Очищення стисненого повітря від масла, способи.

Для багатьох підприємств використовують стиснене повітря як енергоносій, отже, використовують компресорне обладнання, виникає питання з очищенням стисненого повітря від твердих домішок, масла і води

Для багатьох підприємств використовують стиснене повітря як енергоносій, отже, використовують компресорне обладнання, виникає питання з очищенням стисненого повітря від твердих домішок, масла і води.

Якщо з очищенням повітря від твердих домішок і вологи питань не так багато, то з очищенням від компресорного масла виникають складності.

Розглянемо кілька способів боротьби з маслом в стислому повітрі:
1. Використання декількох фільтрів
2. Системи каталітичної очистки
3. Використання безмасляного компресора

При використанні масляного компресора, стиснене повітря містить частинки компресорного масла, вміст олії може досягати 3-4 мг / м3. Зазвичай для очищення від масла використовують ряд фільтрів, від грубої очистки до більш тонкої. Виходить, приблизно 4-5 фільтрів поспіль. Даним способом можна домогтися концентрації приблизно 0,01 мг / м3.

Даний варіант, використовувати фільтри стисненого повітря , Дешевше на етапі покупки устаткування. Але в перспективі на кілька років виявляється не таким і дешевим. Розглянемо більш докладно.

Кожен фільтр містить фільтруючий елемент, який періодично вимагає заміни. Чим брудніше стиснене повітря, тим швидше забруднюється фільтруючий елемент, а це значить, заміна повинна відбуватися досить часто. Варто відзначити, що забруднюючи, фільтруючий елемент, поступово втрачає свою здатність фільтрувати частки масла, пилу. В результаті якість стисненого повітря, що надходить споживачеві, стає не кращої якості, що позначається на кінцевому виробі. В середньому заміна фільтруючих елементів відбувається раз в 4-6 місяців, при 8 годинній робочій зміні.

Додатково слід врахувати, що на кожному фільтрі відбувається втрата тиску, від 0,05 до 0,3 атм., В залежності від виробника і ступеня очищення. З урахуванням втрат тиску на фільтрах, можливо, буде потрібно використання більш потужного компресора, для компенсації втрат тиску. Порахувавши всі витрати і ризики, використання тільки фільтрів, для очищення стисненого повітря не так і дешево.

Другим способом очищення стисненого повітря є системи каталітичної очистки. В основі роботи лежить хіміко-фізичний процес, в результаті якого компресорне масло та інші вуглеводні перетворюються в воду і вуглекислий газ. Дані системи дозволяють отримувати стиснене повітря із залишковою концентрацією масла менше 0,01 мг / м3.

Дані системи мають змінний картридж, який має тривалий термін служби, приблизно 10-15 тисяч годин роботи. При цьому ефективність роботи установки протягом всього терміну служби картриджа не змінюється. Необхідно зауважити, що дана система дозволяє очистити стиснене повітря тільки від масла. Для очищення від твердих домішок і води, буде потрібна додаткова установка фільтрів і осушувача. Дані системи зарекомендували себе досить успішно. Необхідно відмітити, що

Вартість систем каталітичної очистки набагато вище, ніж використання одних фільтрів. До того ж заміну змінного картриджа необхідно проводити, приблизно, раз 1,5-2 роки, при 24 годинній робочій зміні. Вартість картриджа досить висока.

Розглянемо третій спосіб боротьби з маслом в стислому повітрі, використання компресора безмасляного. При використанні безмасляного компресора, в стислому повітрі відсутні домішки компресорного масла, тому необхідності очищення від масла просто немає.

Можна виділити кілька типів безмасляних компресорів, які застосовуються на виробництві:
а) спіральні компресори
б) гвинтові компресори «сухого» стиснення
в) гвинтові компресори з уприскуванням води в камеру стиснення
г) поршневі компресори.

Зазначені вище компресори не використовують в процесі стиснення компресорне масло. Спіральні компресори мають дві спіралі, одна - внутрішня закріплена нерухомо, друга - зовнішня, обертається навколо першої. Дані компресори характеризуються низьким рівнем шуму. Малим коштом на технічне обслуговування. Всі обслуговування зводиться до регулярного огляду і періодичної заміни повітряного фільтра, приводних ременів і ущільнювачів між спіралями.

Гвинтові компресори сухого стиснення, як і звичайні компресори, мають гвинтову пару. Основна відмінність процес стиснення відбувається в «суху». Особливістю даних моделей є високий температурний режим, як наслідок підвищений знос агрегатів. Компресори «сухого» стиснення вимогливі до навколишніх умов і технічного обслуговування.

Гвинтові компресори з уприскуванням води в камеру стиснення. Компресори так само мають гвинтову пару, але замість масла в камеру стискання подається вода, яка служить для відводу тепла. Компресори характеризуються низькими вимогами до навколишнього середовища, не дорогим технічним обслуговуванням. Використання води, дозволяє зменшити кількість твердих домішок в стислому повітрі в порівнянні з навколишнім середовищем, в зв'язку з даним фактом зменшується кількість фільтрів, необхідних для очищення стисненого повітря від твердих домішок.

Відсутність в стислому повітрі домішок компресорного масла, повністю позбавляє від необхідності використання систем очищення, або комплексу фільтрів для стисненого повітря, зменшуючи тим самим витрати пов'язані з обслуговуванням дорогих систем, в тому числі і за рахунок зменшення споживання електроенергії.

Розглянувши кілька варіантів очищення стисненого повітря від масла, найоптимальнішим способом є відсутність масла в стислому повітрі, а саме використання безмасляного компресора. Не дивлячись на те, що інвестиції в обладнання, на початковому етапі будуть вищі, в перспективі на 10-15 років, використання безмасляного компресора більш вигідно, за рахунок економії коштів на очищення стисненого повітря від масла.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация