Обжерливість: що це і чому належить до смертних гріхів?

  1. Обжерливість в православ'ї
  2. Прояви обжерливості: чим відрізняється від звичайного прийняття їжі
  3. Можливі наслідки обжерливості для душі і тіла
  4. Як позбутися від гріха обжерливості

Зміст статті

Обжерливість в православ'ї

Обжерливість - це надмірна пристрасть догоджати тілу, яке стає для людини вище і важливіше Бога. Саме гріх обжерливості в православній традиції відноситься до "смертним" гріхів. Це не означає, що Господь карає за них смертю. Людина сама ставить себе на край загибелі, коли не намагається побороти згубні пристрасті. Часто православні люди з особливим і навіть зайвим завзяттям беруться за боротьбу зі смертними гріхами, в число яких входить обжерливість. Це призводить до того, що вагітна жінка під час посту може дотримуватися таких суворих обмежень, що це завдає шкоди її майбутній дитині. А хтось візьме на себе непосильний подвиг аскетизму в їжі, який призведе до загострення хронічних захворювань. Але Бог не чекає від нас членоушкодження або повної відмови від їжі, інакше Він не створив би наші тіла з потребою в їжі.

Чим же відрізняється обжерливість від звичайного прийняття їжі? Де та межа, яка відокремить гріх від задоволення природних потреб організму?

Де та межа, яка відокремить гріх від задоволення природних потреб організму

Прояви обжерливості: чим відрізняється від звичайного прийняття їжі

До обжерливості відносяться ті випадки, коли людина намагається отримати від їжі особливе задоволення і пошук цього задоволення стає вище відносин з Богом. Наприклад, людина, що не має ніяких проблем зі здоров'ям бере на себе подвиг поста. Але ніяк не може утриматися від бажання з'їсти не пісну їжу і щовечора об'їдається. До обжерливості відносяться також гріхи куріння і вживання вина.

"Невже не можна пити вино? Багато Біблійні персонажі п'ють вино і сам Ісус перетворив воду на вино на весіллі, а навпаки? ", - запитає нас читач. Можна, можливо. Помірне споживання вина не є гріхом обжерливості. Але ключовим словом тут буде "помірне". Надмірне споживання спиртного може перейти в небезпечне захворювання, залежність - алкоголізм.

Читайте також - Гріх і благодать

Таким чином, Господь оберігає нас. Певні обмеження ставляться для нашого ж блага. Гріх обжерливості став гріхом не тому що Господь хоче заборонити нам їсти солодке. Небесний Батько знає нас краще нас самих і надмірне захоплення цукром, наприклад, може спровокувати розвиток тілесних недуг.

Небесний Батько знає нас краще нас самих і надмірне захоплення цукром, наприклад, може спровокувати розвиток тілесних недуг

Можливі наслідки обжерливості для душі і тіла

Навіть світські лікарі однозначно виступають проти обжерливості. Звичайно, слова "обжерливість" ви, швидше за все, не почуєте в лікарні. Але дієтологи попереджають, що схильність до рясного вживання жирної, гострої та солодкої їжі веде до розвитку:

  • ожиріння;
  • діабету;
  • Серцево-судинних захворювань;
  • Гастриту.

І це лише неповний список того, що може чекати людину, яка переїдає або курить, зловживає спиртними напоями. Гріх обжерливості "смертний" в прямому сенсі цього слова.

Якщо говорити про душу людини, то все, що стає між Богом і людиною не принесе ніякої користі душі. Об'їдаючись людина сама мучиться від почуття провини, пристрасть до пияцтва руйнує сім'ю, дружбу, а потім і особистість людини, "вбиваючи" його душу.

Як позбутися від гріха обжерливості

Боротьба людини з гріхами - важке запитання, і тут немає універсальних порад. Завжди можна звернутися до свого духівника, почитати про те, що святі говорять про обжерливості. Іноді потрібна допомога фахівця: лікаря-дієтолога, психіатра, який працює з залежністю від алкоголю і куріння. Гріх може заволодіти людиною настільки сильно, що самому йому вже не впоратися. Але те, що не під силу людині - під силу Богу, тому молитва, сповідь і Причастя, надія на милість Господа допоможуть боротися з гріхом обжерливості. Апостол Павло писав, що обжерливість - гріх, тому що їжа стає Богом, якому поклоняється людина. Ми ж знаємо, що у нас один Бог - Господь наш Ісус Христос.

Читайте також - Заздрість - російський гріх

Порада від преподобного Амвросія:

«Пишеш про їжу, що важко тобі звикати до того, щоб потроху є, так щоб після обіду ще бути голодною. Святі отці встановили щодо їжі три ступені: утримання - щоб після прийняття їжі бути кілька голодним, достаток - щоб не бути ні ситим, ні голодним, і ситість - щоб їсти досхочу, не без деякого обтяження.

З цих трьох ступенів кожен може обирати будь-яку, за своїми силам і за своїм облаштування, - здоровий і хворий ».

Преподобний Лев говорив:

«Утримуй себе від харчів і їжі, скільки можна, і старайся їсти помірно легкої і відомої їжі».

Ви прочитали матеріал про обжерливості. Читайте також:

Чим же відрізняється обжерливість від звичайного прийняття їжі?
Де та межа, яка відокремить гріх від задоволення природних потреб організму?
Невже не можна пити вино?
Багато Біблійні персонажі п'ють вино і сам Ісус перетворив воду на вино на весіллі, а навпаки?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация