Облік особистих фінансів - обов'язкова вимога для досягнення успіху

  1. Сутність особистих фінансів, їх вплив на життя людини
  2. Переваги та недоліки управління особистими фінансами
  3. завершення

У XIX столітті мало мати в наявності основи фінансової грамотності, необхідно також навчитися вести облік особистих фінансів, щоб мати можливість реально розуміти розміри власних доходів і витрат, а також їх співвідношення. Так що ж таке «особисті фінанси», і яка може бути користь від їх обліку?

Сутність особистих фінансів, їх вплив на життя людини

За великим рахунком під поняттям «особисті фінанси» стоїть на увазі все, що пов'язано з особистими коштами:

  • готівкові гроші,
  • дивіденди від депозитів,
  • витрати за кредитами,
  • заощадження,
  • особисті доходи і витрати і т.д.

Суть управління особистими фінансами зводитися до того, щоб навчитися управляти власними грошима з метою їх більш ефективного управління і економії.

Антуан Франсуа Прево ще в ХVІІІ столітті говорив:

«Можна дивитися на гроші зверхньо, але ні в якому разі не можна упускати їх з поля зору».

І це правильно, адже якщо не управляти своїми грошима, тоді вони почнуть керувати вами. Зараз багато хто може подумати, яким це чином звичайні папірці можуть управляти інвестором? Давайте розглянемо на прикладі.

Візьмемо двох людей. Перший з них не знає, що таке управління особистими фінансами і навіть не замислюється про це. Другий - навпаки, в курсі, що таке облік особистих фінансів і постійно цим займається.

Варіант 1:

Почнемо з першої людини. Як же виглядає його фінансове становище? Він постійно витрачає свої гроші, не контролюючи своїх витрат. Не те, щоб він їх «просаджував», просто він робить покупки без будь-яких планів: захотів купити пива - купив його, захотів купити одяг - купив і т.д.

Ближче до закінчення місяця його гроші закінчуються, і він починає позичати гроші, брати кредит до наступної зарплати і т.д. Про будь-яких накопичення навіть говорити не доводиться. Як логічне завершення, в житті такої людини все, що пов'язано з фінансами станься абсолютно спонтанно.

І можете бути впевнені - у такої людини абсолютно нічого не зміниться, адже його все влаштовує. А з року, він звикає до такого способу життя і вже не хоче нічого міняти. У майбутньому його чекає доля поневіряння від зарплати до зарплати і постійні скарги на те, яка погана нинішня життя. Все вищесказане - це класичний приклад того, як гроші керують людиною.

Варіант 2:

Тепер поговоримо про життя другої людини. Він є цілковитим антиподом першого і веде постійний облік особистих фінансів. Це не означає, що він гроші не витрачає. Просто у нього є, як мінімум, примітивна система розподілу грошей відповідно до своїх вимог і життєвих цілей.

Як правило, частина доходів відкладається у вигляді заощаджень, інша частина йде на грошові вкладення , А решта розподіляється на побутові витрати. Завдяки створеному бюджету особистих коштів, людина вміє обійтися без кредитів і взяття грошей в позики.

Йому також не потрібно ламати голову над тим, як заощадити, він просто стежить за рівнем власних доходів і витрат, а також прогнозує їх динаміку в майбутньому. Однозначно така людина буде перебувати в виграші. У будь-якому випадку, другий варіант зможе в кінцевому підсумку досягти фінансової незалежності і стати незалежним від грошей людиною.

Переваги та недоліки управління особистими фінансами

Управління особистими фінансами має ряд переваг і недоліків. Розглянемо їх детальніше.

До переваг варто віднести:

  1. Розуміння того, на що людина витрачає власні гроші.
  2. Хороші шанси прогнозувати і отримувати вільні гроші.
  3. Можливість заздалегідь планувати покупки.
  4. За бажанням можна грамотно економити.
  5. Контроль власних грошей.
  6. Можливість позбутися власних боргів.
  7. Можливість робити накопичення для досягнення поставлених цілей.

Серед недоліків управління особистими фінансами існує тільки один, але істотний, який багато хто не може подолати - це бажання.

Багато хто не хоче або не можуть змусити себе займатися цим. Це при тому, що таке заняття не вимагає великої кількості часу. Для початку треба зробити це звичкою, а там і зовсім не помітите, як будете витрачати малу кількість часу. Адже все досить просто, проте треба тільки почати займатися управлінням особистими фінансами.

завершення

Тільки в одному випадку можна накопичити гроші , Це керуючи своїми особистими фінансомі. Без цього будь-які доходи будуть безоплатно витрачені як виявиться на зовсім непотрібні речі. На завершення хотілося б підвести деякі підсумки з вище викладеного:

  1. Для того, щоб досягти успіху, просто необхідно займатися управлінням особистих фінансів, адже тільки так ви зможете управляти грошима, а не навпаки.
  2. Процес обліку особистих фінансів ні в якому разі не варто плутати з економією коштів. Облік особистих фінансів насправді являє собою контроль за їх рухом на протязі певного терміну часу з подальшою оптимізацією цих рухів. Простіше кажучи, людині потрібно стежити за своїми засобами і прибирати непотрібні витрати.
  3. Займатися управлінням особистих фінансів чи ні - це вибір кожної людини. Однак якщо ви будете займатися, то обов'язково будете мати можливість перетворювати непотрібні витрати в різні накопичення коштів.
  4. Завдяки використанню обліку особистих фінансів людина має можливість накопичити необхідні йому грошові кошти для досягнення поставлених перед собою завдань.


Підпишись на новини блогу в TELEGRAMM
будь завжди викорис останніх подій світу інвестицій

Так що ж таке «особисті фінанси», і яка може бути користь від їх обліку?
Зараз багато хто може подумати, яким це чином звичайні папірці можуть управляти інвестором?
Як же виглядає його фінансове становище?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация