестувати векселі - але якщо інвестор не повідомляє про своє рішення за 11 днів до погашення, то автоматично отримує на свій рахунок гроші.

Роздрібний інвестор може легко купити диверсифікований продукт з облігацій цього типу за допомогою американського брокера і біржових фондів ETF . Вартість їх в середньому становить лише кілька десятків доларів. Ось приклади фондів, що містять казначейські векселі (перші два містять 100% активів США, третій - 70%):

• Казначейські ноти. Казначейські ноти являють собою цінні папери, термін обігу яких знаходиться в межах від 1 до 10 років. Казначейські ноти мають фіксованої процентною ставкою , Яка встановлюється під час аукціону. Відсотки по нотах виплачуються Казначейством США кожні 6 місяців. Номінальна вартість нот починається від 5.000 доларів. Після випуску казначейських нот у відкритий оборот ці папери можна продавати, передавати у спадок і так далі. Весь прибуток, отриманий в ході реалізації казначейських нот на вторинному ринку, обкладається відповідним федеральним податком. Приклади фондів для роздрібного інвестора:

• Казначейські облігації США. Казначейські облігації є цінними паперами, термін погашення яких знаходиться в межах від 10 до 30 років, а наймасовішими цінними паперами є 10-річні облігації США. Казначейські облігації мають фіксованою процентною ставкою, яка встановлюється при продажу, а виплата відсотків здійснюється кожні 6 місяців. Номінальна вартість казначейських облігацій як правило починається від 10 000 $. Облігації є безвідкличними, тобто без права дострокового погашення урядом.

Весь прибуток, отриманий в ході реалізації облігації, обкладається федеральним податком на прибуток. Через дуже довгого терміну обігу такі облігації більш волатильні, тобто їх ціна може досить далеко віддалятися від номіналу. Прибутковість облігацій США різних термінів можна побачити тут: https://ru.investing.com/rates-bonds/usa-government-bonds. При цьому 30 років для облігацій США не межа - окрему статтю про наддовгих облігаціях дивіться тут . Приклади фондів для приватного інвестора з поточною прибутковістю близько 3% річних:

Приклади фондів для приватного інвестора з поточною прибутковістю близько 3% річних:

• Цінні папери, які захищені від інфляції (TIPS). Також Казначейство США випускає спеціальні облігації, номінальна вартість яких індексується відповідно до рівня інфляції. Перерахунок номінальної вартості таких облігацій відбувається кожні 6 місяців, а для визначення рівня інфляції використовується індекс споживчих цін. Цінні папери, захищені від інфляції, мають фіксованою процентною ставкою, а виплата відсотків здійснюється кожні 6 місяців. Термін дії облігацій - 5, 10 або 20 років. Слід пам'ятати, що індексація такого цінного паперу ніяк не впливає на розмір відсоткової ставки. Для розрахунку прибутковості використовується наступна формула:

CF (n) = N × IC (n) × 1/2 × i, де

CF (n) - процентний платіж, який виплачується по TIPS за період;

N - номінал;

IC (n) - коефіцієнт індексації за період;

i - процентна ставка

Таким чином, якщо інвестор купив 10-річний TIPS з номіналом $ 1000 і ставкою 3 3/8%, а коефіцієнт індексації дорівнює 1,01215, то після перших 6 місяців власник облігації отримає купонний платіж у розмірі:

1000 × 1,01215 × ½ × 0,03375 = $ 17,08.

1000 × 1,01215 × ½ × 0,03375 = $ 17,08

Муніципальні облігації США

У США цінні боргові папери також можуть випускати муніципалітети (міста, штати, округи і так далі). Загальна кількість емітентів муніципальних облігацій становить понад 40.000. Термін виплати, розмір процентної ставки, номінальна вартість та інші важливі параметри облігацій визначаються самими муніципалітетами. Муніципальні облігації мають гарну репутацію, проте вони не гарантовані Федеральним урядом США.

Всі муніципальні облігації можна розбити на 2 основні групи:

  • Генеральні облігації. Такі облігації не мають реального забезпечення, а випускаються вони для покриття заборгованості або для реалізації будь-якого невеликого проекту.

  • Прибуткові облігації. Такі облігації забезпечені реальним джерелом доходів, а випускаються вони під який-небудь великий проект (при цьому відсотки по облігаціями виплачуються з доходів, отриманих в ході реалізації самого проекту).

Такі облігації забезпечені реальним джерелом доходів, а випускаються вони під який-небудь великий проект (при цьому відсотки по облігаціями виплачуються з доходів, отриманих в ході реалізації самого проекту)

Наприклад, в останньому випадку (фонд з мінімальною комісією) основу фонду складають муніципальні облігації 10 штатів, причому на штат Нью-Йорк і Каліфорнія припадає більше третини фонду:

Наприклад, в останньому випадку (фонд з мінімальною комісією) основу фонду складають муніципальні облігації 10 штатів, причому на штат Нью-Йорк і Каліфорнія припадає більше третини фонду:

Корпоративні облігації США

Боргові папери США можуть випускатися і різними комерційними компаніями. Такі папери називають корпоративними облігаціями. В якості забезпечення для корпоративних облігацій є прибуток, який отримає компанія в ході інвестування грошей, отриманих в ході продажу корпоративних облігацій. Також в деяких випадках в якості забезпечення корпоративних облігацій можуть виступати матеріальні активи (гроші, майно і так далі).

Термін виплати, прибутковість, номінальна вартість та інші параметри корпоративних облігацій визначаються організацією самостійно. У більшості випадків прибутковість таких облігацій становить кілька відсотків і вище, ніж у раніше розглянутих облігацій (державних і муніципальних). Але і число випадків невиконання зобов'язань тут теж вище. Найчастіше корпоративні облігації США випускаються з номіналом в розмірі 1.000 доларів з терміном обігу більше 1 року. Дуже часто корпоративні облігації випускаються з можливістю дострокового погашення заборгованості.

Серед біржових фондів поширені фонди корпоративних облігацій, де частка компаній США 60-80%. Однак при бажанні інвестувати в цей сегмент ринку такий відсоток є цілком достатнім. Приклади фондів, в тому числі з короткостроковими і середньостроковими зобов'язаннями:

Ощадні облігації США

Уже багато? Однак варто виділити ще один великий клас: ощадні облігації США. Особливість цих облігацій в тому, що вони не торгуються на вторинних ринках і викуповуються тільки Федеральним урядом. Всього існує три типи таких облігацій, які охоплюють серіями EE, HH і I.

Облігації EE-серії

Змінили облігації E-серії, які випускалися з 1941 по 1980 рік. Е-серія передбачала як дисконтну вартість, так і купонні виплати. EE-серія виглядає як традиційна облігація з купоном. При цьому номінальна вартість може коливатися від 50 до 30 000 доларів, ставка купона з травня 2005 року фіксована. Облігації випускаються на 30 років з мінімальним терміном володіння 1 рік. Утримання менше 5 років спричиняє втрату доходу за останні 3 місяці. Нарахування відсотків щомісячне. Купується в американських банках, а обкладання податком може відбуватися як щорічно, так і по закінченню терміну дії облігації.

Облігації HH-серії

Змінили H-серію, що випускалася з 1952 по 1980 рік. Номінал - від 500 до 10 000 $, термін володіння не менше півроку і до 20 років. Отримати їх можна тільки в обмін на облігації E / EE або H-серії. Особливість у фіксуванні ставки на 10 років, після чого вона стає плаваючою.

Облігації I-серії

Це облігації різної номінальної вартості: $ 50, $ 75, $ 100, $ 200, $ 500, $ 1000, $ 5000 і $ 10 000. Облігації I-серії випускаються на 30 років з мінімальним терміном володіння 1 рік. Особливість цієї серії полягає в процентній ставці, яка комбінується з інфляційної ставки і певного купона. Обидва параметра переглядаються 2 рази в рік - 1 травня і 1 листопада. Облігації поширюються за допомогою аукціонів, інформація про яких доступна на сайті казначейства. Купуються через фінансового посередника (брокера або банк).

Інші види облігацій США

Але і це ще не все. Крім названих вище, існують і інші види американських облігацій, наприклад:

• Облігації з іпотечним покриттям (Mortgage-Backed). Виплати по облігаціях цього типу виробляються на основі зобов'язань за одним або кількома іпотечними кредитами. Працює це так: банк чи інше відомство видає кредит на придбання нерухомості. Під цю суму випускаються облігації з іпотечним покриттям, що надходять на ринок, а гроші від купили їх інвесторів йдуть на нове кредитування. Близько 80% угод з нерухомістю США проводиться за допомогою таких облігацій. У 2008 році в США виникла ситуація видачі безлічі незабезпечених позик з нерухомості (кредити видавалися практично кому завгодно), що призвело до обвалення ринку нерухомості і найбільшому кризи в цілому з часів Великої Депресії. Ризик - це не абстрактне слово, а часом конкретні події, які стосуються мільйонів людей.

Ризик - це не абстрактне слово, а часом конкретні події, які стосуються мільйонів людей

• Облігації з плаваючою процентною ставкою (Floating Rate Bonds). Облігації з такою ставкою періодично змінюють виплати, будучи прив'язаними до певного показника. Зрозуміти причину виникнення таких облігацій не складно . До початку 80-х років інфляція США досягала 15% річних - приблизно ту ж прибутковість мали і довгострокові облігації. Однак потім ситуація стабілізувалася, інфляція і процентні ставки різко пішли вниз. Проте виплати за довгостроковими облігаціями і раніше повинні були складати двозначну величину, тобто лежали на емітентів важким фінансовим тягарем. Плаваюча ставка дозволила б їм зменшувати свої виплати.

Зрозуміло, що для інвесторів така ситуація невигідна, але їм вигідний зворотний варіант: з підвищенням процентної ставки компанії-емітенти Floating Rate Bonds повинні індексуватиме прибутковість в бік її збільшення. Сьогодні процентні ставки дуже низькі, так що є сенс придивитися до цього інструменту. Існують як казначейські, так і корпоративні облігації цього типу. Ставка переглядається кожні 3 місяці.

• STRIPS. Це відносно новий вид облігацій, який з'явився з середини 1980-х. Це облігації з нульовим купоном, тобто продаються з дисконтом від номіналу (як казначейські векселі). Випускати такі облігації можуть різні фінансові інститути, наприклад брокерські компанії. При цьому заставою для випуску облігацій такого типу служать куплені фінансовим інститутом казначейські облігації з терміном погашення не менше 10 років. Однак казначейські облігації досить дороги, а стріпи можуть коштувати не більше кількасот доларів - емітент як би виробляє «дроблення» великий облігації і дисконтує її грошові потоки для розрахунку ставок своїх дисконтних облігацій. Низька вартість, а також наявність широкого діапазону дат погашення зробили ці папери досить популярними у інвесторів і на вторинному ринку.

Прибутковість 10-річних облігацій США

Після зробленого огляду виду і властивостей облігацій було б досить цікаво побачити прибутковість облігацій США на тривалому проміжку часу. Благо саме для американського ринку є найбільше історичної інформації. Якщо на котирування акцій впливає безліч причин, то в разі облігацій головною причиною є показник процентної ставки. Ось так змінювалася ставка 10-річних державних облігацій США з 1790 року:

Тут ми можемо відзначити відразу кілька цікавих моментів. Перший і дуже очевидний - поточна ставка дуже близька до свого історичного мінімуму, тоді як середнє історичне значення знаходиться в зоні прибутковості 5% річних. Піки 19 століття пов'язані зі злетом інфляції в кризи: війну з Англією і в Громадянську війну, а також з нестабільним і країнам, що розвиваються фондовим ринком. У 20 столітті ми бачимо пік під час першої світової війни, але не бачимо його під час Великої Депресії, яка виявилася пов'язана з дефляцією, а не інфляцією грошей. Друга світова війна призвела до деякого збільшення інфляції, проте на ставку не вплинула.

В результаті до середини 40-х ставка встановлює свій мінімум і до середини 60-х зростає разом з американською економікою. Однак потім слід криза (економічний і політичний) 70-х років, злітає інфляція - а разом з нею і ставка. До кінця 70-х прибутковість довгострокових облігацій досягає історичного максимуму і потім різко йде вниз. Ті, хто купив довгострокові облігації США на початку 80-х, змогли кілька років насолоджуватися стабільним доходом вище среднеісторіческого по акціях. Однак в той час американці купували швидше тушонку і зброю, готуючись до апокаліпсису - надувся і міхур на золоті, зростаючого в кризові періоди. Ставка короткострокових облігацій в 19 столітті проявляла набагато більшу волатильність:

Ставка короткострокових облігацій в 19 столітті проявляла набагато більшу волатильність:

Таким чином, період з 1830 по 1873 рік, відзначений крахом ринку, короткочасно давав прибутковість по облігаціях вище 10% і навіть 20% річних. У порівнянні з цими значеннями навіть пік першої світової виглядає вельми скромно. Прибутковість облігацій США накопичувальним підсумком (з реинвестированием купонів і за вирахуванням інфляції):

Прибутковість облігацій США накопичувальним підсумком (з реинвестированием купонів і за вирахуванням інфляції):

Разом, середньострокові казначейські облігації виявилися приблизно в 6 разів вигідніше короткострокових. Підйом з початку 19 століття до початку 1940-х років корелює з падінням процентної ставки практично до нуля. Однак в наступні 40 років ставка помітно зросла і прибутковість перейшла в бічний рух, продовживши зростання з початку 80-х років.

Позика Свободи

Майже рівно 100 років тому в США і Росії одночасно пройшли компанії по розміщенню довгострокових облігацій з однаковою назвою: Позика Свободи (Liberty Bond або Liberty Loan). У разі США було випущено чотири позики свободи, підписка на які почалася в 1917 і тривала в 1918 році. У рекламі третьої позики, між іншим, взяв участь Чарлі Чаплін, ніколи раніше не виступав на публіці. З його спогадів:

- Вам нема чого боятися, - довірливо сказав він мені. - Рубайте прямо з плеча, говорите, щоб купували Позика Свободи, і все. Тільки не намагайтеся їх смішити.

- Про це не турбуйтеся, - іронічно заспокоїв я його.

Незабаром я почув, що було названо моє ім'я, скочив на трибуну зі спритністю Фербенкса і без будь-якої паузи, які не переводячи дихання, відразу почав строчити, немов з кулемета:

- Німці вже стоять біля ваших дверей! Ми повинні їх зупинити! І ми зупинимо їх, якщо ви купите Позика Свободи! Пам'ятайте, що кожна куплена вами облігація рятує життя солдата - сина своєї матері! - і призводить війну до якнайшвидшої перемоги!

• розпочатий 24 квітня 1917 року перший випуск облігацій приваблює суму 1,9 млрд. $ Під 3,5%. Термін погашення через 15 років, облігації купили 5.5 млн. Чоловік. Однак просування йшло досить погано;

• розпочата 1 жовтня 1917 р другий випуск привертає 3,8 млрд $ під 4%. Термін погашення через 10 років, облігації купили 9.4 мільйона чоловік. Однак на вулиці облігації як і раніше торгуються нижче номіналу;

• розпочатий 5 квітня 1918 р третій займ привертає 4,1 млрд. $ Зі ставкою 4,15%. Розгорнуто агресивна рекламна компанія з участю багатьох знаменитостей, а купили облігації пропонувалися прогулянки на літаку;

• розпочатий 28 вересня 1918 р четвертий займ залучає капітал 6,9 млрд. $ Зі ставкою 4,25%. Дата погашення була призначена на 1938 рік. Завдяки продажу всіх випусків уряд залучив близько 17 мільярдів доларів для військових дій. З огляду на, що в цей час в країні проживало близько 100 мільйонів американців, кожен американець в середньому привернув 170 доларів;

• 21 квітня 1919 г.состоялся останній, п'ятий випуск під назвою «кредит перемоги» (Victory Liberty Loan) на суму 4,5 млрд. $ І ставкою 4.75%. Погашення передбачалося через 4 роки з можливістю дострокового погашення урядом. Звільнений від всіх податків на прибуток.

Відсотки на суму до 30 000 доларів США були звільнені від податків для всіх позик. Цікаво, що 100 років тому ставка за довгостроковими американськими облігаціями практично така ж, як Позики Свободи. Оскільки в наступні роки ставка в середньому йшла вниз (а перші випуски продавалися з дисконтом), власники більшості облігацій протягом багатьох років отримували непоганий дохід, на початку 20-х що забезпечується випуском короткострокових облігацій і підйомом економіки. Хто дивився «Великий Гетсбі» з Ді Капріо? Вся дія фільму йде в 20-е на тлі бурхливого зростання акцій і шикарного життя - однак після 1929 року акції принесуть численні руйнування, а непогашені випуски облігацій стануть джерелом доходу.

Проте в квітні 1934 був допущений своєрідний дефолт по четвертому випуску, оскільки США відмовилися викуповувати облігації в золоті (пункт, передбачений в договорі позики). Це мало велике значення, оскільки в цей період унція золота, твердо прив'язана до долара, злетіла з 20.67 до 35 $ - таким чином, в результаті цієї девальвації власники облігацій втратили 41% вартості облігацій. Це еквівалентно втрати 220 мільярдів доларів в цінах на 2012 рік. Детально про золотий стандарт можна прочитати тут .

У Росії ж, як неважко здогадатися, доля позики свободи склалася набагато сумніше. Для російського позики свободи передбачався курс в 85 рублів за 100 рублів номінальних і 5-процентна ставка щорічного доходу, а погашення повинно було відбуватися протягом 49 років. Протягом 1917 року в позику підписалося більше 900 000 чоловік, а сума підписки склала понад 1.2 млрд. Рублів. У вересні 1917 Міністерство фінансів навіть встигло забезпечити виплату по першим купонами, проте вже в кінці року всі купонні виплати та угоди з цінними паперами були зупинені.

У вересні 1917 Міністерство фінансів навіть встигло забезпечити виплату по першим купонами, проте вже в кінці року всі купонні виплати та угоди з цінними паперами були зупинені

Як росіянину купити облігації США?

Все досить просто - як і у випадку російських облігацій, покупка облігацій США здійснюється через брокерський рахунок. Теоретично можна відкрити рахунок і в американському банку, але на практиці брокерський рахунок помітно простіше. Тут є кілька варіантів:

  • Російський брокер з прямим доступом на американський ринок (наприклад, брокер Відкриття або БКС). Мінуси способу - російські брокерські рахунки не застраховані, а поріг входу для прямого доступу дуже високий (не менше 6 млн. Рублів, статус кваліфікованого інвестора);

  • Зарубіжні дочки російських брокерів (наприклад, Финам-EU, БКС-Кіпр і т.д.). Плюс у відносно невисокому порозі входу. Мінуси - кіпрська страховка рахунку не викликає довіри, а брокери як правило укладають договори з американськими брокерами. Для інвестора це призводить до підвищеного податку на дивіденди;

  • Нарешті, росіянин може самостійно відкрити рахунок у деяких американських брокерів, наприклад у Interactive Brokers. Вхідний поріг при цьому коливається від декількох сотень доларів до 10 000 $. З моєї точки зору це найкращий варіант.

Про доступних зарубіжних брокерів я докладно писав тут . Відкривши рахунок і перевівши на нього з російського банку необхідні кошти, інвестор може як самостійно знайти потрібну йому облігацію, так і скористатися одним з численних біржових фондів, про які я писав вище. Тоді як для великих інституційних інвесторів (наприклад, для пенсійних фондів США) не складає проблему придбати облігацію великий номінальної вартості в сотні тисяч доларів, для дрібного і середнього інвестора біржові фонди ETF на мій погляд просто прекрасний варіант. Купуються вони так само легко, як окрема облігація. Знайти потрібний фонд можна в терміналі брокера по його буквеному позначенню (MBB, TFLO) або повній назві. Якщо цього недостатньо, то по ISIN-номеру. Останній можна подивитися на сайті www.morningstar.co.uk:

Давайте тепер перерахуємо основні податки, які повинен платити росіянин:

  • Податок на прибуток в результаті торгівлі цінними паперами. Якщо ви купили, а потім з прибутком перепродали якусь американську облігацію або фонд облігацій, то ви повинні заплатити податок на прибуток в розмірі 13% в Росії (американська сторона при цьому не утримує нічого). Отже, потрібно подавати податкову декларацію;

  • Податок на дивіденди (купони). Податок на купони американський брокер у іноземних громадян утримувати не буде, його потрібно платити в Росії за ставкою 13%. Однак з фондами ETF ситуація цікавіше - їхні паї вважаються акціями, а значить виплата купонного доходу кваліфікується як дивідендний дохід, з якого брокер утримає 10% доходу. 3% потрібно буде доплатити в Росії. Однак в кінці року брокер проте може перерахувати утриманий податок і повернути його (або більшу частину) покупцеві фонду облігацій.

Поділитися в соцмережах

Підписатися на статті

рекомендовані статті

Хто дивився «Великий Гетсбі» з Ді Капріо?
Як росіянину купити облігації США?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация