Одеса 2 травня: чотири роки після Гляйвіце

Пожежа в одеському Будинку профспілок 2 травня 2014 року стало українським Гляйвіцкім інцидентом - сплановані Російською Федерацією масові заворушення в місті, що закінчилися загибеллю 48 людей, дали можливість нагнітати напруження антиукраїнської пропаганди і агітувати росіян брати участь зі зброєю в окупації частини території України

Пожежа в одеському Будинку профспілок 2 травня 2014 року стало українським Гляйвіцкім інцидентом - сплановані Російською Федерацією масові заворушення в місті, що закінчилися загибеллю 48 людей, дали можливість нагнітати напруження антиукраїнської пропаганди і агітувати росіян брати участь зі зброєю в окупації частини території України. Повністю спотворена картина трагічної загибелі людей була багаторазово оттранслировать в російській пропаганді як цілеспрямоване масове вбивство на політичному ґрунті. Одеська трагедія - ключовий епізод в історії російсько-української війни.

Керуватися в оцінці подій слід розслідуванням «Групи 2 травня» , Що складалася з одеських журналістів і експертів різних політичних поглядів і внесли в підсумковий текст тільки ті речі, з приводу яких у них був консенсус. Висновок групи свідчить про те, що власне пожежа і загибель людей стали трагічною випадковістю, так як в приміщенні Будинку профспілок були відсутні належні заходи протипожежної безпеки, вузькі і довгі коридори будівлі сприяли швидкому поширенню тяги і чадного газу, а забіглі в будівлю люди барикадувалися легковоспламенімой дерев'яними меблями .

Проте, масові заворушення в місті були заплановані , Організовані і розпочато з проросійською боку, що підтверджено розслідуванням і чому існує безліч свідчень. Хронологія подій свідчить, що саме активісти з георгіївськими стрічками і під російськими прапорами напали на проукраїнський мітинг, обійшовши поліцію, яка намагалася не дати двом мітингів зустрітися. Антімайдановци оточили майданівців і привезли зі свого наметового табору на Куликовому полі людини з автоматом Калашникова (або карабіном на базі АК), яка зробила перший постріл по проукраїнським активістам.

Міліція діяла недостатньо ефективно і фактично захищала антімайдановцев, але проукраїнські активісти, маючи чисельну перевагу, відтіснили опонентів в сторону їхнього наметового табору, що знаходиться біля будівлі так званого Будинку профспілок (за відсутності фактичної профспілкової діяльності здавати в оренду приватним особам). Через кілька годин після початку зіткнень зброю з'явилося вже з двох сторін, а антімайдановци забарикадувалися в будівлі і почали стріляти вже зверху з відкритих вікон. В обидві сторони літали коктейлі Молотова, якийсь із них і послужив причиною пожежі в будівлі. Ефективне гасіння вогню забезпечено не було.

«Боротьбистів» Олексій Албу - депутат Одеської облради, що загнав активістів антимайдану в Будинок профспілок

Відповідальні особи з боку одеської влади - колишній начальник обласного управління з надзвичайних ситуацій Володимир Боделан, який дав команду не пускати пожежні розрахунки до Будинку Профспілок, і колишній заступник начальник міліції області Дмитро Фучеджі, - емігрували в Росію і отримали від неї громадянство. Відповідальність же безпосередньо за загибель людей несе, в тому числі, член співпрацювала з Кремлем української організації «Боротьба» Олексій Албу, на той момент - депутат Одеської обласної ради. Саме йому належить ідея і ініціатива загнати людей в пастку.

Зараз Албу теж проживає в Москві, де є членом експертної ради Інституту інноваційного розвитку . До цього він афішував свою співпрацю з проросійським терористом Олексієм Мозговим, які захопили Алчевськ і використав в своїй терористичної діяльності дітей.

До цього він афішував свою співпрацю з проросійським терористом Олексієм Мозговим, які захопили Алчевськ і   використав   в своїй терористичної діяльності дітей

Порятунок проросійських активістів з палаючого Будинку профспілок

Припинила своє існування на вільній території України «Боротьба» роз'їхалася хто куди. Хтось поїхав в анексувати Росією Крим, хтось прикинувся політичним біженцем в Німеччині, хтось загинув, воюючи проти України. До четвертої річниці трагедії, проте, «Боротьба» раптово злегка підвелася зі стану політичного трупа і видала істеричний текст, в якому прирівнює елементи українського фольклору до фашизму, а заклики «майданутих на кол» - до антифашизму. Організація, втім, зізнається, що не має сил знищити ворога фізично - проте все ж закликає не подавати ворогові руки.

Може, хоч через чотири роки після Гляйвіце ліві, які не внявшіе закликів відмежуватися від «Боротьба», що звучить з 2014 року, нарешті перестануть соромливо бовтатися між двох позицій і остаточно засвідчать свою прихильність до тієї стороні військового конфлікту, на чиєму вони виступають фактично - з гідним «Мови Третього Рейху» дискурсом «Хунти» і «Тоталітаризму» , односторонніми закликами до миру , конспірології і іншим лайном на користь Адольфа Путіна.

  • UAH: «ПриватБанк», 5168 7422 0198 6621, Кутній С.
  • USD: skrill.com, [Email protected]
  • BTC: 1D7dnTh5v7FzToVTjb9nyF4c4s41FoHcsz
  • ETH: 0xacC5418d564CF3A5E8793A445B281B5e3476c3f0
  • DASH: XtiKPjGeMPf9d1Gw99JY23czRYqBDN4Q69
  • LTC: LNZickqsM27JJkk7LNvr2HPMdpmd1noFxS

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация