Обряди, пов'язані з народженням дітей

  1. Сунна перша: Привітання та поширення радісної звістки
  2. Сунна друга: Тахнік
  3. Сунна третя: Дати гарне ім'я дитині
  4. Сунна четверта: Акіко
  5. Сунна п'ята: Поголити голову дитини
  6. Сунна шоста: Роздати садаку на вагу поголених волосся в розмірі срібла
  7. Сунна сьома: Здійснити хлопчикові обрізання

Сім обрядів з Сунни для сьомого дня   Народження дитини - одне з найбільш значних подій в житті сім'ї Сім обрядів з Сунни для сьомого дня

Народження дитини - одне з найбільш значних подій в житті сім'ї. Разом з радістю появи на світ нової людини на батьків лягає і відповідальність перед Всевишнім, пов'язана з доглядом за ним і його вихованням. У нашій релігії існує кілька звичаїв (сунн), пов'язаних з народженням дитини, і хоча більшість з них припадає на сьомий від народження день, здійснювати їх можна і в інші дні.

Сунна перша: Привітання та поширення радісної звістки

Мусульманину бажано повідомити всім своїм рідним і близьким про народження дитини. Це зміцнює між людьми узи дружби і спорідненості, сприяє єднанню в радості, підкреслює причетність кожного радісному і щасливого події.

Батька новонародженого можна вітати в такій формі:

«Барака-ллах Лякать філь-маухубі Лякать, ва шакярта-ль-Уахіба ва баляга ашуддаху ва рузікта бірраху».

Переклад: «Нехай проявить Всевишній милість Свою до того, хто дарований тобі. Подякуй Того, Хто обдарував тебе ім. Нехай він [твоя дитина] досягне повної зрілості, і так будеш ти наділений його покорою і любов'ю ».

Відзначимо, що поздоровляти можна в будь-який час, а не тільки в сьомий день.

Сунна друга: Тахнік

Так називається розжовування фініки і протирання утворилася кашкою неба новонародженого відразу після народження або незабаром після цього. Передають зі слів 'Аїші: «Новонароджених дітей зазвичай приносили до посланнику Аллаха (мир йому і благословення Аллаха), він читав дуа за них і протирав розжовані фініком їх небо» (призводить Муслім 1/237).

Імам ан-Нававі сказав: "Вчені одностайні в рекомендації тахніка для дитини, після того, як він народився". Тахнік може зробити будь-який праведний мусульманин. Тому, хто робить тахнік для дитини, слід прочитати дуа за дитину - звернутися до Аллаха з благанням і закликати на нього благословення Аллаха.

Однак не можна здійснювати тахнік з наміром отримати благодать від праведного людини, що здійснює тахнік. Це було особливістю лише посланника Аллаха (мир йому і благословення Аллаха).

Сунна третя: Дати гарне ім'я дитині

Після народження дитини слід дати йому гарне ім'я, і ​​бажано це зробити на сьомий день після народження. Му'аз ібн Джаббаль повідомив: «Пророк (мир йому і благословення Аллаха) велів нарікати дитину ім'ям на сьомий день після народження» (призводить ат-Тірмізі, 2832, хадис достовірний).

Ім'я повинно нести хороше і гідне похвали значення, оскільки посланник Аллаха (мир йому і благословення Аллаха) сказав: «Воістину, в День воскресіння ви будете покликані по вашим іменах і іменах ваших батьків. Так вибирайте ж хороші імена! »(Призводять Абу Дауд 4948, і інші, хадис достовірний).

Одними з кращих імен вважаються імена пророків (Мухаммад, Ібрахім, Ісмаїл і так далі) і імена, що вказують на ставлення до Аллаха - це імена, що починаються з приставки « 'Абд», що в перекладі означає «раб», після якої слід одне з прекрасних імен Аллаха - Абдуллах (раб Аллаха), Абдуррахман (раб Милостивого), Абдуррахім, Абдуль-Карим і так далі. Пророк (мир йому і благословення Аллаха) сказав: «Найулюбленіші імена для Аллаха - це 'Абдуллах і' Абдуррахман» (призводить Муслім 2/1682).

Не можна давати дитині таке ім'я, в якому міститься елемент багатобожжя або позначає рабство перед кимось іншим, крім Аллаха (наприклад, не можна давати таке ім'я як Абдуннабі - раб пророка). Також не можна називати дітей іменами, що несуть в собі поганий сенс.

Сунна четверта: Акіко

На сьомий день після народження дитини слід приносити жертву в подяку Всевишньому Аллаху, за надання великої милості батькам - обдарування дитини.

Деякі правила про акике:

1 - Статус: дуже бажано або обов'язково.

Посланник Аллаха (мир йому і благословення Аллаха) сказав: «За кожного новонародженого слід приносити жертву (Акіко) на сьомий день після його народження» (призводять Абу Дауд і інші, хадис достовірний).

2 - За дівчинку - одного барана, за хлопчика - бажано двох (у міру можливості).

Пророк (мир йому і благословення Аллаха) також сказав: «Той, у кого народилася дитина і хто бажає зробити за нього жертвоприношення, то нехай принесе в жертву за хлопчика двох баранів, а за дівчинку - одного» (призводить Абу Дауд 2842. Хадіс хороший ).

3 - Рекомендований час: на 7 день або на 14-ий, або на 21-ий.

Від Бурайда (нехай буде задоволений ним Аллах) передається, що Пророк (мир йому і благословення Аллаха) сказав: «Акіко відбувається на сьомий день або на чотирнадцятий або на двадцять перший день (після народження дитини)» (призводить аль-Байхакі, хадис достовірний ).

4 - Як відраховуються дні?

День народження - це перший день. Наприклад, дитина народилася в п'ятницю, сьомим днем ​​буде наступного четверга.

5 - Якщо не встиг протягом 21 дня?

На думку більшості вчених, після 21 дня допускається провести жертвопринесення в будь-який день. Відмінність в тому, що нагороди буде вже менше, адже людина не пішов сунне.

6 - Яка тварина підходить?

Для Акіко підходять барани і вівці з тими ж умовами, що і на курбан (вік - не менше півроку, якщо тварина велике, повинні бути відсутніми видимі недоліки - сліпота, кульгавість, хвороба, виснаження і так далі).

7 - Що робити з м'ясом?

Мухаммада ібн Сирина (один з учених епохи табиинов) запитали: «Чи можна годувати Акіко свою сім'ю?» Він відповів: «Так, але не їж все, а їж сам і нагодуй [інших] з цього» (призводить Ібн Абі Шайба 8 / 54). Таким чином, частина м'яса Акіко можна залишити в родині, а з іншої частини приготувати частування для гостей або роздати як садаку.

Сунна п'ята: Поголити голову дитини

Посланник Аллаха (мир йому і благословення Аллаха) говорив: «За кожного новонародженого на сьомий день після його народження слід проводити жертвопринесення (Акіко), голити йому голову і дати йому ім'я». Ібн Маджа 3165. Хадис достовірний. Див. "Мішкатуль-Масаба" 4153.

Бажано поголити голову немовляти після скоєння жертвопринесення, і це думка багатьох вчених. На жаль, багато мусульман наших днів упускають цю Сунну і не приділяють належної уваги цій важливій обряду, які не брея голови своїх дітей на сьомий день, так як бояться їх поранити. Але ж якщо це було б небезпечно, то наш пророк (мир йому і благословення Аллаха) його сподвижники і їхні праведні послідовники робили б цього!

До речі серед вчених є розбіжність щодо гоління голови дівчинки. Деякі вважали що в хадисі йдеться тільки про хлопчиків. Однак краще зробити так, як сказали вчені, які вважали ці хадіси узагальненими, оскільки в цьому є користь, бо з голінням поліпшуються волосся і це також сприяють такій гарній Сунні, як вчинення садака на вагу волосся дитини.

Сунна шоста: Роздати садаку на вагу поголених волосся в розмірі срібла

Повідомляється, що коли у Пророка (мир йому і благословення Аллаха) народився онук аль-Хасан, він сказав своїй дочці Фатімі: «Побрей його голову і роздай як милостині срібло, вага якого дорівнює вазі його волосся» (призводять ат-Тірмізі та інші , хадис хороший)

Хафіз Ібн Хаджар писав: «У всіх версіях хадисів, в яких згадується про милостині на вагу волосся, мова йде про срібло, і ні в одному з них не сказано про золото, і пішов цьому в протиріччя тільки ар-Рафі'і, який сказав , що бажано зробити садака золотом, і якщо немає можливості, то сріблом »(" ат-Тальхіс "4/148).

В середньому вага волосся виходить 3-4 грами. Знаючи вартість одного грама срібла, легко порахувати суму Садако, яку потрібно роздати за дитину.

Сунна сьома: Здійснити хлопчикові обрізання

Джабір розповідав: «Посланник Аллаха (мир йому і благословення Аллаха) зробив жертвопринесення за Хасана і Хусейна, і зробив їм обрізання на сьомий день після народження» (призводять ат-Табарані в "ас-Сагір" 2/122, аль-Байхакі 8 / 324, а аль-Хайс сказав, що всі передавачі хадісу заслуговують довіри).

Обрізання дозволяється як на сьомий день, так і пізніше. Єдине, що не можна - це відкладати вчинення обрізання на більш пізній термін - коли дитина досягне повноліття. Дійсно, чим раніше зробити обрізання дитині, тим безболісніше для нього виявиться цей процес.

Як відраховуються дні?
Якщо не встиг протягом 21 дня?
Яка тварина підходить?
Що робити з м'ясом?
Мухаммада ібн Сирина (один з учених епохи табиинов) запитали: «Чи можна годувати Акіко свою сім'ю?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация