Обмін валюти і банкомати

Що краще брати з собою: кредитки або долари? Де міняти? Чи можна в Китаї розплачуватися кредитною карткою?

Отже, в Китаї вам знадобляться юані, які зовсім непросто отримати в обмінниках за кордоном. В Ізраїлі, наприклад, це можна зробити тільки в аеропорту по огидному курсу, як, власне, в будь-якому аеропорту світу. Тому валюту міняти краще в самому Китаї.

UPD. У коментарях стверджують, що закордоном курс юаня краще, ви можете перевірити це самі, звірившись з офіційним курсом покупки-продажу валюти в Bank of China.

Якщо ви прилітаєте в Пекін \ Шанхай, то поміняйте (або зніміть в банкоматі - про це нижче) доларів 50, цього вийде близько 300 юанів і вистачить щоб дістатися до будь-якої точки міста і заселитися. Добравшись до готелю і відпочивши - йдіть в найближчий відповідний банк, по китайськи 银行 Йінь ХАН

Валюту в Китаї змінюють, як правило, в банках. У Пекіні останнім часом почали з'являтися приватні обмінні контори, але ми міняємо рідко і не цікавилися.

Обмін з рук небажаний, сотки підробляють в промислових масштабах .
Але! Випадок з особистого досвіду: в Шанхаї прямо на Банді в понтово Bank of China я таки поміняв гроші у бариг, тому що інакше довелося б годину чекати черги. Схема була така: я даю їм готівкові долари, а вони мені витягали юані прямо з банкомату, що зводило ризик до мінімуму. Якщо у вас виникне схожа ситуація - можете спробувати, але на свій страх і ризик.

Банки працюють з понеділка по п'ятницю, зазвичай з 9 ранку до 5-6 вечора, буває з перервами на обід, у вихідні кожен банк по-різному, у деяких банків у неділю вихідний, у деяких - ні, але не всі вони змінюють валюту. Практично зі 100% -й гарантією долари вам поміняють в Bank of China, ICBC, Construction Bank і в Agriculture Bank (ABC).
В останній приїзд в одній з філій Construction bank Пекіна теж були проблеми, ICBC поки змінює без проблем.
UPD: По не дуже зрозумілих причин з обміном справи стають все гірше. У Гуанчжоу на весною 2019 у всіх великих банках міняти гроші відмовлялися. Єдиний банк, який міняв - Guangzhou Bank.
Точно змінювалися гроші у відділенні за адресою: Huangpu West Avenue 81 (广州 银行 黄埔 大道 81 号).

У Китаї запроваджено нові правила для обміну валюти. Це ще діє не скрізь, але все стало непросто.
Для того, щоб обміняти понад 1000 $ вам буде потрібно: паспорт, адреса і телефон місця, в якому ви проживаєте (готель / хостел) і taxpayer identification number. Це такий номер для відстеження вас податкової.
Для росіян це називається ІПН, сайт, де можна дізнатися свій ІПН: https://service.nalog.ru/inn.do.
Для ізраїльтян - це номер теудат зеут, для жителів Європи - цей номер надруковано в паспорті і у внутрішньому айди.
Для інших поки не знаємо, гуглити «taxpayer identification number XXX», де ХХХ - ваша країна. Але вам можуть і відмовити в обміні з незрозумілих причин і доведеться шукати інший банк.
Тому ДУЖЕ рекомендуємо взяти з собою кредитку типу візи, щоб в разі таких проблем ви змогли б зняти гроші через банкомат і не залишилися б зовсім без готівки.

ВАЖЛИВО! Банки не приймають рвані і мічені купюри. Якщо на банкноті варто навіть маленька друк або хтось щось написав - можуть не взяти, везіть «чисті» банкноти.

Курси можуть трішки відрізнятися, але не думаю, що буде суттєва різниця, оскільки курс контролюється державою і практично однаковий у всіх банках. Природно, міняйте USD або євро, а не рублі, гривні або шекелі. Китайці в більшості банків їх в очі не бачили і, швидше за все, не приймуть.

Наявність закордонного паспорта обов'язково, міняти можна до 5000 доларів на людину в день. Процес обміну бюрократичний: вам видадуть бланки, англомовний працівник (іноді такого вдається знайти) допоможе з заповнити, потім ви будете довго сидіти біля віконця і дивитися, як китайський службовець щось вважає, записує, зважує, сканує і заповнює. Запасіться терпінням. Іноді це раптово дуже швидко, але сприймайте це скоріше як бонус, а не як правило.
Якщо ніхто не говорить англійською, можете заздалегідь підготувати фразу або папірець з фразою 我 想要 换钱 УО Сян ЯО ХУАН ЧЬЕН (я б хотів обміняти гроші) або конкретніше 要换 美金 / 要换 欧元 ЯО ХУАН МЕЙЦЗІН / ОУЮЕН (хочу обміняти долари / євро) далі - мова жестів вам на допомогу 8)

Якщо ви їдете і у вас випадково залишилися великі тисячі юанів, їх можна поміняти назад в долари, але з обмеженням: не більше 500 $ в день на людину. Відповідно, якщо у вас залишилося 50 тисяч юанів - починайте обмін заздалегідь.
Банк знає скільки ви поміняли по номеру паспорта, який просять пред'явити. Обмін в різних банках більше 500 $ в один день, швидше за все, не спрацює. 🙂
Ще ми чули, що при обміні назад в долари понад певної суми китайці вимагають довести, що це ваші гроші, просто не стали в нагоді. Тому краще зберігати квитанції великого обміну \ банкомату до кінця поїздки.

UPD: У коментарях запропонували обміняти залишилися юані в некитайські аеропорту. Ніякої мороки - це точно, курс ви повинні з'ясувати самі в кожному конкретному аеропорту.

КРЕДИТКИ: ОПЛАТА І з'їм ГРОШЕЙ

Оплата за допомогою іноземних кредиток в Китаї не поширився! У них навіть терміналів для обробки немає, у своїх внутрішніх кредиток і дебетових карт мільйон, і людей мільярд. Але, якщо ви сумніваєтеся, можете показати свою кредитку і запитати 可 刷卡 以 吗 КЕЙІ Шуа КА МА?
При цьому, переважна більшість банкоматів в Китаї приймає Візу і Мастеркард, з іншими можуть бути проблеми. Природно, банк бере свій% за транзакцію за кордон і за переклад в іншу валюту, що буває накладно. Якщо у вас немає доларового рахунку, то переклад подвійний: ваша валюта> долари> юані. Кожен етап не на вашу користь.

Кожен етап не на вашу користь

В якому випадку вам знадобиться кредитка:

  • Ви застрягли без доларів або принципово їх не взяли або ж їх не взяли у вас в банку.
  • Ви живете в щікарном готелі з терміналом для обробки і замовляєте смажений рис по кредитці.

Наша позиція така: в недовгою поїздці основний ресурс - долари / євро, кредитка як бекап. З огляду на всі проблеми з обміном, серйозно зважте варіант з обміном грошей вдома, а не в самому Китаї.
Якщо подорож більше двох тижнів, то складніше точно підрахувати, скільки точно необхідно. Тому кредитка може стати в нагоді.
Якщо ж планується тривалу подорож на місяць і на невизначений термін, можливо, варто потурбуватися відкриттям рахунку в китайському банку, щоб не тягати з собою великі суми і не знімати постійно кредиткою.
Бюджет поїздки по Китаю можна приблизно порахувати тут

Приємною витрати грошей!

0.000000 0.000000

Що краще брати з собою: кредитки або долари?
Де міняти?
Чи можна в Китаї розплачуватися кредитною карткою?
Але, якщо ви сумніваєтеся, можете показати свою кредитку і запитати 可 刷卡 以 吗 КЕЙІ Шуа КА МА?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация