Обов'язки хресного при хрещенні дитини

  1. Як підготуватися хрещеному до обряду хрещення в православній церкві
  2. Як пройти співбесіду
  3. Пост, сповідь і причастя
  4. Які молитви потрібно знати хрещеному
  5. Як одягнутися хрещеному на хрестини
  6. Що необхідно купити для хрещення
  7. Функції та обов'язки хрещеного батька під час таїнства
  8. При хрещенні хлопчика
  9. На хрещенні дівчинки
  10. Які обов'язки у хрещеного батька після хрещення

Хрещений батько здатний зробити неоціненний внесок у духовне виховання хрещеника / хрещениці, допомагаючи батькам прищеплювати дитині любов до Бога, пояснювати сенс богослужінь, навчати основам православної віри. Адже саме духовне наставництво - головне завдання восприемника.

Як підготуватися хрещеному до обряду хрещення в православній церкві

Не поспішайте відмовлятися від цієї почесної місії, якщо відчуваєте брак знань про християнство і церковних правилах. У вас з'являється чудова можливість все виправити. Надихнувшись важливою роллю, ви зможете заповнити прогалини в знаннях за допомогою релігійної літератури, відвідин храму, бесід зі священиком і стати прикладом чесноти і слухняності Господу для свого хрещеного дитя.

Саме з метою донесення до майбутніх хрещених батьків їх значимості в житті хрещеників більшість храмів практикують обов'язкові огласительні бесіди для хресних батьків, які готуються на етапі підготовки до таїнства.

Хрещений батько здатний зробити неоціненний внесок у духовне виховання хрещеника / хрещениці, допомагаючи батькам прищеплювати дитині любов до Бога, пояснювати сенс богослужінь, навчати основам православної віри

Як пройти співбесіду

Кількість занять визначається рівнем воцерковленості хрещених батьків. Після першої бесіди батюшка вирішує, скільки знадобиться занять.

  • Якщо майбутні хрещені батьки регулярно відвідують храм, сповідаються, причащаються, то можна обійтися однією-двома зустрічами.
  • Якщо знань і розуміння недостатньо, то бесід може бути три-п'ять.

В ході співбесіди хрещених батьків не тільки розповідають порядок проведення обряду і озвучують їх обов'язки. Священик доносить головний сенс прийняття християнської віри. Після першої зустрічі хресним дається завдання вивчити основні православні молитви (якщо вони таких не знають), а також почати вивчати текст Євангеліє.

Пост, сповідь і причастя

На етапі підготовки також необхідно за кілька днів до таїнства відвідати храм, сповідатися і причаститися. Перед самим хрещенням покладається дотримуватися триденного пост, який має на увазі виключення з раціону продуктів тваринного походження. Крім того, необхідно утримуватися від розважальних заходів, інтимної близькості і лихослів'я. В день хрещення хрещеному, як і хресної, заборонено вживати їжу до закінчення обряду, оскільки в іноді після таїнства батюшка проводить причастя новохрещених і хрещених батьків.

Які молитви потрібно знати хрещеному

Хрещеним обов'язково потрібно вивчити головну молитву обряду "Символ віри" . Вона вимовляється відразу після слів зречення від диявола і поєднання з Христом. Восприемники повинні читати і розуміти сенс молитви, яка представляє собою набір основних положень православної віри.

У перелік значущих молитов також входять: "Отче наш" , «Богородице Діво, радуйся», «Царю Небесний».

Як одягнутися хрещеному на хрестини

На обряді хрещення у хрещеного, як і хресної, повинен бути надітий освячений натільний хрестик. Зовнішній вигляд передбачається скромний, не привертає підвищеної уваги. У спортивному одязі, шортах, майці входити в храм не рекомендується. У спекотний літній день краще вибрати легкі брюки і сорочку з коротким рукавом.

У спекотний літній день краще вибрати легкі брюки і сорочку з коротким рукавом

Що необхідно купити для хрещення

В обов'язки хрещеного батька входить покупка натільної хрестика і ланцюжка або гайтана до нього. Також йому необхідно придбати ікону Ангела Хранителя і іменний ікони з образом святого, ім'ям якого буде названий хрещеник.

Хрещеному батькові заздалегідь варто відвідати церкву, де буде проходити обряд, і уточнити моменти організації:

  • Чи можна проводити фотозйомку;
  • Буде хрещення масову або індивідуальну, скільки триватиме;
  • Чи буде причастя в день хрещення або потрібно буде причастити хрещеника через тиждень;
  • Що потрібно принести в храм крім хрестильної одягу, ікони і хрестика;
  • Коли можна освятити куплений хрестик.

Пожертвування на потреби храму також входить в обов'язки хрещеного батька. Розмір оплати за обряд можна дізнатися заздалегідь. Свічки купуються в день проведення таїнства за кількістю запрошених гостей.

Функції та обов'язки хрещеного батька під час таїнства

Хрещені батьки відрікаються від диявола і поєднуються з Христом замість хрещеника, потім настає основний етап хрещення - занурення в купіль, що символізують смерть і відродження від води і Святого Духа.

При хрещенні хлопчика

При хрещенні хлопчика від купелі хрещеника приймає хресний батько. Разом з хресною, він витирає малюка хрестильним рушником і допомагає одягнути в білу сорочку , Колір якої позначає чистоту і безгреховности новохрещених душі. Немовля до року хресний тато тримає на руках. Діти старше двох років можуть стояти попереду восприемника.

Діти старше двох років можуть стояти попереду восприемника

На хрещенні дівчинки

Дівчинку від купелі приймає хрещена мама. Завдання хрещеного батька в цей час постійно перебувати поруч, допомагати роздягати / одягати дитину, вимовляти молитви.

Які обов'язки у хрещеного батька після хрещення

Звертаючись до Бога в щоденній молитві, хресний повинен згадувати ім'я свого хрещеника і просити для нього здоров'я, благополуччя. При відвідуванні храму потрібно писати записки з ім'ям дитини, замовляти сорокоуст за здоров'я.

Особливе значення хрещений батько має для хлопчика. Він повинен стати для нього прикладом мужності, благочестя, милосердя. Підрослого малюка дуже важливо брати з собою до церкви, привчати молитися, шанувати православні закони. Добре, коли саме хресний призведе дитини на першу сповідь і причастя. Відвідувати разом храм необхідно на великі церковні свята, а також на День Ангела, ставити свічки за здоров'я, вимовляти молитву небесному покровителю.

На хрещення або протягом першого року життя хрещеному потрібно подарувати хрещеника дитячу Біблію, щоб у міру дорослішання малюк знайомився з життям Христа. На день народження, День Ангела, різдво і інші свята правильно буде купувати подарунки з духовним змістом.

Спілкування хрещеника / хрещениці з хресним батьком не повинно перериватися протягом усього життя. Збудовані на довірі стосунки дозволять вже дорослій дитині звернутися до хрещених батьків за порадою або підтримкою в складній життєвій ситуації. Хрещений, в свою чергу, повинен бути готовий прийти на допомогу свого хрещеного сина або дочки.

фото надані Зоєю Ванюкову .

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация