Образи Джамали: від "нової Агузарової" до зірки світового рівня - Джамала

27 серпня Сусанна Джамаладінова або просто Джамалі виповнюється 33 роки.

Вона стверджує, що не приділяє багато уваги зовнішності: "Я співачка - не лялька. Я думаю на сцені в першу чергу про музику, і ніщо мене не повинно відволікати". Але тим не менше, її стиль, постійно змінюючись, залишається таким же яскравим, як і її музика.

"Обозреватель" згадує різні образи, в яких з'являлася співачка на сцені і в житті - за весь час, що ми її знаємо.

Від "Нової хвилі" до першого альбому: Гага, Емі і інші

Фото: Facebook Джамали

Кар'єра Джамали почалася набагато раніше конкурсу "Нова хвиля-2009": після отримання диплома вона коливалася між оперою і джазом і навіть отримала запрошення на стажування до міланського театру La Scala, але відхилила його заради можливості виступати в дівочому вокальному квінтеті Beauty Band, який виконував класичний джаз .

На тлі яскравих дівчат потрібно було чимось виділятися, і Джамала вирішила підкреслювати своє екзотичне походження: носила яскраві кольори, великі прикраси і химерні головні убори, особливо часто - тюрбан в афро-стилі. Саме в тюрбані вона виступила на сцені "Нової хвилі", підкоривши журі виконанням пісні "History Repeating" з репертуару Ширлі Бейссі. Перламутровий макіяж і білий колір костюма підкреслювали смагляву шкіру співачки - так, що її можна було б сприйняти як афроамериканку, а глибокий оксамитовий голос із джазовою тріщинкою цю ілюзію посилював. На батьківщині Джамалу прозвали "української Аретой Франклін".

Тоді вона намагалася і в музиці, і в одязі відображати свою прихильність jazz roots ( "коріння джазу"): носила тюрбани з великими сережками, навертаються на голові божевільні варіації на тему зачісок 30-50-х років, а в поєднанні з взуттям на високій платформі, сукнями в стилі ретро і складними асиметричними нарядами весь цей епатаж був схожий на стиль то Емі Уайнхаус, то Леді Гаги, то Жанни Агузарової.

Розуміючи це, вона написала для свого дебютного альбому "For Every Heart" пісню "It's Me, Jamala", в якій так і співає: "Я не Жанна, я не Емі, немає, немає, немає - це я, Джамала!" Альбом вийшов таким же яскравим і екстравагантним, як і сама співачка: густо замішаний на "кореневої" джазової основі сонячний мікс з фанку, соулу і навіть фолку - в списку пісень є одна татарська народна.

Від For Every Heart до "Зливи": в пошуках елегантності

Фото: Facebook Джамали

У 2010 році Джамала кардинально змінила імідж, сміливо обрізавши волосся до короткого каре і виконав з гардероба все яскраві речі. Тепер вона носила прості силуети в стилі 60-х років і чисті кольори (особливо пристрастилася до поєднання чорного і білого), експериментувала з чоловічим стилем в одязі, полюбила червону помаду, а місце тюрбанів зайняли різноманітні капелюхи, до яких у Джамали справжня пристрасть.

До такої ж простоті кинулася її музика - вже не перевантажена інструментальними лініями і складними джазовими аранжуваннями. Співачці закортіло більше свободи, чистоти і повітря - і інструментальних партій в її піснях стало менше: їх по можливості замінили мінімалістичні електронні доріжки, а головним героєм став сильний виразний голос Джамали.

Сильніше, ніж у другому її студійному альбомі "All or Nothing", ця ідея виражена в третьому - "Подих" (2015), куди більш меланхолійному і задумливому, ніж рання творчість співачки. У цьому настрої "винні" і події на Майдані взимку 2014 року - після них весь український інтернет слухав сумну, але надихаючу пісню "Злива", записану Джамалою разом з Андрієм Хливнюком ( "Бумбокс") і Дмитром Шуровим.

Від "Подих" до "Євробачення": музика світу

Фото: Facebook Джамали

Вихід з ретро і поворот до якісної сучасної поп-музиці з ухилом в R'n'B став остаточним і безповоротним - але в рамках поп-канонів Джамалі закономірно стало тісно. Її імідж теж вихлюпується з берегів класичної жіночною елегантності: співачка знову одягає тюрбан, згадує про своє етнічне походження, захоплюється культурою американських індіанців ...

Етно-експерименти сусідять в її гардеробі з речами українських дизайнерів Лілії Пустовіт, Віти Кім, Артема Климчука та інших - відомих своєю прихильністю до суворого мінімалізму. Зараз Джамала легко і невимушено носить будь-який наряд, вже не намагаючись привернути увагу надмірним епатажем, як на початку своєї кар'єри.

Захоплення електронною музикою з одного боку і фольклором народів світу, з іншого - призводить до несподіваного, але надзвичайно ефектному результату: пісні "+1944", прогримів на весь світ зі сцени "Євробачення 2016". Присвячена трагедії кримських татар, ця пісня написана в суміші англійської та кримськотатарської мов, а в її мелодії і складної вокальної партії вгадується вплив world music, східного фолку (зокрема, мугама - азербайджанського пісенного жанру), джаз-фанку, R'n'B і мінімалістичний танцювальної електроніки. Весь цей складний стилістичний сплав цілком може стати новим напрямком для співачки, що не обмежує себе в стилях і жанрах.

Фото: Facebook Джамали

Зрештою, джазових співачок багато, а Джамала - одна. До речі, після перемоги на "Євробаченні" вона стала частіше носити вишиванки, підкреслюючи приналежність до рідної країни.

Раніше "Обозреватель" повідомляв, що для фотосесії Джамала приміряла образ блондинки .

Не пропусти блискавку! Підписуйся на нас в Telegram

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация