Обмеження на виїзд за кордон, права керування авто, адміністративна відповідальність та інші "подарунки" боржникам по аліментах

07 07.12.2017 року був прийнятий Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості по сплаті аліментів».

Даний закон посилив відповідальність неплатників аліментів та встановив нові санкції за ухилення від сплати аліментів.

Отже, Закон «Про внесення змін до деяки законодавчо АКТІВ України относительно Посилення захисту права дитини на належно Утримання Шляхом Вдосконалення порядку примусових Стягнення заборгованості зі сплат аліментів» приготував боржникам такі сюрпризи:

  1. Запроваджено адміністративну відповідальність за несплату аліментів (183-1 КУпАП)

Так, при наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців, державний виконавець складає протокол про вчинення боржником адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 183-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, і направляє його для розгляду в суд за місцезнаходженням органу державної виконавчої служби.

Таким чином, адміністративна відповідальність настає за несплату аліментів на утримання дитини, одного з подружжя, батьків або інших членів сім'ї, яка привела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред'явлення виконавчого документа до примусового виконання. Для цього ввели навіть новий вид адміністративного стягнення - суспільно корисні роботи.

Несплата аліментів тягне за собою виконання суспільно корисних робіт на строк від ста двадцяти до двохсот сорока годин. Суспільно корисні роботи полягають у виконанні особою, яка вчинила адміністративне правопорушення, оплачуваних робіт, вид яких визначає відповідний орган місцевого самоврядування.

За виконання суспільно корисних робіт порушнику нараховується плата за виконану ним роботу. Оплата праці здійснюється погодинно за фактично відпрацьований час у розмірі не меншому, ніж встановлений законом мінімальний розмір оплати праці.

Нарахована плата порушнику за виконання суспільно корисних робіт перераховується на відповідний рахунок органу державної виконавчої служби для подальшого погашення заборгованості зі сплати аліментів.

При цьому суспільно корисні роботи не призначаються особам, визнаним інвалідами I або II групи, вагітним жінкам, жінкам старше 55 років і чоловікам старше 60 років.

У разі ухилення порушника від виконання суспільно корисних робіт, які призначені постановою суду (судді) за поданням органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань, термін невиконаних суспільно корисних робіт може бути замінено адміністративним арештом.

  1. При наявності заборгованості по аліментах, той з батьків, з ким проживає дитина, може самостійно вирішувати питання про виїзд дитини за кордон, без дозволу другого з батьків

Тепер, той з батьків, з ким за рішенням суду проживає дитина, самостійно вирішує питання про тимчасове виїзду дитини за межі України з метою лікування, навчання дитини за кордоном, відпочинку, при наявності довідки, виданої органом державної виконавчої служби, про наявність заборгованості по сплаті аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців.

Довідка про наявність заборгованості по сплаті аліментів видається органом державної виконавчої служби.

Довідка про наявність заборгованості по сплаті аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред'явлення виконавчого документа до примусового виконання, дійсна протягом одного місяця з дня видачі.

  1. Введені тимчасові обмеження на виїзд боржника за кордон, обмеження права керування транспортним засобом, права користування зброєю, полювання

Так, при наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за чотири місяці (а якщо аліменти сплачуються на дитину з інвалідністю або страждає важкими захворюваннями, то за три місяці), державний виконавець виносить мотивовані постанови:

1) про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за межі України - до погашення заборгованості по сплаті аліментів в повному обсязі.

2) про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві управління транспортними засобами - до погашення заборгованості по сплаті аліментів в повному обсязі.

При цьому, тимчасове обмеження боржника у праві керувати транспортними засобами не може бути застосоване у випадку:

- якщо встановлення такого обмеження позбавляє боржника основного законного джерела коштів для існування;

- використання боржником транспортного засобу в зв'язку з інвалідністю або перебуванням на утриманні боржника особи з інвалідністю I, II групи, визнаної в установленому порядку, або дитини з інвалідністю;

- проходження боржником строкової військової служби, військової служби за призовом осіб офіцерського складу, військової служби за призовом з мобілізації, на особливий період або якщо боржник проходить військову службу і виконує бойові завдання військової служби в бойовій обстановці або в районі проведення антитерористичної операції;

- розстрочення чи відстрочення сплати заборгованості по аліментах в порядку, встановленому законом.

3) про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві користування вогнепальною мисливською, пневматичною і охолощену зброєю, пристроями вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, - до погашення заборгованості по сплаті аліментів в повному обсязі.

4) про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві полювання - до погашення заборгованості по сплаті аліментів в повному обсязі.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация