Образ Савелія богатиря святорусского в поемі Кому на Русі жити добре твір

Великий російський поет Некрасов Н.А, торкнувся самі глобальні проблеми суспільства, об'єднавши їх в одній поемі «Кому на Русі жити добре». Важко не виділити головних героїв поеми, на яких будується оповідання.

Спостерігаючи за життям простого народу при владі несправедливого правителя, складно не брати до уваги долю святорусского богатиря Савелія.

У поемі читач знайомиться зі старим, який проживає з сином і його родиною. Ставлення сина до батька і навпаки, дружними і сімейними назвати не можна. За іронією долі, дід Савелій стає винуватцем смерті правнука. Почуття провини з'їдає старого, і він йде в монастир. Потім повертається додому і незабаром помирає.

В молодості богатир був наділений величезною силою, при цьому головними його достоїнствами були: безстрашність, благородство, справедливість, терпіння. Любов до природи, доповнювала героя хоробрістю.

Раніше у діда Савелія була безтурботне життя. Селяни в усьому мали власну свободу дій, до появи керуючого. Почалися великі збори оброку.

Життя селян перетворилася на справжню каторгу.

Боротьба за справедливість змінює характер не тільки Савелія, але і всього народу. Безвольні жителі втрачають віру і слабшають духом. Тим часом, терпіння закінчується, а богатирський дух загартовується мрією про розправу.

Після розправи з правителем, Савелій протягом 20 років знаходиться в рабстві, виконуючи важкі фізичні роботи. Після невдалої втечі, ще 20 років проводить на підселення.

Але в його свідомості живе надія про світле майбутнє.

Хоробрість, гордість, віра, витривалість, терпіння характеризують старого довгожителя Савелія.

Життя як розмінна монета, ніколи не вгадаєш, що буде далі. Але незважаючи на все курйози долі Савелій не зламався, він зміг залишитися непереможним богатирем, героєм того часу.

Великий російський письменник Некрасов ввів образ діда Савелія в свій твір іронічним висловом, яке відразу ж показує відношення до цього героя і його сенс в цьому творі. Даний герой представлений образом дорослого, вже майже прожив свою і життя, який тепер в результаті просто доживає свій вік, в сім'ї іншої героїні даного твору.

Варто відзначити, що образ даного героя дуже важливий, так як він показує ідею російського богатирства, яка була так важлива для російських людей в певний момент часу.

Савелій є людиною, яка за своїм походженням є вихідцем з глухих лісів, дорогу в які часом навіть знайти не можливо.

Зовні цей герой нагадує чимось ведмедя, так само не можна не сказати, що його можна порівняти і з іншими тваринами, проте не менш небезпечними і хижими.

У його вчинках, фразах відбивається любов до своєї батьківщини, до своєї землі, на якій він виріс і жив. Часи були не прості, багато селян зазнавали серйозних приниження від людей інших станів і були не підвладні своєї волі і своїм бажанням. На думку нашого героя багато що може витерпіти російський мужик, саме тому вони і називаються богатирями. Такі фрази він висловлював всім своїм близьким і просто оточуючим його людям, на що у відповідь отримував найсильніші глузування, адже люди на такі заяви відповідали, що таких богатирів можуть образити навіть таргани.
Взагалі вся характеристика даного героя збігається з характеристикою самого нерухомого, незграбного богатиря, який по суті своїй мало що може і вміє, але тим не менш вважає себе справжнім російським богатирем.

Життя і доля даного героя були вельми не яскравими і красивими, більше двадцяти років свого життя він витратив на каторгу, ще приблизно половину цього терміну був в поселенні. Але, незважаючи ні на що Савелій ні разу не впадав у відчай, він всюди намагався чесно працювати і зміг зібрати деякий стан, щоб по приїзду додому побудувати і для себе, і для своєї сім'ї досить пристойну хату, яка була не тільки міцною і теплою, але і повністю вважалася його особистим досягненням.

І все-таки доля цього героя навряд чи може називатися щасливою. Ставлення до нього все життя було таке, поки він міг працювати і відповідно заробляти кошти його любили і поважали, але як тільки він втратив цю здатність відразу ж став отримувати глузування і закиди на свою адресу.

Образ Савелія богатиря святорусского в поемі Кому на Русі жити добре

Зараз читають:

  • Твір на тему Некрасова вірш Залізниця 6 клас

    Вірш відбиває соціальну позицію великого російського поета Некрасова було видано в 1864 році, через кілька років після початку проведення реформи кріпосного права

  • Твір на тему Земля міркування 15.3 9 клас

    Далеко в небі обертаються навколо Сонця великі і маленькі планети. Одна з них, яка сформувалася з газових і пилових хмар, наша Земля. Коли вона охолола і покрилася твердої кам'яної кіркою, на ній стала з'являтися життя.

  • Характеристика героїв п'єси Вишневий сад твір

    У своїй п'єсі «Вишневий сад» А. П. Чехов дає яскраві характеристики всім героям, розділивши їх, умовно, на людей сьогодення, минулого і майбутнього. Ці персонажі не тільки своїми справами, а головне словами говорять про себе. Так, одна з головних героїнь дійства,

  • Твір по картині Васнецова Килим-літак 5 клас

    В.М. Васнецов - один з найвідоміших російських художників. Він знайшов натхнення для безлічі своїх картин в народних казках і билинах. В основу твору «Килим-літак», написаного Васнєцовим в 1880 році, лягла казка «Жар-птиця».

  • Твір по картині Левітана Весна. Велика вода (4, 7, 9 клас)

    Левітан, найвідоміший російський художник, який створив масу прекрасних шедеврів мистецтва, які надихають любителів природи і в наші дні, так як майстру прекрасно вдається передавати всі природні дрібниці, які іноді непомітні.

  • Образ Агафії Пшеніциной в романі Обломов твір

    Жінка, яка порушила щастя Обломова, або праведниця, яка повернула героя в правильне русло? Образ Агафії Пшеніциной, незважаючи на свій другорядний характер, є досить суперечливим і викликає багато суперечок.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация